6 חברות שמציעות טיול מאורגן למרוקו (ואיזו מהן הכי מתאימה לכם…)

0

ניחוחות, צבעים וטעמים שאפשר רק לחלום עליהם או לדמיין ביעדים המוכרים של אירופה. מרוקו היא יעד יוצא דופן ואם בעבר היתה פתוחה רק לישראלים בעלי שורשים מרוקאים עכשיו גם אתם יכולים לנסוע לממלכת המערב. הנה כמה חברות שמציעות טיול מאורגן למרוקו האגדית

**

חברות המוזכרות בכתבה זאת: פגסוס, החברה הגיאוגרפית, איילה גיאוגרפית, מסעות, אופיר טורס, גשר

**

1. פגסוס

חברת פגסוס מוציאה שני טיולים למרוקו. הראשון ל-11 ימים ושמו הטיול המלא והממצה והשני טיול ל-14 ימים ו- 13 לילות שנקרא טיול עומק למרוקו והסהרה. בשני הטיולים מוצעת למשתתפים תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב כולל חצי פנסיון.

טיול העומק למרוקו והסהרה, למשל, כולל מגוון רחב של אתרים כמו מתחם ארמון המלך ברבאט, ביקור במלאח היהודי במקנס – בירתו של מולאי איסמעיל, סיור בשפשוואן, ביקור בבית הכנסת בעיר וגם בבית הרמב"ם, סיור של זריחה בדיונות ברכבי 4 על 4, טיולים ברכב 4 על 4 מאגדיר להרים וחזרה מאגדיר, ביקור במצודה המקומית, ביקור בארמון בהייה במרקש וגם בבזאר הגדול שנמצא שם ובבית מרקחת ברברי מסורתי.

עוד מתוכנן סיור ברכב 4 על 4 בהרים העוטפים את מרקש וגם במפלי אוזוד, ביקור בקזבלנקה ברובע אל חמוס ובמסגד חסן השני ועוד.

הטיול מתחיל במפגש בנתב"ג בטיסה של אחת מחברות התעופה איבריה, לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס או טורקיש איירליינס עם יעד ביניים שהוא בהתאמה מדריד או פרנקפורט או וינה או איסטנבול.

הטיול המאורגן של פגסוס למרוקו ייצא ארבע פעמים במהלך חודש אפריל עם מדריכים שונים וקיימים עוד שלושה מועדים לחודש מאי. אחר כך תוכלו לשוב ולנסוע עם פגסוס למרוקו בחודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר. בין התאריכים גם טיולים שיוצאים בחג הסוכות, בראש השנה ובפסח.

מחיר: לא מופיע באתר

מתוך אתר פגסוס:

ברבאט הבירה, בקזבלנקה – העיר הגדולה ביותר במרוקו, אשר חלקה העתיק נבנה מחדש במאה ה-17, בפס ובעיקר במרקש המדהימה (אותה כינה ווינסטון צ'רצ'יל שוב ושוב בתור אהובתו) יזכה כל מטייל למראות מרתקים וחד פעמיים, בכמות שככל הנראה לא יוכל להכיל. במרקש יוכל המטייל ליהנות מהמנוחה המושלמת בבתי ההארחה המרוקאיים, הריאדים, אשר חוזרים אט אט לגדולה שאפיינה אותם לפני מאות שנים ומציעים לעיתים אף חמאם ועיסויים מרגיעים.

לדף הטיולים למרוקו באתר פגסוס

שורה תחתונה: תוכנית משכנעת ומכוון תאריכים, כולל טיולי חגים מבוקשים

2. החברה הגיאוגרפית

החברה הגיאוגרפית מציעה מספר אפשרויות למי שמחפש טיול חד פעמי למרוקו. יש להם טיול שנקרא מהרי האטלס למדבר סהרה באורך 12 יום וטיול נוסף בשם בין פנטזיה למציאות שאורך 13 ימים ומיועד לנשים בלבד.

טיולי הנשים למרוקו הינם בהדרכתן של רותי מילר או דורית גבאי או טליה אבר. טיול הנשים של החברה הגיאוגרפית מבטיחים לחלוף על פני נופי טבע המשלבים את הרי האטלס, מדבר הסהרה, קניון הטודרה וחוף האוקיינוס האטלנטי כמו גם ביקור בערים שפשוואן, רבאט, פס ומרקש.

בטיולים מושם דגש על היכרות עם התרבות באמצעות מפגש עם אוכלוסייה מקומית וכך למשל מובטחת למטיילים פגישה עם אישה מעניינת מפס, עם פאטימה המתגוררת במערה, ארוחת ערב אצל משפחה מקומית ואפילו בילוי בחמאם אותנטי.

מלבד תאריכים בחודשים מאי, ספטמבר, אוקטובר ונובמבר יש גם מועד טיול אחד ביוני. בחלק מהמקרים היציאה מובטחת ובאחרים עדיין מדובר בהרשמה בלבד.

מחיר הטיול של חברת החברה הגיאוגרפית לנשים בלבד למרוקו כולל טיסות בינלאומיות, לינה בבתי מלון ברמת 4 כוכבים, ארוחות בוקר וערב, שתי ארוחות צהריים, אוטובוס ממוזג, חפלה מרוקאית, התנסות במדיטציה, אשרת כניסה קבוצתית למרוקו, מדריכה ישראלית, מדריכים מקומיים ועוד.

מחיר: 3290$ לטיול 12 יום, מהרי האטלס למדבר סהרה

מתוך אתר החברה הגיאוגרפית:

ברוכה הבאה לקזבלנקה. לאחר נחיתה בשעות שבין לילה ליום, נעבור ללינה ומנוחה בבית המלון. בבוקר נגיע לרחבת מסגד חסן ה-2 ונצפה באחד המסגדים המפוארים והמרשימים בעולם המוסלמי. כאן גם נפגוש לראשונה באוקיינוס האטלנטי. מקזבלנקה נצא בנסיעה לרבאט הבירה, המורכבת כמו ערים אחרות במרוקו, מ'המדינה' (העיר העתיקה) ומהעיר החדשה…

לדף הטיולים למרוקו באתר החברה הגיאוגרפית

שורה תחתונה: טיול הנשים בהדרכת נשים וביעד יוצא דופן מרגיש כמו בחירה טובה

3. איילה גיאוגרפית

חברת איילה גיאוגרפית מציעה מספר סוגי טיולים למרוקו וכך למשל במחיר של 2650 דולר תוכלו להצטרף למדריכים שמוליק פרידמן או יובל לוטם לטיול ג׳יפים למרוקו, משולב עם פס, מרקש, רבאט וקזבלנקה וכל זה במסגרת 12 ימי המסע. בטיול תוכלו לחצות את האטלס הגבוה באזורים נידחים ובדרכים אתגריות ממרומי הצפון עד הקניונים הגדולים בדרום. מכאן ממשיך המסע דרך דיונות החול של הסהרה.

הסיום של המסע הזה עירוני יותר, כאמור, עם ביקורים בפס, רבאט וקזבלנקה. אחרי חווית הנהיגה האתגרית יוכלו המשתתפים במסע לפגוש את התרבות המורית על עריה ושווקיה.

טיול ג׳יפים נוסף של איילה גיאוגרפית כולל תשעה ימים של נהיגה ושלושה ימים באוטובוס. גם טיול זה  מגיע לעומק הרי האטלס ולדיונות הסהרה בשילוב ביקורים במרקש, אסווירה וקזבלנקה. המסע כולל גם הגעה במסלול ייחודי ובעזרת הג'יפים אל הכפרים שבעבר הגישה אליהם הייתה רק בעזרת פרדות.

המשתתפים יוכלו להתרשם מתרבות הכנסת האורחים של שבטי הברברים הנידחים וגם מכמות המים בהרי האטלס…

טיול נוסף של איילה גיאוגרפית הוא טרק למרוקו באורך 11 ימים ויש גם טיול מאורגן להרי המלוכה של מרוקו גם הוא באורך 11 ימים. בטיול זה מתוכנן מסלול שעובר דרך הקסבות והרי ממלכה עם סגנון אדריכלי יוצא דופן. יש גם טיול ג'יפים לשומרי שבת משולב באוטובוס באורך 12 ימים וטיולים שיוצאים בחגים. 

טווח מחירים: 2070$-2650$

מתוך אתר איילה גיאוגרפית:

טיולים מאורגנים למרוקו יכולים להתאים לסוגים שונים של חופשות – ישנם מסלולים היכולים להתאים לזוגות, למשפחות עם ילדים ולחופשה מיוחדת של כמה חברים יחדיו, ישנם מסלולי טיול לחובבי האקסטרים – טיולי ג'יפים למרוקו אשר צוברים יותר ויותר פופולריות עם השנים, טיולים רגליים ברכס האטלס ועוד.

לדף הטיולים למרוקו באתר איילה גיאוגרפית

שורה תחתונה: לחובבי הנהיגה האתגרית שרוצים לטעום גם מטעמיה של תרבות מיוחדת

קסבה בסהרה
קסבה בסהרה. טיולים מאורגנים למרוקו

4. מסעות

בחברת מסעות מציעים יום מיוחד שמוקדש לסיור בטבע במרומי הרי האטלס הגבוה. ביום הזה צפוי למשתתפים סיור בנוף ההררי ותצפית אל הפסגות הרחוקות. עוד מתוכנן טיול על גבי פרידות ואפילו טקס שתיית כוס תה בבית ברברי טיפוסי. אחר כך, לפי התוכנית של חברת מסעות יציאה בג'יפים למרחבי מדבר הסהרה לצפייה בזריחה או בשקיעה וגם ערב פולקלור שכולל ארוחה במרקש. במסעות מבטיחים הדרכה של מיטב המדריכים וקבוצות קטנות בין 15 ל-33 מטיילים.

מבחינת בתי מלון במסעות מתכננים לכם מלונות ארבעה כוכבים או "הטוב ביותר שניתן למצוא במועד הטיול" ובכל מקרה משתדלים שם להשיג מיקומים מרכזיים ככל שניתן. הטיול שלהם הוא חצי פנסיון עם שתי ארוחות ביום ותוכנית מלאה ללא ימים חופשיים.

מערכת שמע שכוללת אוזניות אישיות כלולה במחיר ככה שלא צריך להצטופף מסביב למדריך כדי לשמוע את ההסברים. כל משתתף מקבל גם מפה של מרוקו או של האזור. הטיול באוטובוס ממוזג.

המפגש של הקבוצה נערך בתל-אביב כשבוע לפני היציאה והטיולים של מסעות על-פי החברה נחשבים אינטנסיביים, לימודיים ומתוכננים לניצול הזמן באופן המיטבי. המחירים סופיים וכוללים את כל הכתוב בתוכנית הטיול ללא הפתעות. אין תוספות במהלך הטיול כגון סיורי בחירה שדורשים תשלום נוסף. עוד אומרים במסעות כי המחירים סבירים ביותר ביחס לרמת הטיול ולתמורה הניתנת למטייל.

מרבית התאריכים שמצאנו של חברת מסעות הם בחודשים ספטמבר ואוקטובר. אורך הטיול, 11 יום.

טווח מחירים: 2400$-2600$

מתוך אתר חברת מסעות:

במרוקו נפגשים עם קסם ומסתורין, ניגודי נופים ומרחבים קסומים. במרוקו נפגשים עם תמהיל אנושי מרתק ופלורליזם תרבותי המהלכים עלינו קסמים. במרוקו האיסלם הסוני מפתיע אותך במתינותו ובסובלנותו כלפי הזר והמוזר. טיול במרוקו מעניק לנו חוויה חושית וחושנית שמלווה אותנו לאורך הרבה זמן.

לדף הטיולים למרוקו באתר מסעות

שורה תחתונה:  מדריכים מנוסים ומגוון אפשרויות ומועדים. בהחלט אופציה ששווה לבדוק.

5. אופיר טורס

בחברת אופיר טורס מזכירים לנו שישנן שתי עונות פופולריות לטיול מאורגן למרוקו. הראשונה היא בין החודשים אוקטובר עד אפריל והשנייה בין דצמבר למרץ. התקופה השנייה מיועדת לאזור ההרים הגבוהים. לאזורי החוף של מרוקו אפשר להגיע בכל ימות השנה.

ארבעה טיולים שונים מצאנו בתפריט של אופיר טורס למרוקו. הראשון נקרא מרוקו ארץ מבוא השמש, השני טיול להרי האטלס ולסהרה, יש גם טיול לצפון מרוקו וטיול נוסף בשם ערים אימפריאליות מדבר וים.

באופיר טורס מזכירים שמרוקו היא אחת המדינות האפריקאיות המתויירות ביותר שנפתחה אל המערב בשנים האחרונות. בהקשר הישראלי זוהי מדינה מוסלמית מלוכנית ולפחות עבור ישראלים הדרך הטובה ביותר לסייר בפנינה האפריקאית הזאת היא באמצעות טיול מאורגן, כך לפחות לדעת אנשי החברה. 

טיול מאורגן למרוקו יתחיל בדרך כלל בקזבלנקה, העיר הגדולה במדינה שהונצחה גם באותו הסרט הוליוודי מפורסם וממנה נהוג להמשיך לרבאט בירת הממלכה – אטרקציה שכוללת את מסגד הצריח הלא גמור ומוזוליאום מוחמד החמישי. עוד במסלול של טיול מאורגן למרוקו גם מרקש הבירה לשעבר המפורסמת בזכות השווקים הצבעוניים שלה וגם פס שהעיר העתיקה שלה היא אחת הגדולות שנשתמרו מתקופת ימי הביניים. גם טנגיר ברשימה עם אווירה קצת יותר בינלאומית (אפשר גם לתפוס ממנה מעבורת לספרד וגיברלטר).

היתרון של אופיר טורס לדעת אנשי החברה הן אטרקציות מיוחדות כמו גם ערים ומקומות שנמצאים מחוץ למסלול כמו עמק אוריקה המשקיף אל הרי האטלס, העיר מכנס, לשעבר המרכז היהודי של מרוקו, איפראן עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו וערי חוף נוספות כמו סאפי, אסווירה ואגדיר.

טווח מחירים: 1760$-1920$

מתוך אתר חברת אופיר טורס:

מרוקו, המדינה הערבית הרביעית בגודלה בעולם, שוכנת בצפון מערב אפריקה ומציעה למטיילים בה שפע אתרים אקזוטיים: שווקים ססגוניים, ריחות תבלינים, כפרים מרתקים. הרים מושלגים, חופים נפלאים, מפלים שוצפים ומדבר סהרה רחב ידיים…  שווקים הומים המלאים בעבודות יד (ענף מסחרי מרכזי במרוקו), תכשיטים, מוצרי עור ושטיחים, נופים מרהיבים ומגוונים היכולים לנוע החל מחולות וים ועד לפסגות מושלגות.

לדף הטיולים למרוקו באתר אופיר טורס

שורה תחתונה: מבחר מסלולים לבחירה וטיולים לאורך כל השנה. גם המחיר נראה אטרקטיבי

6. גשר

בחברת גשר טיולים בהווי דתי ואוכל כשר לא מוותרים על מרוקו ומציעים אותה בתור פנטזיה אוריינטלית לאחד עשר ימים ועשרה לילות. הטיול שלהם ללא ימים חופשיים וללא סיורי בחירה אל מקומות ואתרים בהם נטועה גם המסורת היהודית העתיקה. בתי המדרש, בתי הקברות של גדולי הרבנים, סימטאות של רובעים בהם חיו יהודים וזאת כמובן לצד מקומות חשובים ואטרקטיביים אחרים במרוקו.

הביקור של גשר כולל גם הוא את רבאט, פס, קזבלנקה מכנס ומרקש כמו גם חצייה של הרי האטלס וביקור אצל הברברים שממשיכים לקיים אורח חיים מסורתי באזורים נידחים.

בגשר מבטיחים כאמור זיקה לנושא היהודי וכך בעיר מכנס ייערך ביקור ברובע היהודי העתיק, בעיר פס סיור בעקבות יהודי העיר, במרקש גם כן ביקור ברובע היהודי, בבית הכנסת ואפילו תיערך תפילה עם הקהילה המקומית. עוד יצוינו קברות צדיקים לאורך המסלול והמוזיאון היהודי בקזבלנקה.

יתרונות נוספים של הטיול עם גשר הוא מופע פולקלור פנטזיה (שאותו מצאנו גם אצל חברות אחרות), דרך אלף הקסבות טיול ג'יפים במדבר סהרה ושמורת הטבע איפראן.

הטיול של גשר בסוף חודש מרץ עד תחילת אפריל.

מחיר: 2090$

מתוך אתר חברת גשר:

חצי פנסיון כשר עם אפשרות להכנת כריכים עצמית לצהריים. מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול. סיורים מודרכים: רבאט, מקנס, פס, מרקש, קזבלנקה. סיורי היכרות: ארשידיה, ווארזאזת, סאפי. ביקורים מיוחדים: פס – שוק העורות, איפרן – שמורת טבע, קסבת טיפולטוט.

לדף הטיולים של גשר למרוקו

שורה תחתונה: טיול עם מיטב האטרקציות אבל עם דגש על תוכן יהודי, לקהל שומר כשרות ומסורת ולדתיים

טיול מאורגן למרוקו
קסבה במרוקו
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
קבלו כתבות מובילות ישירות למייל
ניתן להפסיק את המנוי בכל זמן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם