10 מקומות באתיופיה שמומלץ לבקר בהם

צילום: אברהם רבינוביץ'-זוהר

כתב וצילם: אברהם רבינוביץ’-זוהר

1. הרי הסימיאן Simien Mountains

רכס ההרים הגדול, הגבוה וללא ספק המרשים ביותר באתיופיה מספק למטייל בה הזדמנות לחוות את הטבע האתיופי בשיא תפארתו ועוצמתו. תוסיפו לזה את קופי הג’לאדה הנמצאים בכל פינה במסלול ובלי ספק שזה מהמקומות היפים והמדהימים ביותר באתיופיה.

טיול לאתיופיה
צילום: הדר שוויצר

2. הכנסיות החצובות של מחוז תיגראי

אתיופיה מלאה בהיסטוריה מורשת ותרבות. הנצרות האתיופית, מהקדומות (שנת 333 לספירה) והעתיקות (הממלכה ה-3 בעולם שקיבלה את הנצרות) בעולם היא חלק בלתי נפרד מהטיול בה ודת המדינה ניכרת בכל תחום חיים בטיול באתיופיה, בדגש על הצפון. כל מי שמגיע לטייל בצפון אתיופיה צריך לשאול את עצמו “איך הוא אוהב את הכנסיות שלו” ישנן כנסיות על איים באגם, כנסיות חצובות בסלע, כנסיות אבן, וגם, כנסיות חצובות בראשי הרים וצוקים. הכנסיות או נכון יותר המיקום שלהם על ראשי הרים וצוקים במחוז תיגראי שבצפון המדינה מהווים טיול המשלב נופים עוצרי נשימה עם בנייה ייחודית והיסטוריה מרתקת.

3. מדבר הדנקיל

המפגש עם תופעות טבע ייחודיות מייצרות תחושה של אפסיות אל מול כוחות הטבע, מהתחושות הייחודיות והמדהימות כשיוצאים לטייל. העמידה בלוע הר געש פעיל כמו גם ההליכה במדבריות מלח ומינרליים נותנים תחושה של ביקור בעולם אחר.

מדבר הדנקיל
צילום: גלעד רוזנברג

4 . הראר

לרוב, כאשר מדברים על אתיופיה חושבים על אתיופיה הנוצרית. אבל לא רבים יודעים שהמואזין הראשון בעולם היה אתיופי ושהעיר הרביעית הכי קדושה לאסלאם (אחרי מכה, מדינה וירושלים) נמצאת… באתיופיה! הראר, עיר מוסלמית עתיקה הינה, כמו גם אתיופיה, עיר בעלת עבר מוסלמי עשיר ומרתק והסיור בעיר העתיקה יוצר מפגש מרתק עם הצד או הצבע והגוון הזה של אתיופיה. הראר היא עיר מוסלמית עתיקה המזכירה את ירושלים, עכו, צפת רק במוסלמי ואתיופי מה שנותן לה אווירה קסומה ואפילו קצת פנטסטית. אה, וגם ניתן להאכיל שם צבועים כל ערב.

5. השבטים של האומו ואלי

באתיופי חיות כיום מעל 80 קבוצות אתניות המדברות יותר מ-80 שפות. כלומר, אחד הסיפורים המעניינים והייחודים של אתיופיה היא, המגוון. המקום המרתק ביותר לפגוש את המגוון האנושי של אתיופיה זה אזור דרום אתיופיה וה-OMO VALLY בו חיים קבוצות אתניות מגוונות ושונות אשר שמרו על אורח חיים שכמו עצר מלכת לפני אלפי שנים. עם טקסים, לבוש וצורת חיים שכבר לא נמצא בשום מקום אחר בעולם. על אף שהמקום הפך למתויר ביותר, הוא עדיין שווה ביקור.

אתיופיה
צילום: גלעד רוזנברג

6-7. הקהילה היהודית בגונדר ואדיס אבבה

גם ליהדות היסטוריה עשירה ומרתקת באתיופיה ולנו כישראלים מומלץ ביותר לפגוש גם את הצד הזה של אתיופיה במהלך הטיול. כיום אין שרידים רבים של יהדות אתיופיה שרובה כבר נמצאת בארץ אבל בגונדר ובאדיס אבבה ישנן קהילות הממתינות לעלייה שכדאי וחשוב להכיר לשמוע את הסיפור שלהן ולשמוע את הצעקה ואת העוול הממסדי בו הם נתקלים.

אדיס אבבה הבירה סואנת ועמוסה אבל כאשר לומדים ללכת למקומות הנכונים, בזמנים הנכונים או אפילו סתם להקשיב לקצב של העיר שהינה כל כך מתקדמת ומודרנית מחד אבל עדיין כלכך אתיופית מאידך, מתאהבים בה.

8. אווסה

אחד החסרונות הכי משמעותיים של אתיופיה בשביל המטייל בה הוא העובדה כי לאתיופיה אין גישה לים. באין ים, האגמים הרבים של אתיופיה, בדגש על אגמי השבר הסורי אפריקאי מהווים אלטרנטיבה ייחודית וגם לא רעה בכלל לקצת “בטן גב”, מבין האגמים הרבים אני אישית מאד אוהב את אווסה, עיר אגם רגועה, נעימה, נקייה ועם טיילת דגים מושלמת לארוחת דג על אש ובירה על האגם לעת שקיעה.

9. וונצ’י

מספר שעות מערבית מאדיס אבבה מחכה לכם אחת משמורות הטבע היפות ביותר באתיופיה בעיניי. במסלול יום לא ארוך ולא קשה במיוחד פוגשים את הטבע הירוק ומלא המים באתיופיה, במסלול מעיינות, נחלים, אגם, מעיינות חמים, מעיינות של מים מינרליים ובעצם כל סוגי המים שאפשר לפגוש במסלול אחד ירוק ומלא ציפורים וקופים.

טיול לאתיופיה
צילום: אברהם רבינוביץ’

10. הרי הבאלה

רכס ההרים השני בגובהו באתיופיה נמצא בדרום מזרח המדינה ואם הזכרנו קודם על המגוון האנושי של אתיופיה כאן הדגש הוא על המגוון בטבע של אתיופיה. רכס הרי הבאלה הוא רכס הרים יפיפה ובו ניתן לפגוש טבע וחיי בר עשירים ומדהימים ומאד שונים מהנופים בצפון ובכך להעניק עוד נופך למפגש עם אתיופיה.

רוצים לטייל עם אברהם באתיופיה? מתעניינים במידע נוסף לקראת טיול? הקליקו כאן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם