מי נתן לך רישיון לנהוג במדינה הזאת?

טסים לחו”ל עם רישיון נהיגה בינלאומי ומתכננים לשכור רכב ולנהוג בעצמכם? כדאי שתדעו שיש מדינות בהן חוקי התעבורה עשויים להיראות לכם משונים, שלא לומר מופרכים או הזויים. להלן כמה דוגמאות:

בצרפת, הינשוף הוא באחריות הנהג

בישראל קורה מדי פעם שניידת משטרה עורכת בדיקות ינשוף לנהגים החשודים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. זה קורה גם בצרפת, אולם שם ערכת הינשוף צריכה להיות ברכבו של כל נהג, ממש כמו אפוד זוהר אצלנו. אם עצר אתכם שוטר ואין ברכבכם ערכת ינשוף, תחויבו לשלם קנס כספי גם אם הדבר היחיד ששתיתם היה דיאט קולה.

ברוסיה, חובה לנהוג ברכב נקי

אם אתם נוהגים ברחובות מוסקבה ברכב שעליו שכבה דקיקה של אבק דרכים, אתם מסתכנים בתשלום קנס. מאידך, אם אתם מעוניינים לשטוף את הרכב, תוכלו לעשות זאת אך ורק במתקן שטיפת רכבים מורשה ולא, למשל, בחצר הבית שלכם. 

בפיליפינים, ימי שני בעייתים במיוחד

יש האומרים שמדובר בחוק שנועד לצמצם את הפקקים בכבישים ויש שטוענים שזו סתם אמונה טפלה הקשורה למספרים; אבל אם לוחית הרישוי של רכב במנילה, בירת הפיליפינים, מסתיימת בספרה 1 או בספרה 2 – אסור על פי חוק לנהוג בו בימי שני.

בתאילנד, גברים נוהגים עם חולצה

תאילנד היא מדינה חמה, אבל אם אתם גברים שנוהגים ברכב אתם מחוייבים ללבוש חולצה או להסתכן בקנס קטן. אם אתן נשים, לעומת זאת, אתן רשאיות לנהוג ללא חולצה. 

בארה”ב, פשוט עדיף ללכת ברגל

כל כך הרבה חוקי תנועה משונים יש בארה”ב: בקולורדו אסור לנהוג ברכב שחור בימי ראשון; באלבמה נהיגה בעיניים מכוסות אסורה במפורש בחוק; בקליפורניה לנשים אסור לנהוג ברכב אם הן לובשות חלוק; ובאלסקה יש חוק האוסר נהיגה במהירות איטית מדי…

סיכום

החוקים שתוארו לעיל אמיתיים לגמרי, ובמדינות אחרות יתכן שיש חוקי תעבורה משונים נוספים. אם אתם מתכננים לנהוג בעצמכם במדינה שאינכם מכירים, ועל מנת שלא תזדקקו לשירותיו של עורך דין תעבורה בשובכם לישראל, מומלץ לבדוק תחילה את ההבדלים בין חוקי התנועה שלהם לאלה שאת מכירים. סעו בזהירות…

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם