בדרך לטיול בטייוואן? קחו כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם…

צילום: נוי חביב
0

מאת נוי חביב

אני מסכמת כמעט חודשיים במדינה המופלאה הזו. מכיוון שאני פחות מתחברת ל'סיפור דרך' מאוד נהניתי לסלול לעצמי את הדרך שלי, לשחרר את תחושת ה-FOMO ופשוט לזרום לפי תחושה. בכל זאת אשתף בטיפים והמלצות.

כרטיס סים

כשהגעתי עשיתי את כרטיס הסים לחודש. זה עלה 1000$, אחרי חודש כשהוא פג תוקף לא יכולתי לחדש אותו בגלל שניתן רק בטייפי. בזכות זה נחשפתי לכרטיס סים מחברת fast tone שעולה רק 300$ ומספק 1.2GB. אם נגמר ורוצים להוסיף, ניתן תמורת עוד 300 להוסיף 4 GB. לי זה הספיק לחלוטין, יש וייפיי בכל מקום ולצורך ניווט או גוגל תרגום הפעלתי את האינטרנט בטלפון הנייד.

איזי קארד

קראתי כאן הרבה דעות על האיזי קארד ובסופו של דבר בחרתי לא לעשות. אבל אחרי בירורים לדעתי זה עושה את החוויה בטייוואן הרבה יותר נגישה, ואפילו מוזיל עלויות בכל נסיעה. בדיעבד הייתי עושה.

לאוהבי הטרקים

ישנם מסלולים שנדרש לקבל עליהם אישור מראש. לדוגמא בטארוקו לפעמים לוקח שבועיים לקבל אישור. בגלל שאני טיילתי ללא תכנון של יומיים קדימה לא ביקשתי אפילו אישור אחד, אבל הייתי ממליצה להגיש ואם מקבלים תשובה חיובית לתכנן את המסלול לפי היום שקיבלתם אישור.

תקשורת

כאשר מורידים את אפליקציית גוגל תרגום יש אפשרות לצלם מילים ולקבל תרגום, עזר מאוד במקומות לא מתויירים ללא אנגלית. בנוסף הוספתי מקלדת בסינית לאפשר להם לכתוב לי בגוגל.

לינה בסופ"שים

המחירים בסופ"שים לתרמילאים הם לא הגיוניים. הפתרונות שאני מצאתי הם או להזמין מראש הוסטל ולפעמים ניתן למצוא במחיר סביר, או לצאת מהעיר ומהאזורים המבוקשים. הגעתי ככה לעיירות מהממות עם הרבה פרצופים שהיו מופתעים מהיותי שם. במקרים מסוימים קבעתי עם גולשי ספות שזה בכלל היה הפתרון הכי כיף.

בזבוז פלסטיק

כפרה עליהם אבל הם מגזימים לגמרי, אורזים הכול בפלסטיק לשימוש של עשר שניות לפעמים. קניתי קופסא ששימשה אותי המון בשווקי לילה, קנית פירות לחתוך אותם ולקחת איתי לכל היום ולפעמים גם ארוחות. ביחס למדינות אחרות במזרח יש הרבה מקומות למלא את הבקבוק במים טובים לשתייה. תעזרו להכניס מודעות בעניין, לא בושה להגיד לא לשקיות גם אלף פעם ביום.

משיכת מזומנים

ניתן לבצע ללא עמלה family Mart. על הדרך תעשו לעצמכם טובה ותנסו את החטיף עם שם המותג הדומה family Mart. זה נראה כמו במבה אבל עשוי מתירס. אחלה חטיף ואני איזהר להגיד שאולי יותר טעים מבמבה.

מים…

שמחה לשתף אתכם מפה של כל המעיינות החמים והמפלים באי המדהים הזה!

לסיכום

צאו תחקרו, הטבע הפראי מדהים, אין חיות מסוכנות, האנשים לא מסוכנים והם אוהבים מאוד את הישראלים שזה גם נדיר ואני בתקווה שתמיד יישאר כך. תיהנו גם בשבילי בשוק לילה. מקנאה מאוד בכל מי שבדרך.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם