המדריך לתחבורה הציבורית בוינה

מאת איגור רבסקי

התחבורה הציבורית בוינה נחשבת לאחת היעילות בעולם. חמישה קווי מטרו שמחולקים לצבעים וקווים ומסונכרנים עם חשמליות ואוטובוסים (אותם מספרי קווים בזמנים שונים – מה שמונע בילבול ומקצר את זמני ההמתנה עד לדקה אחת של המתנה בשעות השיא!). בנוסף קיימות רכבות פרבריות שחוצות את וינה.

אז מה עושים? קונים כרטיס שבועי בעלות של 17 יורו והכל חופשי. הכרטיס השבועי נקרא wochenkarte והוא תקף רק מיום שני בבוקר עד שבוע לאחר מכן. יש אופציה לקנות כרטיס ל-24\48\72 שעות בעלות נמוכה יותר, הכרטיסים האלה נקראים Vienna Time card ואותם צריך לתקף בנסיעה הראשונה,

בתוך האוטובוסים ובחשמליות ובכל כניסה לתחנות מטרו יש קופסת תיקוף כחולה. ילדים מתחת לגיל 6 נוסעים חינם.

תחבורה ציבורית בוינה
קופסת התיקוף הכחולה

בימי ראשון ובחופשים או חגים רשמיים, ילדים עד גיל 14 נוסעים חינם.

קיים עוד כרטיס יותר יקר שפרט לנסיעות נותן גם כניסות ל-60 אתרים מוכרים בעיר, קוראים לו Vienna travelcard. עוד אופציה היא לקנות כרטיס רק לאתרים בלי הנסיעות, זהו כרטיס Vienna pass.

מפת קווי המטרו של וינה

מפת קווי החשמליות (טראם) של וינה

מפת כל קווי התחבורה הציבורית בוינה להורדה

וינה מחולקת ל-23 רובעים כשהרובע המרכזי ההיסטורי הוא הרובע ה-1 (Innere Stadt), את הרובע מקיף רחוב טבעתי שנקרא Ringstraße.

בוינה יש כמה תחנות מרכזיות, התחנה המרכזית של מרכז העיר נקראת WIEN MITTE לשם גם מגיעות הרכבות מהשדה, אגב בתחבורה הציבורית של וינה היא נקראת Landstraße (לאנדשטראסה) על שם הרובע בו היא נמצאת. התחנה מקושרת לקווי המטרו של העיר.

משדה התעופה יוצאות שתי רכבות כל חצי שעה.

הראשונה נקראת CAT בצבע ירוק, רכבת ישירה שמגיעה ל-MITTE ב-15 דקות ובעלות של 12 יורו. היתרון בה הוא שבחזור אפשר לעשות בידוק לטיסה בתחנה עצמה ולמסור את המזוודות ואז אפשר לטייל בעיר ללא המזוודות.

רכבת בוינה


השנייה הזולה והעדיפה לדעתי היא הרכבת הפרברית S7 שמגיעה לאותה התחנה עם כמה תחנות בדרך, חצי שעה נסיעה בעלות של 4 יורו.

s7 וינה
s7 וינה

הרכבות יוצאות מהרציף שמתחת לטרמינל, בדיוק כמו בנתב”ג, אחרי שיוצאים לאולם מקבלי הפנים פונים ימינה ורואים את הירידה לרציפים.

את הכרטיס קונים לפני הירידה לרציף בחנות אדומה בשם OBB, שם גם ניתן לקנות את הכרטיס השבועי ואז הכרטיס לרכבת הפרברית לוינה יעלה רק 2 יורו (הכרטיסים לתחבורה הציבורית בוינה תקפים רק לתחומי העיר וינה, מכיוון ששדה התעופה לא נמצא בתחום העיר וינה צריך לקנות כרטיס נפרד שעולה 2 יורו).

תחבורה ציבורית בוינה


כיום ישנם 5 קווי מטרו הפועלים בוינה (הקו השישי נבנה בימים אלה)

קו U1 – הקו האדום, קן U2 – הקו הסגול, קו U3 – הקו הכתום, קו U4 – הקו הירוק, קו U6 – הקו החום.

הנה קישור לאפליקציה ייעודית שמרכזת את כל קווי התחבורה (מטרו/אוטובוסים/חשמליות/פרבריות) בוינה, כולל קווי הלילה (אנדרואיד). הנה קישור לאותה אפליקציה לבעלי אייפון.

*עדכון (אוקטובר 2017) – שימו לב שבקו המטרו U1 האדום נפתחו עוד תחנות לכיוון דרום ועכשיו התחנה הסופית הדרומית היא מתחם הספא Oberlaa.

*עדכון (ספטמבר 2018) – לטסים לוינה עם חברת התעופה WizzAir הממריאה חזרה בלילה, אין רכבות בלילה בין העיר לשדה התעופה ולכן הגעה לשדה התעופה מהעיר בשעות האלה היא או באמצעות אוטובוס שיוצא מתחנת Schwedenplatz במרכז העיר או במונית/אובר.

מדריך הוידאו: בתוך תחנת Wien Mitte

3 תגובות
 1. הודיה כהן אומר

  הי איגור, תודה על המידע. האם הרכבות מהשדה למרכז העיר פועלות כל הלילה? אנחנו אמורים לנחות ב22:00 ותמיד יש מצב לעיכובים..

 2. הודיה כהן אומר

  הי איגור, תודה על המידע. האם הרכבות מהשדה למרכז העיר פועלות כל הלילה? אנחנו אמורים לנחות ב22:00 ותמיד יש מצב לעיכובים.

 3. דן אומר

  תודה רבה איגור על המיידע החשוב הזה
  שאלה : האם הS7 ו מטרו u3 ו u4 עובדים גם בשעות הלילה שבין 24:00 ל 05:00 בבוקר ?

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם