10 תובנות על וושינגטון די. סי.

1.

 
אנשים בוושינגטון משקיעים הרבה כסף בחליפות, בחולצות מכופתרות, בעניבות, בנעליים ואפילו בגרביים. להתהלך פה בעיר מרגיש קצת כמו לצעוד באולם של בית משפט מכובד. לא שחסרים שלוכים עם כפכפי אדידס, מכנסי שלושת רבעי פרומים, חולצה דהויה וכובע של קבוצת הפוטבול המקומית (נגיד), אבל דווקא האיזון העדין שוושינגטון די. סי. מציעה בין הסופר מוקפד לסופר לא מוקפד הופך את החבילה למגניבה יותר.
 

2.

 
לא רק הביגוד מגיע פה במידות הנכונות, גם הבתים מדודים היטב. וושינגטון די סי היא עיר חופשיה מגורדי שחקים וכשאלה לא מגרדים אתם יכולים להתהלך בנינוחות ברחובות העיר מבלי להיקלע לאיים נצחיים של צל או מערבולות אוויר ומבלי לחוש את האפקט המגמד של ניו יורק סיטי, למשל.
 

3.

 
הון ושלטון אולי הולכים ביחד מצויין אבל הון וגלידה לא ממש. כדי למצוא גלידריה, תצטרכו לצעוד כברת דרך וגם זאת שתמצאו תספק קרוב לוודאי גלידה בינונית ומוכר מפוהק שיושב רוב היום על הכיסא ומפנטז על יום מלא פעילות בגלידריה רומאית סטנדרטית.
 

4.

 
מספר ההומלסים והמשוטטים שאפשר לראות בעיר עומד ביחס הפוך למספר הגלידריות החסרות. פחות (או בכלל לא) באיזור הבית הלבן אבל די הרבה באזור תחנת הרכבת, בכמה כיכרות, בפינות הרחוב ובכלל.

5.

 
במוזיאון התעופה והחלל לא לוקחים כסף בכניסה אבל כן עושים בידוק בטחוני קצר. שישים שניות מדלת הכניסה ואתם יכולים לעמוד ליד טיל בליסטי רוסי עם ראש נפץ גרעיני. זה קצת מוזר שבודקים לכם את התיק הקטן ורגע אחר כך אתם ליד המפלצת הרוסית ההיא. כאילו מה כבר יכולתי להביא? אוראניום מועשר? תסתכלו מה יש לכם בפנים, טמבלים. את התיק שלי אתם בודקים?
 

6.

 
וושינגטון היא פלא חינמי. יש עוד ועוד מוזיאונים שלא לוקחים כסף ומציעים אינסוף תמורה. אפילו גן החיות בחינם. אפילו דובי הפנדה. מוזיאונים צריכים להיות חינמיים בכל מקום, תמיד. זה פשוט נכון יותר ככה. כשהכול בחינם באים יותר תיירים, הם מוציאים יותר כסף (כי נשאר להם) וממילא זה מגיע בסוף לקופה של המדינה. את הקופות במוזיאונים אפשר להכניס לחדר מיוחד, בתור מוצג מוזיאוני.
 
שאף אחד לא יטרח לראות.
 

7.

 
למרות שזאת העיר שאמורה להוביל את שלטון החוק בארצות הברית, במעברי החצייה נדמה שהאנשים פה הם החוק עצמו, ממש כמו בארץ. כולם עוברים באור אדום. אף לא אחד מתעכב בהמתנה לאור הירוק של הולכי הרגל. גם פה נכונה האבחנה שזה קורה פחות ליד הבית הלבן (אולי בגלל ריבוי השוטרים) ויותר בשכונות הרחוקות משם. 
 

8.

 
זאת עיר יותר גדולה ממה שמצפים.
 

9.

 
ועם פחות איזורים מוזנחים ממה שמצפים.
 

10.

 
אין הרבה ישראלים בעיר ויש מצב שתתחילו ותסיימו ביקור בעיר בלי להיתקל ביותר מישראלי או שניים. אולי לא תשמעו עברית בכלל. בשביל לראות ישראלים – אם אתם מתגעגעים – תצטרכו לנסוע כמה שעות צפונה. מה כן יש? אתיופים. בוושינגטון די. סי. חיה הקהילה האתיופית הגדולה ביותר מחוץ לאתיופיה. 

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם