זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

מהי משכורת ממוצעת באירלנד וכמה צריך להרוויח כדי לחיות טוב בדבלין?

אירלנד –  ובעיקר דבלין הבירה – היא מקום שכיף להיות בו. למרות שהתחבורה הציבורית היא לא מהמשופרות באירופה, תוכלו ליהנות מחיי תרבות עשירים ומהיצע אינסופי של פאבים, ברים, פסטיבלים ואירועים. אבל לכל דבר יש מחיר ובאירלנד עלויות השכירות והנדל"ן למשל אינן נמוכות כלל והופכות את החיים במדינה למאתגרים למי שאינו מצליח להתמודד עם עלויות אלה או מתקשה מולן. כדי  לברר את הנושא קצת יותר לעומק, ביקשנו לבדוק כמה כסף צריך להרוויח כדי לחיות טוב במדינה השמחה הזאת.

ובכן, הנה התוצאות (המשמחות חלקית…). המשכורת הממוצעת השבועית באירלנד עומדת על 730 אירו בקירוב. כל זה נכון לכלל האוכלוסייה. אנשי ההיי טק מרוויחים משכורת משופרת בהרבה, 1100 אירו בממוצע לשבוע. היחידים שמתקרבים לאנשי ההייטק באירלנד הם עובדי הסקטור ציבורי. מסתבר שבאירלנד הסקטור הציבורי מתוגמל טוב יותר מאשר הסקטור הפרטי וההפרש די משמעותי לטובת עובדי המדינה.

השכר במגזר הציבורי באירלנד עלה בשנתיים האחרונות והוא נמצא במקום טוב באמצע בין כלל הציבור לבין לאנשי הייטק באיזור ה-930 אירו לשבוע. השכר הממוצע בסקטור הפרטי עומד רק על 670 אירו. כן, אם חיים ונהנים באירלנד, שווה לכם לחיות וליהנות בתוככי המגזר הציבורי.

לא כזה בידור

ומי מרוויח אפילו פחות מהממוצע הכללי? אנשים שעובדים בתחום האומנות והבידור חוזרים הביתה עם 470 אירו בממוצע לשבוע. מתחתם נמצאים עובדי האוכל והאירוח עם משכורת של 350 אירו לשבוע שהם פחות משליש מהממוצע של עובדי הייטק. על כל שלושה חודשים של עבודה בקייטרינג למשל או כמלצר במסעדה, איש ההייטק צריך לעבוד רק חודש.

הנה כמה משכורות בחישוב שנתי: מהנדס תוכנה מרוויח באירלנד כ-43 אלף אירו לשנה, מפתח תוכנה 37 אלף אירו, מזכירה במשרד (או מזכיר) 26 אלף אירו, מהנדס תוכנה בכיר מביא 60 אלף אירו ואחות בצוות רפואי כ-30 אלף אירו.

35% ממשקי הבית באירלנד מרוויחים משכורת ברוטו שנתית של פחות מ-30 אלף אירו. למעלה ממחצית ממשקי הבית באירלנד מרוויחים משכורת ברוטו של פחות מ-50 אלף אירו.

שני אחוזים מרוויחים מעל 200K

30% ממשקי הבית באירלנד מרוויחים משכורת של מעל 70 אלף אירו בשנה, 20 אחוז עוברים את ה-80 אלף אירו בשנה, 14 אחוזים חוזרים הביתה מהעבודה עם 100 אלף אירו בשנה ושני אחוזים מצליחים לגרוף 200 אלף אירו ברוטו בשנה. לעומתם 300,000 אירים מגיל 17 ומעלה כעשרה אחוזים מהאוכלוסייה לא מרוויחים כלל.

במבט על אינדבידואלים (לעומת משקי בית) 2.6 מיליון אנשים –  77% מהאוכלוסייה – מרוויחים פחות מ-50 אלף אירו לשנה וזה לא כולל את אלה שאין להם הכנסה בכלל.

אז איזו משכורת צריך לקבל באירלנד כדי לחיות בצורה טובה? ככל הנראה התשובה תהיה, משהו באיזור הממוצע, כלומר 3000 אירו לחודש.

הצג תגובות (1)