ביקורת שכונה: הגפן, רמת גן

שכנת הגפן היא שכונה של קצוות. מצד אחד תושבים חמים שישמחו לדבר אתכם על כל נושא ומצד שני  מקום שהוזנח מבחינת חשיבה תשתיתית במשך עשורים. אולי אפילו מראשית דרכה של השכונה.

למרות הקירבה לעיריית רמת גן, רק 300-400 מטר מקצה השכונה נדמה שקרנה של זאת מעולם לא נחשב יותר מדי בקרב פרנסי העיר וקברניטיה. בעוד שיכון ותיקים שנושק לשכונת הגפן מצפון נראה כמו שכונה מכובדת עם הרבה צמחייה וגינות (ושלמה ארצי אחד), בגפן יש רק רחובות ללא צל, בית ספר אחד גדול (הגבעה) שכולו בטון ואספלט ובעיקר התחושה הזאת שאף מתכנן ערים רציני מעולם לא נקרא לשבת למשך שעה או שעתיים ליד שולחן השרטוטים כדי לחשוב איך אפשר לשפר את המקום הזה.

החביבות של תושבי השכונה בולטת אל מול העליבות של התשתית שבתוכה הם חיים. כשהם מוקפים בעורקי תנועה מרכזיים (אבא הילל סילבר, ביאליק, רש"י וז'בוטינסקי) אין בשכונה – מלבד מגרש כדורסל מאוד לא מזמין – אף מתקן ציבורי מרשים. לא בריכת שחייה ציבורית, לא כיכר, לא מתנ"ס… על פארק אין מה לדבר.

הגינה המרכזית נקראת השקדיה ולמרות שיפוץ כללי שלה בשנה האחרונה קשה לדבר על מהפך שהשכונה עברה. אפילו לא מהפכצ'יק. מחירי השכירות הגבוהים הם תוצאה של המיקום האטרקטיבי, רק כמה דקות מהכניסה לתל אביב ובחלק מהמקרים הנוף בדירה המושכרת כולל גם את הזכות לצפות ישר לתוך הסלון של השכן.

תחנת הרכבת התחתית (הקו האדום) היא זרז נוסף בדרך להקפצת מחירי הדיור גם בשנים הקרובות. לפחות מבחינת נגישות וקישוריות תחבורתית, לגפן יש מיקום מנצח.

גורדי השחקים הראשונים שנוספו לשכונה הם עוד סימן שאלה גדול על התכנון המקומי, אבל אולי מגבוה הכול נראה אחרת.

הגפן, רמת גן
2.5 / 5 מבקר זמן מקומי
{{ reviewsOverall }} / 5 הדירוג שלכם (0 הצבעות)
מה פחות טוב?
אוכלוסיה מגוונת4
אפשרויות בילוי ופנאי1
מחירי שכירות ודיור4
שטחים ירוקים1
מקומות מעניינים1
קישוריות ותחבורה4
מה אומרים הגולשים השאירו ביקורת
סדר:

היו ראשונים להשאיר ביקורת

User Avatar User Avatar
מאומת
/ 5
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
השאירו ביקורת

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי