עודד לוטן הרגיש מצוין ביפן…

חזרנו מטיול שהיה לא פחות ממדהים. חמישה שבועות נהדרים ומלאים שגילו לנו ארץ מופלאה וכל כך שונה מכל מה שתיירנו עד היום .

כמה תובנות שלנו מהטיול :
1. לא לקבל כתורה מסיני המלצות של קבוצות פייסבוק למטיילים ביפן . יש צעירים ויש מבוגרים יש מנוסים ויש חסרי נסיון הפוחדים עדין מהשונה. קחו מה שמתאים לכם .
2. יפן מאד קלה לטיול, אנשים מאוד ידידותיים ועוזרים. לא לפחד לשאול. גם נהיגה קלה וזהירה ואיטית. לקחנו 4 פעמים רכב שכור וזה עובד נהדר. אם לא נוסעים מרחק גדול על כביש אגרה, זה גם לא יקר.
3. יש מקומות או דברים שגילינו תוך כדי כמו – מוזיאון מיהו מחוץ לקיוטו סגור ביום שני ונסענו סתם 3 שעות. או מחוץ למטסומוטו יש מוזיאון פתוח בגובה 2000 מ’, אח למוזיאון של האקונה – נהדר . או פארק הקופים היודאנאקה, אם בודקים במצלמת הרשת רואים שאם זה לא בחורף עם שלג אין כמעט קופים .
4. לקחת הדרכה בערים הגדולות טוקיו וקיוטו. שווה, מוסיף ומכניס עניין . בטוקיו ביקשנו באתר של free guied tour את נוריקו אוהאשי ובקיוטו לקחנו בשכר את הדס קושלביץ הנהדרת שהשכילה אותנו והראתה את אתרי העיר באופן שלא יכולנו לבד.
5. מלונות נהדרים (בעיר גדולה חדרים קטנים קחו חדר twin, הוא גדול) – תמיד לקחנו עם ארוחת בוקר והיה חשוב ושווה כי יוצאים ליום מוכנים ואוכל מצויין במלון.
6. רכבות נהדרות אך לא זולות, ממליץ ביו הערים הראשיות רכבת, שינקסן אם זה רחוק (הזמנו JR לשבוע חודש לפני, הגיע תוך יומיים הביתה. הופעל כשצריך באוסקה) רכב מושכר מצויין בטבע כשהחלופה היא אוטובוסים וזה גומר את הזמן . – להזמין באינטרנט חב’ Nippon או Nissan לא לוקחים תשלום מראש והרכב חיכה והיה מצויין עם מערכת ניווט מדברת אנגלית. כשמכניסים מס’ טלפון של היעד עובד נהדר.
7. לא להפסיד את הטבע הקסום כמו בדרך הדואר נקסנדו בעמק קיסו, פארק קמיקוצ’י ליד טקאיאמה ובניקו להקדיש יומיים לפחות .
8.הדרך האלפינית יפה ומעניינת אבל לתכנן נכון את הכוון. לוקחת כ-7 שעות עם קצת טיול ברגל בתחנות השונות ואם זה לא סופשבוע או חג אין בעיית כרטיס בנקודת ההתחלה באוגיזאווה ממזרח או טטיאמה ממערב .
9. אוכל מדהים למי שאוהב (אני מתעלם מצמחונים טבעונים למרות שיש פתרונות). לאוהבי מאכלי הים, דגים ובעיקר סאשימי – גן עדן . לאוהבי ראמן אוקומיאקי ושאר אוכל רחוב – גן עדן , לא נפלנו פעם אחת ואפשר לכול בכל מקום ודוכן .
10 , אחרון – נקיון וסדר זו תכונה נאצלת, הלואי עלינו, הכול נקי שירותים בכל פינה. אין פחים והרחובות מצוחצחים.

יפן למטיילים
צילום: עודד לוטן
יפן למטיילים
צילום: עודד לוטן
יפן למטיילים
צילום: עודד לוטן
יפן למטיילים
צילום: עודד לוטן
יפן למטיילים
צילום: עודד לוטן
צילום: עודד לוטן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם