page contents

בלוג אטלנטה: שיעור שחיה

אשתי טוענת שבזמן האחרון אני יותר מידי מתעניין בנושא השחייה של הילד שלנו. מאז שהתחיל החופש הגדול כאן באלפרטה אני לא מחמיץ אף מפגש בבריכת השחייה ומרבה לשוחח עם המדריכים שלו.

“בטח, מה את רוצה, הילד היה שנה בחוג שחייה בישראל ולא למד לשחות. פה הוא שוחה אחרי חודש, זה מרגש אותי. את יכולה להגיד על האמריקאים הרבה דברים אבל דבר אחד אי אפשר לקחת מהם. הם יודעים איך ללמד שחייה.”

“כן, אבל זה נראה מוזר,” היא מתעקשת, “שבסוף כל אימון אתה מדבר עם המדריכה חמש דקות שלמות.”

“את מתכוונת למדריכה הגבוהה עם הבגד ים השחור?”

“לא שמתי לב איזה צבע בגד ים יש לה אבל אם אתה אומר שזה שחור, אני סומכת עליך.”

“כן, זאת מלודי,” אני מסביר. “עם הכפכפים הלבנים והשיער החום ערמוני הזה שרואים מרחוק. זה תמיד נחמד להיתקל בה… כלומר, לשמוע ממנה איך הילד מתקדם במהירות.”

“בחיי שגם לא זכרתי באיזה צבע השיער שלה או אם הוא ארוך או קצר.”

“הוא ארוך לגמרי,” אני אומר. “מגיע לה עד ל…”

“אוקיי,” היא קוטעת אותי. “לא צריך להיכנס לפרטים. יש רק מדריכה אחת בקורס. אז ברור שזאת היא, איך שהיא לא נראית…”

“כן,” אני אומר. “אז היא אמרה שהילד כבר יודע לשחות פחות או יותר אבל צריך לתת עוד פוש אחרון. הוא עדיין פוחד להיכנס למים העמוקים. עוצר לה בכל פעם שהם עוברים את הסימן של ה-Five feet. בגלל זה חשוב לי להבין מה אנחנו יכולים לעשות.”

“אנחנו זה אתה והיא?”

“בדיוק, אני ומלודי. הוא פוחד להיכנס למים העמוקים, את מבינה?”

היא מתחילה לצחוק פתאום אבל אז מרצינה בבת אחת. “אתה תעשה הכל רק בשביל לא להודות שאתה מדבר איתה כי היא חתיכה. אין לי שום בעיה עם זה. אני לא מקנאה. רק תגיד שזאת הסיבה.”

“מה?” אני אומר. “מאיפה הבאת את זה?”

“נו, בחייך, אתה עומד מולה על קצה הבריכה, עוד רגע נופל למים ועם הידיים אתה עושה כל מיני תנועות מצחיקות של חתירה וגב ופרפר. אתה בקושי יודע לשחות חזה.”

“אוקיי, אז מה את רומזת? שגם אני צריך כמה שיעורי שחייה פרטיים עם המדריכה של הילד שלי? זה מה שאת מתכוונת?”

“לא אני מתכוונת שאולי הגיע הזמן לסיים את השיעורים של הילד. הוא כבר שוחה. מפה אפשר להמשיך בבריכה השכונתית שלנו. זה יחסוך לנו כסף ו…”

“בשום פנים ואופן. אני לא אתן לזה לקרות. על גופתי הצפה. אנחנו חייבים לקחת עוד הרבה מאוד שיעורים. למשל… התנועות של החתירה שלו לא מספיק חדות. הוא צריך ליישר את האצבעות כשהוא נכנס מתחת למים. בדיוק על זה אני עובד עם מלודי.”

“אתם כבר עובדים ביחד?”

“פה באמריקה, את מבינה, הכל מקצועי. סופר מקצועי. לא במקרה הם לוקחים את כל המדליות באולימפיאדה. איך את חושבת שהוא למד לשחות כל כך מהר? בגלל שהמים פה דוחפים אותך למעלה יותר חזק? בגלל שהמדריכה חתיכה, כמו שאת אומרת?.. לא, הוא למד בגלל שהם יודעים איך לעבוד, לא רק בשחייה, כמובן.”

“אני לא מאמינה, בן אדם מבוגר שעוד כמה שבועות יחגוג 46 שוטף לי את המוח על כמה האמריקאים יסודיים וכמה אצלנו השחייה היא ברמה של שכונה רק כדי להסתיר שיש לו קראש על המדריכה הצעירונת מהבריכה. אתה הולך ושוקע בתוך הדיון הזה. תודה עכשיו ונגמור עם זה. לא איכפת לך אם הילד שוחה חתירה כמו שחיין אולימפי או מקשקש בבריכה בשחיית כלב, העיקר שזאת עם השיער החום הערמוני והבגד ים השחור צריכה להקשיב לך מפרשן את השיעור האחרון…”

“שטויות,” אני אומר.

“נו, תודה כבר…” היא חוזרת.

“הדבר היחידי שאני מוכן להודות בו זה שהילד שלנו זכה במדריכה משכמה ומעלה. ואם את שואלת, אז כן, אני מעריך מאוד את יכולת השחייה שלה וגם את הסגנון…”

“אני בטוחה שיש לה המון סגנון…”

“המון… כלומר סגנונות. את חייבת לראות לראות את הפרפר שלה. מעורר השראה.”

“אני בטוחה. אבל… מה יקרה כשהחופש הגדול ייגמר? בשבוע הראשון של אוגוסט הילד יעלה ל-First Grade. מה יקרה אז? אני קצת דואגת לך אפילו…”

“מה זאת אומרת ייגמר?”

“ייגמר. החופש. לא יהיו יותר שיעורי שחייה. המדריכה… מלודי… היא תחזור לקולג’ או איפה שהיא לא לומדת. הילד ילך לבית הספר. מה יישאר לך?”

“את מתכוונת ש?.. אחרי שזה… כלומר… שזה באמת ייגמר יום אחד?”

“כל חופש גדול, אפילו באמריקה מגיע לקצו, מתישהו…”

“אוקיי,” אני אומר. “לא חשבתי על זה ככה. “זאת זווית ראייה אחרת לגמרי. קצת מדכאת, אני חייב להודות. את אומרת שזה ייגמר? שלא יהיה יותר בית ספר לשחייה בכלל? את מדברת על קץ הימים, כאילו? על הסוף? על היום שאחרי? על Doom’s Day?”

“בול.”

אשתי מזהה מיד כשעצבות יורדת עלי ולזכותה אני תמיד אומר שיש לה את הרגישות (הישראלית?) להתקרב ולשנות את הכיוון של הרוח.

“יש לך כבר רעיון, מה אתה רוצה מתנה ליומולדת?”

“אני לא יודע… לא, לא חשבתי על זה בכלל, את מאמינה לי? זה הכול כל כך מוזר. יום הולדת ראשון בארצות הברית. אף פעם לא חגגתי יומולדת באמריקה. אז… אני לא יודע… אבל אם את שואלת… אהמממ… שמעתי שיש מבצעים על קורסים לשיפור סגנון שחייה פה בבריכה, את חושבת שזה יכול לעניין אותי?”