עולים על קרוז באיי בהאמה? למור חסון-טל יש כמה טיפים בשבילכם

0

אחרי קרוז של ארבעה ימים לאיי הבהאמה רציתי לחלוק קצת טיפים. האוניה שהפלגנו בה שמה הרמוני. היא גדולה ויפה, אך קצת מיושנת בהשוואה לשאר האוניות של חברת רויאל קריביאן (זה מתבטא בעיצוב החדר לדוגמה), אך לנו זה לא הפריע בכלל.

ממליצה להגיע מוקדם לבוקר העליה לספינה, כי אחרי שעה וחצי מתחיל תור רציני. עדיף לישון בלילה שלפני במקום קרוב שלא להיות בלחץ עם טיסות שמתעכבות, הספינה לא מחכה למאחרים.

יש שאטלים מהשדה לספינה, בתשלום. אם במקרה שכרתם לפני כן רכב מאלמו – ההסעה לקרוז חינם דרכם.

ממליצה להגיע מוקדם לבוקר העליה לספינה, כי אחרי שעה וחצי מתחיל תור רציני.

כדאי להביא שרשרת (תמונה למטה) שאפשר לחבר אליה את הכרטיס המגנטי, כי הכרטיס הזה צריך להיות עליכם כל הזמן – הוא המפתח של החדר, כרטיס האשראי של הקרוז וגם כרטיס הכניסה והיציאה שלכם מהאונייה. חשוב לא לאבד אותו.

קרוז איי בהאמה
צילום: אייל טל

לגבי חבילות איטרנט שמציעים, לא בדקנו מחירים כי פחות עניין אותנו. לדעתי זה כיף להתנתק לכמה ימים מהסמארטפונים.

ביום הראשון החדרים מוכנים רק בשעה 13:30, בנתיים מגישים צהרים למעלה בקומה 9 בחדר אוכל שליד הבריכה.

לעיתים מרגישים את הטילטולים בהפלגה, ממליצה לקחת צמידי סי-בנד שעוזרים לבחילות (ניתן להשיג בכל רשתות הפארם ובתי המרקחת). לנו זה ממש עזר, כי בערב שהספינה התחילה להפליג היו לנו בחילות וסחרחורת.

ככל שהחדר יותר קרוב למרכז האוניה – כך פחות מרגישים תזוזות. מומלץ לקחת חדר ליד המעליות שיהיה נוח כי המרחקים באונייה גדולים.

לגבי אוכל, ארוחות הבוקר + צהרים בסגנון בופה וארוחת ערב אפשר לבחור בשולחן קבוע עם הגשה של מלצר אישי. יש אפשרות לבחור מנות בהפרדה של חלב ובשר למי שמבקש מהצוות. וגם המלצר שלנו בארוחת ערב סיפר לנו שהיו לו ישראלים והם אכלו בחד פעמי דג שאפו להם בנייר כסף – כך שיש התחשבות בנושא הכשרות. יש גם מנות צימחוניות בכל ארוחה, והאוכל מגוון. דואגים שלא תשארו רעבים לשניה.

הצוות מצפה לטיפים כל הזמן, מהרגע שלוקחים לכם את המזוודה לעליה לקרוז ועד הארוחת ערב האחרונה. אנחנו שילמנו את כל הטיפים מראש במעמד הזמנת הקרוז.

הצוות מצפה לטיפים כל הזמן, מהרגע שלוקחים לכם את המזוודה לעליה לקרוז ועד הארוחת ערב האחרונה. אנחנו שילמנו את כל הטיפים מראש במעמד הזמנת הקרוז.

יש גם פעילויות חברתיות בשפע – היו תחרויות מצחיקות, הופעות ברמה גבוהה, מסיבות ריקודים ועוד. כיף להכיר על הספינה אנשים מכל העולם.

קרוז איי בהאמה
צילום: אייל טל

באיים בהם תעצרו אין צורך לקחת סיורים של הספינה, כי המחירים מופרזים לדעתי. קוקו קיי זה אי קטן, לא מיושב, בבעלות הרויאל קריביאן, יום נחמד של בטן גב, יש ארוחת צהרים על החוף ועוד אטרקציות ספורט ימי שהם מציעים.

האי נסאו זה אי גדול יותר. קחו איתכם בגדי ים ומגבות וקחו מונית לחוף של מלון אטלנטיס. ממש יפה שם, אבל אין בכלל צל אז תביאו הרבה מים וקרם הגנה. מונית לשם תעלה 4 דולר לאדם, וזה נסיעה של רבע שעה בערך. המלון הזה מטורף. באותו יום ארוחת הצהרים מוגשת רק על הספינה, כדאי לקחת נשנושים עד שחוזרים לספינה. אנחנו נכנסנו חינם למלון, לבריכה ולחוף הפרטי שלו, אבל יש איזורים שהם רק ללקוחות המלון. ויש גם אקווריום גדול עם פארק מים בתשלום- אבל לא הספקנו ללכת אליו. כי בשעה 16 צריך לחזור לאונייה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם