בעקבות המצב בעזה: המדריך הישראלי שמציע סיור חינם לחיילי צה"ל בברלין

0

קוראים לו אורן כהנוביץ' והוא בעל חברת סיורים בברלין (וגם מדריך מעת לעת תיירים גרמנים בירושלים). הוא גר כבר מספר שנים בבירת גרמניה ועכשיו, בעקבות האירועים בעזה והויכוחים הפוליטיים שאליהם הוא נקלע עם ישראלים בברלין ובכלל, החליט לצאת במבצע קבוע. הסיורים שלו בברלין יוצעו מעתה בחינם לחיילים ישראלים. בפוסט שפירסם בדף הפייסבוק שלו לפני שעה קלה הוא כותב:

בעקבות האירועים בעזה מצאתי את עצמי ממש מתעצבן על ישראלים שחיים בברלין (וחלקם בארץ) שתומכים בפלסטינים ומאשימים את צה"ל ברצח וכו'..  את כל האנרגיה השלילית של ויכוחים חסרי תועלת איתם החלטתי לנתב למקום חיובי. ממחר ועד לתמיד כל הסיורים שלי (מיטב, יהודי ומלחמה קרה) חינם לחיילים. לא צריך לבוא לאלכסנדרפלאץ על מדים.

בשיחה עם מערכת זמן מקומי, אמר כהנוביץ': "אני לא רוצה שיחשבו שאני ימני קיצוני. אני איש שמאל ציוני. אפשר וצריך להיות ביקורתי כלפי המדינה וגם כלפי צה"ל אבל יש בברלין לא מעט אנשי שמאל קיצוני, אנטי ציוניים שממש מפיצים תעמולה של החמאס. אני לא חושב שזה מגיע ממקום של זכויות אדם, פשוט שנאה עיוורת לכל דבר ישראלי. במקום להתעצבן בוויכוחים חסרי תוחלת, החלטתי להציע את הסיורים בחינם לחיילים. לעשות טוב במקום להתעצבן."

בברלין פועלים עשרות מדריכים וחברות טיולים המציעים סיורים בעברית בתוך ברלין ובסביבותיה. עד כה לא הצטרפה אף חברה אחרת ליוזמה של כהנוביץ'.

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
קבלו כתבות מובילות ישירות למייל
ניתן להפסיק את המנוי בכל זמן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם