עדיין מחפשים ב-Airbnb? לדירות נופש בברלין ובניו יורק הכירו את 9flats

דירת נופש בברלין, רק 48 דולר באתר 9flats
0

מה שהתחיל אולי לפני כעשור עם תשע דירות בלבד (או שסתם המייסד בחר את השם הזה לחברה שלו…) הפך עם השנים לעסק רווחי בקנה מידה עולמי. רובכם מכירים ודאי את חברת Airbnb מסן פרנסיסקו אבל כמה מכם שמעו על סטפן אורנבאכר הגרמני שיזם את 9flats?

הרעיון מוכר, במקום להתאכסן במלון ולשלם מחיר גבוה ללילה, ניתן לשכור דירה או בית "אותנטיים" של דייר מקומי (שבעצמו אולי יצא לחופשה), לשלם פחות ולהרגיש כמו מקומי. הטרנד של עולם התיירות שבו התיירים של היום מבקשים לברוח מהמוסכמות של פעם, קרי, לינה במלון וביקור באתרי החובה רק מתעצם ונדמה שהתייר החדש כבר מרגיש יותר בנוח, דווקא בבית של המארחים הזרים – גם אם זה ממוקם בשכונה רחוקה מאטרקציות.

מטה בסינגפור

אם העולם הוא כפר גלובלי אז כולנו משפחה (כפרית?) אחת והעסק של אורנבאכר הצליח בקלות יחסית לגייס מקרנות משקיעים סכומים בסדר גודל של עשרות מיליוני דולרים. 9flats ביצעה מספר רכישות של חברות מתחרות – צעד מקובל בתחום – כדי להרחיב את מאגר הבתים המוצעים להשכרה גם לצפון אמריקה ולסינגפור. למעשה החברה הגרמנית היתה הראשונה להיכנס לסינגפור עוד לפני המתחרים החזקים מקליפורניה.

דירות נופש בברלין וגם בניו יורק

היום רשימת הערים בהן יש ל-9flats נוכחות חזקה כוללת כמה שמות שעלו לכותרות בגלל מאבק הרשויות המקומיות בחברת Airbnb והטלת חוקים מגבילים על השכרה לצורכי נופש. כך למשל תמצאו ברשימה דירות נופש בערים ברלין וברצלונה – שתי סרבניות Airbnb ידועות ולצידן גם לונדון, וינה, המבורג, מינכן, פריז, פראג, רומא ו… הוואנה.

לאחר רכישת חברה מתחרה בצפון אמריקה, גם בתים ודירות מעבר לאוקיאנוס האטלנטי נכללים באתר החברה (שמדווח על 6 מיליון בתים ודירות נופש ברחבי העולם, כולם בבעלות פרטית) – לישראלים שמחבבים את ניו יורק זה אומר עוד אופציה מלבד airbnb או VRBO.

לפני בחירה בדירת נופש דרך אתר 9flats מומלץ בכל זאת לבדוק גם את המתחרים הותיקים מ-airbnb ולראות על פי העיר והאיזור בתוכה לאיזו מבין השתיים יש היצע טוב יותר של דירות. רוב הסיכויים שבגרמניה יהיה יתרון ל-9flats ובעיקר בברלין שם החברה משקיעה מאמץ רב וקנתה בין היתר חברה מקומית בעלת מאגר דירות נופש גדול. יחד עם זאת גם לפני הזמנה בניו יורק שווה לחפש מה 9flats מציעה.

45 דולר ללילה בברלין, אבל לא בניו יורק

בבדיקה שערכנו באתר 9flats מצאנו בברלין כ-340 דירות בטווח מחירים שמתחיל ב-34 דולר ללילה לדירה שבה שתי מיטות לאורחים ועד לדירות יקרות שיקחו מכם למעלה מ-200 דולר ללילה. רוב הדירות ההגונות יעלו לכם החל מ-70 דולר ללילה. הנה למשל דירה באיזור הקודאם ב-68 דולר ללילה. ועוד דוגמה, דירה ברובע מיטה ב-112 דולר ללילה. לא בהכרח זול אבל למי שמעדיף דירה מצוידת בבניין דירות שבו גרים מקומיים, מדובר בהחלט באופציה טובה.

בניו יורק כבר מדובר בטווח מחירים שונה לחלוטין. מה שבברלין מהווה סמן עליון, בניו יורק זה רק מחיר הסף. דירות נופש בתפוח הגדול מתחילות ב-200 דולר ויכולות להגיע גם לסכומים של יותר מאלף דולר ללילה. במקרה של ניו יורק, דירה הגונה במיקום טוב תעלה לכם ככל הנראה כ-400 דולר ללילה. הנה למשל דירה בהארלם פחות או יותר בסכום הזה, ועוד דירה קטנה לשניים ב-250 דולר ללילה, לא רחוק מהאמפייר סטייט בילדינג.

לצפייה במאגר דירות הנופש באתר 9flats

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם