דירת שני חדרים בפרנצלאואר ברג שהועמדה לשכירות זכתה ל-1483 פניות

הסיפור הבא שמתפרסם היום בברלינר מורגנפוסט הוא צלצול אזהרה למי שעדיין מאמין כי ברלין היא עיר שקל לשכור בה דירה. זוג דוקטורנטים בני שלושים שחיפשו לעצמם דירה גילו מודעה באחד מלוחות הנדל”ן המקומיים שבה הוצעה דירת שני חדרים ליד הרמנפלאץ (רובע פרנצלאואר ברג) בבניין אלטבאו עם מרפסת תמורת 600 אירו, קר.

ההצעה קסמה לזוג שהגיש בקשה לשכור את הדירה אלא שאז הגיעה תשובת הדחייה של המשכיר שנמצא בבוואריה. “לקוח יקר, יש לנו בסך הכל 1483 מתעניינים בנכס אבל רק דירה אחת, אנו מצטערים על הצורך לדחות את פנייתך. אנו מודים לך על התעניינותך ומאחלים לך הצלחה במציאת מקום מגורים.”

מקסים בוננמן, בן הזוג שעובד באוניברסיטת הומבולדט וקיבל את המייל לא הופתע ככל הנראה מהדחייה שכן העריך כי לא יצליח למצוא דירה עד האביב או הקיץ, אבל גם הוא לא ציפה לסיכויים כל כך נמוכים לזכות באותה דירה במחיר סביר בפרצנלאואר ברג. אחד ל-1483. התגובה הראשונה שלו היתה להפוך את הדחייה שקיבל לציוץ בטוויטר.

הציוץ של בוננמן שכולל את הודעת הדחייה המקורית וגם הערה שלו אודות המצב (“אני לא רוצה להישמע כמו זה שמתריע אבל יכול להיות שמחירי הדיור בערים הגדולות יוצאים משליטה.”) הפך ויראלי והגיע למעל 120,000 משתמשים. עד לשעה זאת שותף הציוץ למעלה מ-740 פעם. כשמחירי השכירות עלו בשנה האחרונה בלבד בכמעט תשעה אחוזים, אפשר להבין שלסיפור של בוננמן יש הרבה שותפים.

על פי התחזיות נכון לימים אלה חסרים בברלין למעלה מ-75,000 דירות והמחסור צפוי להעמיק בקצב הבנייה והביקוש הנוכחיים עד לכ-200,000 דירות עד לשנת 2030.

בינתיים יש מי שמנצל את המצב לסאטירה.

אל תחמיצו! סייל מטורף על בגדים עכשיו באמזון גרמניה