ברלין, מיטה: ובאלי ספא יאסור על מבקריו להסתובב בעירום

בעקבות תלונות שהגיעו בעיקר מצד תיירים אמריקאים, בריטים ואיטלקים החליטה הנהלת ספא ובאלי הממוקם ברובע מיטה לאסור על מבקרי האתר להסתובב ללא חלוקי רחצה או בגדים. עד כה יכלו האורחים להתהלך בין המתקנים או להיכנס לאחת הסאונות עירומים אולם אפשרות זאת כאמור בוטלה.

השינוי במדיניות העירום של ובאלי ספא מכה הדים גם בעקבות העובדה שנחשב לספא מקומי אותנטי, כלומר כזה שאינו פונה לתיירים אלא משמר את תרבות הרחצה בעירום. בזמן שבמקומות נופש רבים נוספים בברלין  – בעיקר תיירותיים – כבר נאסר על רחצה בעירום, נתפשת ההודעה של ובאלי כמשמעותית.

חבר הבונדסטאג גרגור גיזי הידוע כתומך נלהב של תרבות ה-FKK שהחלה את דרכה בראשית המאה שעברה בגרמניה מחה נגד החלטת הספא ואמר כי אסור שתיירים יקבעו או יגבילו את התרבות המקומית. זאת אינה הפעם הראשונה שחבר הבונדסטאג מביע את דעתו בנושא היקר ללבו. המקרה האחרון היה כשבוטלה תערוכת עירום ברובע קופניק – אז החליט לחשוף את תמונות התערוכה כמחאה.

מתנגדי האיסור טוענים כי אין היגיון בכך שאנשים חשופים יופיעו למשל על שלטי פרסומת ברחבי העיר בזמן שבסאונות או בריכות יוטל איסור על הופעה בעירום.

למרות ההחלטה של ובאלי ספא, לא כולם בברלין ממהרים להתקפל מול "גל הצניעות" שמביאה איתה התיירות הבינלאומית. בספא Kristalltherme Ludwigsfelde (בתמונה למטה) כבר הודיעו שאצלם יימשך הנוהג של רחצה בעירום למעט יומיים בשבוע הנחשבים לימי משפחה.

Kristalltherme Ludwigsfelde
Kristalltherme Ludwigsfelde

אולי גם זה יעניין אתכם:

העתיד של הנודיסטים בברלין לא נראה זוהר, אבל עדיין מבטיח

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם