קוטבוס: עימות בקניון בין פליטים סורים לגרמנים מקומיים

קוטבוס. העיר הממוקמת במדינת ברנדנבורג, כ-125 ק"מ מדרום מזרח לברלין, על נהר השפרה והמאכלסת כ-100 אלף תושבים שוב בחדשות. היום הודיעה המשטרה כי תתגבר את משימות השיטור בעיר וזאת לאחר תקריות אלימות בין פליטים סורים לגרמנים מקומיים.

אמש (שלישי) מבקש מקלט סורי בן 20 שאליו חבר צעיר בן 17 התעמתו בקניון המקומי (Blechen Carré) עם בן 25 ואיימו עליו. בעיתונות המקומית דווח כי הצעיר הסורי עשה תנועה של שליפת סכין אולם על פי אותו דיווח לא הובהר אם אכן נשא הצעיר סכין על גופו. בהמשך אותו מפגש נוצר גם עימות מילולי בין הסורים לשוטר אזרחי ולעוברי אורח.

המקרה מצטרף לשורה של התנגשויות בין גרמנים לפליטים בעיר. אחוז הזרים בעיר עומד על 8.5 אחוזים, כמעט פי שניים מהממוצע במדינת ברנדנבורג. בסך הכול חיים בברנדנבורג למעלה מ-120 אלף זרים, כרבע מתוכם מבקשי מקלט שהגיעו בשלוש השנים האחרונות.

בברנדנבורג מבינים ששוטרים לבד לא יפתרו את הבעיה ומתכוונים לתגבר גם את פעילותם של העובדים הסוציאליים כדי לצמצם תופעות כאלה בהמשך. קארל האנץ שרודר (SPD) צוטט בהקשר זה כי לדעתו זה הזמן לפעול במלוא המרץ בקוטבוס כדי להרגיע את המצב. בינתיים הוחלט על הטלת מכסות כך שלעיר לא יופנו מבקשי מקלט נוספים וערים נוספות שעד כה קלטו פחות מהגרים מהממוצע ישאו בנטל.

 

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם