בלוג אטלנטה: הכול בגלל הרהיטים שבמכולה

0

כבר יותר משבועיים שרהיטי הבית שבו גרנו בגבעתיים משייטים להם במימי האוקיאנוס בדרך לכאן. כאן זאת עיר בשם ג'ונס קריק, אי שם בתוך מרחביה הירוקים של מדינת ג'ורג'יה, דרום ארצות הברית. אתי מחברת השילוח הבטיחה לנו שנצליח למלא חצי מכולה עם מעט הרהיטים והחפצים שבחרנו להעביר איתנו לאמריקה אבל בסוף מילאנו שלושת רבעי ואפילו בבר שפיקד על צוות המובילים אמר שזה מטען מכובד.

הסיבה שהאוניות שטות לאט ומעבירות את החפצים והרהיטים לאורך חודש או יותר היא כדי לתת זמן למשלחים, למשל לנו, להתחרט על כל הדברים המיותרים שהועמסו על האונייה. בשבוע הראשון שאלנו את עצמנו בשביל מה היינו צריכים את הספה הישנה והשבורה ואת הכורסה הישנה שעמדה לצדה. בשבוע השני הספקנו למרר על ההחלטה השגויה לשלוח את פינת האוכל שכבר ידעה ארוחות טובות יותר בעברה הרחוק. והשבוע אנחנו במין תחושה כללית שאולי בכלל היה עדיף לקנות הכול כאן.

אחת מחנויות הרהיטים הגדולות שממוקמת ממש ליד המלון שלנו, או אם תרצו רבע שעה נסיעה, היא החנות של ארון'ס. בעברית זה יותר כפל משמעות אבל באנגלית זה סתם Aaron's. נכנסתי כדי להציץ בזמן שהאישה היתה עם הילד באוטו ואז חזרתי כדי לקרוא להם להיכנס. "בואו תראו, יש להם מלא רהיטים יפים והם גם משכירים אותם על בסיס שבועי."

כאן זה לא איקאה

הדבר הראשון שאשתי אמרה לי מיד כשעמדנו כולנו בחנות הגדולה זה, "יש לך טעם מה זה רע ברהיטים." אבל כבר היינו בפנים והמוכרן שהתקרב אלינו כבר ביקש לדעת איך הוא יכול לעזור. אמרתי לו, אהממ, שלחנו את הרהיטים שלנו מגבעתיים במכולה ועכשיו אנחנו רוצים לדעת אם אפשר לעשות אתכם טרייד אין. אתם תקחו את הרהיטים שלנו כולל את הכורסא הישנה של סבתא אוצה ואנחנו ניקח את הרהיטים האלה שכאן.

או שאולי אמרתי לו רק שנשמח לשמוע איך זה עובד כאן באמריקה, כלומר, אצלנו בגבעתיים, ואפילו בישראל, עוד לא נתקלתי בחנות רהיטים שמשכירה את כל מה שבתוכה ולא מוכרת. המודל העסקי הראשון שקופץ בראשו של כל ישראלי זה איקאה, האורים והתומים. ולא רק שהם מוכרים ולא מוכנים להשכיר, הם גם מביאים לך את זה בחתיכות קטנות ואומרים לך, קח תרכיב.

באמת שאני לא יודע מה מבין השניים מוזר יותר, הגירסה השוודית או האמריקאית.

הבחור הנחמד שעמד מולנו הסביר לנו שאנחנו יכולים לעשות ליסינג לרהיטים שאנחנו רואים מולנו וכך בעצם להרכיב ריהוט ביתי מלא. למשל לקחת את הספה הירוקה ההיא, לצרף לה את פינת האוכל הזאת ולהוסיף מיטה קווין סייז בשבילנו ועוד מיטה בשביל הילד. גם השטיחים, מנורות הצד והעציצים שמופיעים בתצוגה מגיעים ביחד עם החבילה ככה שלא צריך לדאוג לשום דבר נוסף. מה שאתה רואה, זה מה שאתה מקבל.

רהיטים להשכרה ברילוקיישן
רהיטים להשכרה ברילוקיישן

בחזרה לארון'ס

במקום להתכלב ולקחת מישראלים מקומיים מזרנים כדי לישון עליהם עד שהמכולה השנויה במחלוקת תנחת בחוף מבטחים, החלטנו לשמוע בקולו של ארון'ס ולהחכיר רהיטים לחודש. בגלל שאנחנו חדשים באמריקה כל תהליך של קנייה דורש הוכחות ודירוגי אשראי והמלצות ולא משנה מה לוקחים או כמה זה עולה. רוצים מכונית? בית? שידת החתלה? תראו לנו איזה קרדיט כבר בניתם לעצמכם באמריקה ורק אז נחליט אם אנחנו מוכרים לכם או לא.

היינו צריכים לחזור לארון'ס פעם שנייה כי מספרי הסושיאל סקיוריטי (ביטוח לאומי) הגיעו אלינו באיחור וזאת עוד דרישה מכל מי ששוכר או קונה משהו בארץ הגדולה הזאת. אחר כך הוציאו בשבילנו מפרט שבו כל הרהיטים שהזמנו אבל כמובן שזה לא היה סוף הסיפור. איש המכירות של ארון'ס ביקש מאתנו שלוש המלצות מתושבים מקומיים שמכירים אותנו. וגם עשה את מה שעושים בכל מקום אחר שבו אתם מבקשים לקנות משהו גדול או לשכור וזה לשאול שאלות על המשכורת, מי מרוויח, כמה, כמה לפני מס, כמה אחרי.

הדרך אל הלמפה בסלון זרועה ביסורי בירוקרטיה משרדית. אני כבר לא זוכר מה היו השלבים הבאים לפני שהושג ההסכם הרשמי בינינו לבין ארון'ס אבל עוד היו שלבים, שלא יהיו לכם ספק. תמיד יש עוד. פה חתימה שאתם מאשרים לנו לקחת מכם חתימות. שם חתימה שמזכירה לכם מה נעשה לכם אם לא תעמדו בהחזר התשלומים בזמן (באמריקה, זה חייב להיות בזמן) ועוד חתימה ועוד אחת.

הרהיטים בדרך

עכשיו אנחנו מחכים. השעה שלוש בצהריים והרהיטים היו אמורים להגיע בתוך חלון זמן שבין עשר בבוקר לארבע אחרי הצהריים. התקשרנו כדי לשאול מתי הרהיטים יגיעו ואמרו לנו שיש רק סיבוב אחד של המשאית היום ואנחנו בתוך הסיבוב הזה. בשתיים בצהריים קצת נמאס לנו אז התקשרנו לברר איפה אנחנו בתוך הסיבוב. מסתבר שהמשאית כבר עברה אצלנו אבל לא היינו שם. ברור שלא. הבית ריק. אז בין שתיים לארבע הם אמרו.

יש דברים שלא משתנים בין ישראל, שוודיה וארצות הברית. למשל הקטע הזה שהמובילים תמיד יגיעו לקראת סוף חלון הזמן ורק אחרי שכבר הספקת להתייבש בבית הריק בהמתנה אינסופית לספה מושכרת של ארון'ס שאפשר לשבת עליה ולהירגע. לעבור מארץ לארץ זה לא קל, לא למי שעובר וגם לא לרהיטים. בעוד שעה או שעתיים הדירה הצנועה שלנו תהיה סוף סוף מרוהטת ונוכל להגיד שיש לנו "בית" באמריקה. מקום לשבת ביחד בשעת ערב ולצפות יחד כל המשפחה רק בסרטים שהילד אוהב.

אני בעיקר בונה על המיטה המושכרת. איך היא תהיה בתור מצע לילי? על מה אני אחלום כשאשכב בה מתחת לשמיכה (שהבאנו במזוודה גדולה מהבית)? ואם יתגנב חלום על מכולה שנופלת מאוניית המכולות לים ושוקעת אל המצולות, מה זה יגרום לי בבוקר? לחייך? להצטער? כל כך הרבה סימני שאלה. משמעות הרילוקיישן אם תרצו.

שילוח מכולה לרילוקיישן
שילוח מכולה לרילוקיישן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם