שמונה סיבות לטוס (או לא לטוס) עם אייר פראנס לאמריקה

אייר פראנס לאמריקה
טיסות של אייר פראנס לאמריקה. כדאי?

אז איך אתם רוצים את הטיסה שלכם לאמריקה? באווירה ישראלית, אמריקאית או אולי צרפתית? הנה כמה נקודות למחשבה למקרה שאתם שוקלים טיסה טרנס אטלנטית דרך פריז

1האוכל בטיסה

אין תחליף למטבח הצרפתי. אתם יודעים את זה. (טוב, אולי האיטלקי לוקח פה ושם). מכיוון שהטיסה לאמריקה – עם קונקשן בפריז – אורכת שעות רבות, האוכל הוא מרכיב מרכזי בחוויית הטיסה שלכם. אם אתם רוצים את ארוחת הצהריים הצנועה המוגשת במטוס קצת יותר מעניינת ומאתגרת מבחינה קולינרית (לא הרבה יותר, אבל בכל זאת) אין ספק שהאוכל הצרפתי יעשה את העבודה. לצד זאת נציין שהצרפתים בטיסותיהם לא פזרנים מדי כשמדובר בחלוקת מנות או צ’ופרים בין הארוחות. תביאו גם משהו מהבית.

2הם מדברים צרפתית

העולם מתחלק לשניים, כאלה שהשפה הצרפתית מאלחשת אותם וגורמת להם לצמרמורות עונג רומנטיות וכאלה ש… לא סובלים את השפה. אם אתם נמנים על הקבוצה הראשונה או סתם מגדירים עצמכם כפרנקופילים אנונימיים ברור שטיסה עם אייר פראנס תמלא את המצבר התרבותי שלכם כבר מהמפגש הראשון עם הצוות. אם אתם גם לומדים את השפה או אפילו מפטפטים קצת, ללא ספק תוכלו ליהנות מתחושה ביתית ואפילו להעשיר את אוצר המילים שלכם הנוגע לעולם הטיסה.

3הסרטים לא כשרים במיוחד

לא רק האוכל בטיסות אינו כשר, גם הסרטים לא בדיוק עברו צנזורה במשרד התרבות הישראלי או בוועדת הבידור והתרבות של אל על. מערכת המדיה של הטיסות בין פריז לארצות הברית כוללת מגוון של סרטים וביניהם משקל רב ליצירה צרפתית מקומית. פה ושם תמצאו גם סרטים סמי אירוטיים שקרוב לודאי לא יפלו עליכם בשום טיסת אל על מתל אביב לניו יורק. יש דברים שהצרפתים לא עושים מהם עניין ואם אתם בקטע, אז הנה לכם עוד יתרון. כמובן שאם זה כל מה שמעניין אתכם אז אולי בכלל עדיף לכם לטוס עם חברה גרמנית, אבל לא אמרנו כלום.

4לקפטן יש שם של גיבור קומיקס

לא משנה מתי תטוסו עם אייר פראנס ומהיכן, תמיד לקברניט של הטיסה יהיה שם של גיבור קומיקס צרפתי כמו קלוד ללו או ז’אן מישל פאפי, אבל אולי רק לנו זה מביא את האסוציאציה.

5הדיילות והדיילים מריחים מבושם יוקרתי

אחרי השפה, האוכל והתרבות הגיע הזמן לדבר גם על הלבוש – עוד זירה עם שליטה צרפתית. כשדייל חביב של אייר פראנס חולף על פניכם בדרך להביא לכם עוד כוס מים, קחו שאיפה קלה והתענגו על הבישום העדין אך היוקרתי שלו. זה לא יתפוס אתכם בטיסות של טורקיש איירליינס לדובאיי, נגיד. (סתם, דוגמה, לא שהרחנו את הדיילים של טורקיש יותר מדי.)

6בגלל הגודל וההיסטוריה

לאייר פראנס אין שם של חברה עם בעיות לוגיסטיות כמו איחורים, עיכובים, רשלנות או ציוד מיושן. זאת חברה ענקית עם יותר ממאתיים מטוסים ועוד כמספר הזה יעדים בעולם. על השם של החברה גם כמה שיאים כמו למשל שימוש במטוס העל קולי (הקונקורד) שקישר בין פריז וניו יורק אך הופסק לפני שנים רבות. החברה נחשבת בטוחה אם מתעלמים לרגע מהסיפור ההוא אז בשנות השבעים שממנו צמח מבצע אנטבה. בנוסף אייר פראנס פעילה בישראל כבר שנים רבות והיתה בעבר הקשר של ישראלים רבים ליעדים במזרח הרחוק. בקיצור, אתם טסים עם מותג יוקרה צרפתי.

7אם אתם מעדיפים איירבוס

לאייר פראנס יש כשבעים מטוסי בואינג אמריקאיים וכל השאר הם מטוסי איירבוס מתוצרת בית אירופית. הסיכוי שלכם לטוס באיירבוס גדול פי שניים. ברם אולם זאת היתה החברה הראשונה שהפעילה את ה-777-300ER מתוצרת בואינג בשירות סדיר. זהו מטוס חסכוני יותר בתצרוכת הדלק אם יש לכם רגשי מצפון כשאתם טסים בגובה של 10,000 רגל ומשקיפים על העולם מגבוה.

8כי פריז מחכה לכם

בעיקר אם היעד שלכם הוא לא ניו יורק אלא מקום רחוק יותר בארצות הברית כמו אטלנטה או סן פרנסיסקו, קונקשן של אייר פראנס דרך פריז הוא פתרון הגיוני בהחלט שמאפשר לכם לעצור לכמה שעות בדרך מישראל לאמריקה. לנחות בפריז זה תמיד דבר משמח וגם אם לא תספיקו לשזוף את עיניכם במגדל אייפל עדיין תוכלו ליהנות משדה התעופה CDG (הבן גוריון שלכם, AKA שארל דה גול) שמציע את השיק הצרפתי בסביבה נוחה למדי.

השאירו תגובה