כשהפנטגון נפל… בחיפה

נפילת הפנטגון, חדר בריחה בחיפה

אם בא לכם לתפוס אמריקה ולעשות את זה דרך חדר בריחה מותח במיוחד, נפילת הפנטגון בחיפה הוא הכתובת שלכם. זאת גם ההזדמנות שלכם לגלות עד כמה אתם מוכשרים בתוך סוכני FBI שיש להם רק שעה כדי להציל את עצמם…

שלום, חברים, איפה ממוקם החדר שלכם ואיך הוא נקרא?

החדר נקרא נפילת הפנטגון והוא ממוקם באזור התעשייה קריית חיים, כאן בחיפה.

מי עומד מאחורי המיזם?

החברה שמפעילה את החדר היא EXITROOM, מהחברות הראשונות בשוק חדרי הבריחה בישראל.

מהו סיפור הרקע של חדר הבריחה?

הסיפור של החדר תואם לשמו, בתוך ארכיון הפנטגון שמור המידע הכי סודי על כל אחד מהמשתתפים – כלומר מי שנכנס לשחק בחדר. אבל יש בעיה, המידע הזה כל כך רגיש שיש סוכנים בפנטגון שרוצים להדליף אותו החוצה ולמכור אותו. המשימה של המשתתפים היא להיכנס לפנטגון כסוכני FBI דבר שאסור לעשות ולהגיע לארכיון כדי לקחת את המידע שנגנב. לאחר נטילת החומרים צריך המשתתפים להניח פצצה בתוך הארכיון על מנת להשמיד כל ראיה שהם היו בפנים, וגם להשמיד שרידי חומרים מסווגים שנמצאים שם.

איך בחרתם דווקא את הרעיון הזה?

לחדר בריחה בעל נושא בטחוני קל יותר להתחבר מבחינה מנטלית, רגשית ואפילו פיזית. להרגיש כחלק ממשהו חשוב, לעשות משהו למען מישהו או משהו, ופה השחקנים בעצם חייבים להציל את עצמם, שזה שיא האדרנלין.

מה הפתיע אתכם בתגובות של המבקרים, למה לא ציפיתם?

התגובות המפתיעות ביותר היו לראות אנשים בתוך החדר ממש נכנסים לדמות, ואפילו נלחצים בקטעים מסויימים, ועושים מה שלדעתם צריך לעשות בעולם האמיתי אם דבר כזה היה קורה. זה תמיד מצליח להצחיק אותנו מחדש, אבל מידת החוכמה של החדר הייתה לשלב את כל הדברים הכי אמיתיים שיכולים לקרות, כדי שאם מישהו יעשה דבר שכזה – באמת יעבוד לו. ההרגשה הטובה ביותר זה לראות את השחקנים יוצאים בהלם מוחלט ממה שקרה.

מה שונה בחדר הזה לעומת חדרי בריחה אחרים?

נפילת הפנטגון שונה בנוף חדרי הבריחה, בקושי אפשר לדבר עליו בלי לעשות ספויילר, אבל רק נגיד שבשביל לברוח צריך לעבור הרבה דברים לפני, קודם צריך להיכנס לפנטגון, לעבור חדרים, שומרים וכו’ וכו’, כל זה רק כדי להתקרב לארכיון.

ברמת המתקן עצמו, יש לנו חניה פרטית עם גישה מלאה לנכים, הלובי שלנו מאוד גדול ובעצם מחולק לשניים, קבוצה נכנסת וקבוצה יוצאת, ככה שאם קבוצה הקדימה יש לה מקום לשבת בלי לשמוע את הקבוצה שיוצאת מדברת. זה משהו שהיה חשוב לנו מאוד לעשות. יש לנו אפילו ציור קיר ענק שציירנו במיוחד לחדר הזה.

איזו מילה או שתי מילים יתארו את החוויה בחדר?

ללא ספק, מתח תמידי זה צמד מילים שמתאים כאן. הרגשת סיפוק אפילו ויציאה באווירה של איך עברה שעה שלמה כשזה הרגיש כמו 10 דקות. אחד המשפטים שאנחנו הכי אוהבים לשמוע בסוף.

מה שיא הזמן של היציאה מהחדר?

השיא עומד על 33 דקות, זה היה משחק פשוט הזוי, חמישה אנשים, שפשוט הצליחו להיכנס במאה אחוז למשחק ופשוט עפו בתוך החדר כאילו הם כבר מכירים את החידות מבעוד מועד.

היו חידות או אתגרים בחדר שנאלצתם לשנות?

כמובן, בתחילת הדרך החדר היה מתמטי, אפילו קשה מדי אם אפשר להשתמש במילים כאלה. רצינו להביא אווירה שונה ממה שהחדר נתן באותה תקופה, אז שינינו כמה וכמה חידות כדי שיהיה הרבה יותר שיתוף פעולה ושיח בחדר והכי חשוב – הנאה של כל המשתתפים.

תנו לנו טיפ לפני שאנחנו נכנסים לחדר שלכם.

להקשיב לתדריך, בין הטיפים שיכולים לחסוך לכם המון זמן בתוך החדר.

על איזה עוד חדר בריחה שהוא לא שלכם תוכלו להמליץ, בארץ או אולי בעולם?

אני אלך על חדר בעולם, שדווקא לא עומדים בסטנדרט של הישראלי הממוצע. הכספת באמסטרדם, הזוי כמה שקרוב למציאות.

מה אתם מכינים לנו להמשך הדרך?

לגבי נפילת הפנטגון החדר מקבל ליטושים אחרונים מבחינת תפאורה ונראות. חידתית, החדר סגור ואנחנו אוהבים אותו ככה וגם הלקוחות. בנוסף לחדר הזה, יש לנו עוד קומה גדולה מאוד במתחם שבה הולכים להיפתח בין חדר לכמה חדרים, עדיין לא הוחלט סופית.

מה המוטו שלכם?

שיא הקלישאה, אבל זה נכון. ההנאה שלכם זו ההנאה שלנו. בשביל זה בנינו חדר בריחה, עם לובי מפנק, נשנושים ושתייה חמה וקרה כל הזמן. המטרה היא לספק לאנשים אטרקציה מקצה מקצה, גם מגבשת בזמן מוקצב וידוע, וגם כזאת שאפשר ליהנות בה מכל מה שמסביב.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת