‘רצינו חדר בריחה שיתאים לכל אחד. בגלל זה בחרנו את עולם הפיראטים…’

צופן הפיראטים. כל אחד יכול להתחבר

אם אתם מוכרחים לברוח מהמציאות לשעה קלה, יכול מאוד להיות שספינת הפיראטים של Pirate Escape תעזור לכם לעשות את זה. קבלו חדר בריחה מומלץ נוסף בתל אביב שאחרי שתיכנסו אליו תגלו שגם בתוככם מסתתר שודד ים קטן שרוצה לצאת החוצה

שלום, דור ויותם. ספרו לנו איפה ממוקם החדר שלכם ואיך הוא נקרא?

החדר שלנו נקרא צופן הפיראטים. אנחנו נמצאים בדרך מנחם בגין בתל אביב. קרוב מאוד למתחם שרונה, לקניון עזריאלי ורכבת השלום. יש לנו גם חניה במקום.

מי החברה שעומדת מאחורי החדר?

לחברה שלנו קוראים PiratEscape. יש לנו שני חדרים זהים וזהו המתחם היחיד של החברה. אנחנו קיימים כבר כשנה וחצי ונחשבים ותיקים יחסית בתחום חדרי הבריחה בארץ.

מהו סיפור הרקע של צופן הפיראטים?

אתם נמצאים בספינת פיראטים שהותקפה ומתחילה לשקוע. הקפטן שלכם נעלם במתקפה. אתם מחליטים לפני נטישת הספינה להיכנס לחדרו האישי של הקפטן שלכם בכדי לגלות מה הסוד שהוא מסתיר כבר שנים, רגע לפני שהספינה שוקעת ואיתה הסוד של הקפטן.

איך בחרתם דווקא את הרעיון הזה?

עולם הפיראטים הוא עולם שלדעתנו מצליח לשלב הרפתקה, מיסתורין וכיף. זו החוויה שאנחנו שואפים לתת ללקוחות שלנו. כשהתחלנו לחקור, בדרך לבחירת הקונספט שסביבו יבנה החדר, החלטנו שנכון יהיה לבנות חדר שיהיה רלוונטי לכמה שיותר קבוצות אוכלוסייה. עולם הפיראטים הוא עולם שכל אחד יכול להתחבר אליו. החל מהילד הקטן שמתלהב מהתלבושות והאביזרים ועד המבוגר שנכנס לאווירת שודדי הקאריביים, בהשראת סדרת הסרטים המפורסמת.

מה הפתיע אתכם בתגובות של המבקרים, למה לא ציפיתם?

הפתיע אותנו לגלות כמה אנשים שנכנסים לחדר מצליחים להתנתק מהעולם החיצוני ולהיכנס לאווירה בצורה מוחלטת. החדר מעוצב, מרוהט ומאובזר על טהרת הפיראטים. גם המוזיקה והחידות מוסיפות את התבלינים שלהן לעניין. הופתענו מאוד לראות כיצד אנשים עוברים שינוי ניכר לעין מרגע כניסתם למתחם ועד היציאה ממנו. אנשים נכנסים מאופקים, לפעמים עוד עסוקים בטרדות היום, הם מתבקשים להשאיר הכל מאחור ופשוט להשתחרר. זה עובד בגדול.

כשאתם אומרים להשאיר הכול מאחור, זה כולל את הסמארטפונים?

כמובן.

מה שונה בחדר שודדי הים לעומת חדרי בריחה אחרים?

החדר שלנו הוא חדר כפול: במתחם יש שני חדרים זהים לחלוטין שמעבר לחוויה הרגילה של חדר בריחה מאפשרים לקבל קבוצות גדולות ולקיים תחרות ביניהן, בהנחה שהם מעוניינים בזה. חוץ מזה יש לנו גרסאות שונות לחוויה, כמו גירסה לילדים, גירסה בסינית…

סינית?

כן, לתיירים מסין וגם חירשים ונכים יכולים להינות אצלנו מגירסה מותאמת שתמקסם את החוויה שלהם. יש לנו גם גרסה לפיתוח צוותים עם יועץ ארגוני.

חדר בריחה בתל אביב
צופן הפיראטים. גם בסינית

איזו מילה או שתי מילים יתארו את החוויה בחדר?

הרפתקאה, אתגר והנאה.

סחטיין, לקחתם שלוש. מה שיא הזמן של היציאה מהחדר?

השיא הוא 23 דקות והוא נעשה על ידי חבר’ה שעשו 80 חדרים קודם לכן. הוא נשבר בחודשים הראשונים של החדר, ומאז לא נשבר.

היו חידות או אתגרים בחדר שנאלצתם לשנות?

בתחילת הדרך, ממוצע היציאה מהחדר שלנו היה 75 דקות, לכן, בחודשיו הראשונים הקלנו את החידות. אבל שמרנו על הצביון של החדר.

תנו לנו טיפ לפני שאנחנו נכנסים לחדר שלכם.

תשמרו על ראש פתוח, תנו לאווירה ולחידות בחדר לסחוף אתכם לעולם מקביל ופשוט ליהנות מעצירה של שעה מהמציאות.

על איזה עוד חדר בריחה שהוא לא שלכם תוכלו להמליץ?

רעש לבן בתל אביב, של חברת ורטיגו. היינו לפני שבוע כל הצוות וזו הייתה חוויה מגבשת ואיכותית.

תוכניות נוספות להמשך הדרך, כבר יש?

אין תכניות לבניית חדרים נוספים בעתיד הנראה לעין. עם זאת אנחנו תמיד מנסים למצוא דרכים להשתפר ולחדש. לאחרונה סיימנו את הגירסה המותאמת לסינים. אנחנו גם מרחיבים את שיתופי הפעולה שלנו עם מסעדות באיזור בכדי לייצר ללקוח חוויה שלמה של בילוי.

מה המוטו שלכם?

אנחנו אנשים שמאמינים באנשים, מבחינתנו החוויה השלמה של הלקוח היא מספר אחת בסדר העדיפויות. נהנים מכך שכל מהות העבודה שלנו היא להפוך אנשים לשמחים יותר.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת