10 דברים שיפתיעו אתכם בטיול ללונדון

טיול ללונדון
טיול ללונדון. מומלץ אבל יקר

מארק וולטרס הגורו של המלצות הטיולים שהיה בכל פינה בעולם וגם מספר על כך בערוץ היו טיוב שלו ממליץ לכם, אם זאת הפעם הראשונה שאתם נוסעים לאירופה, לבחור בלונדון. הסיבה? התשתית התיירותית כל כך טובה שהטיול שלכם יהיה קל במיוחד. העוקץ? המחירים כמובן. הכול מאוד יקר.

 הנה עשרה דברים שמארק וולטרס מצביע עליהם ועשויים לדעתו להפתיע את התייר שמגיע ללונדון (ולא רק את אלה שעושים זאת בפעם הראשונה).

1עיר יקרה שלי

אם זה הלינה במלון, או הישיבה בפאב, כל דבר פה עולה כסף והרבה. השוק הראשון שלכם בלונדון יהיה כנראה נושא המחירים או מה שהתרגלנו לקרוא לו בארץ, יוקר המחיה. גם כשלא מסתכלים על מחירי הנדל”ן (עדיף שלא תסתכלו) זאת עיר שקשה לטייל בה ולצאת בזול.

2ימין, שמאל, ימין

בלונדון ובבריטניה כולה אתם צריכים בזמן ירידה לכביש להסתכל קודם ימינה ואז שמאלה. מארק וולטרס מספר בקטע הוידאו הקצר כי כבר ראה הרבה תיירים שכמעט מצאו את מותם רק כי עשו את מה שהם רגילים מהבית, להסתכל שמאלה כשיורדים לכביש. הנהיגה בבריטניה היא בצד שמאל כל הכביש מה שאומר שהמכוניות מגיעות מצד ימין. זה תמיד מבלבל וכאמור גם מאוד מסוכן. שמרו על עצמכם!

3מרחבא

זאת אולי העיר הכי בינלאומית בעולם. סיר היתוך אמיתי. כל הלאומים נמצאים כאן ואחת ההפתעות הנוספות בזמן ביקור היא שהעיר לא בדיוק נראית כמו מעוז אנגלי.

4לונדון החינמית

למרות מה שנאמר קודם, יש בלונדון מבחר עצום של מקומות ואירועים חינמיים. האהוב ביותר על מארק וולטרס וזה שהוא תמיד חוזר אליו הינו המוזיאון הבריטי על שלל האוצרות שבו מיוון העתיקה ומצרים. אפשר גם לשוטט בחוץ ולהתרשם מהארכיטקטורה ומהבניינים המפורסמים. אולי תרגישו שאתם על סט של סרט היסטורי. מבין הדברים שעולים כסף ממליץ מארק על ווסטמיניסטר אבי וה-טאואר אוף לונדון.

5רואים מכאן את השמש

יש שמש בלונדון ולא כל יום הוא יום גשום. אמנם נהוג לצחוק על מזג האויר הרע אבל ימים בהירים מגיעים גם לכאן, פה ושם. בסופו של דבר השוק האמיתי הוא עדיין כמה גשם יורד פה, לא בהכרח מבחינת כמות כמו מבחינת משך הזמן והתדירות.

Beautiful autumnal vibes from @levanterman 🍁🍂☀️ || #thisislondon

A post shared by @LONDON (@london) on

6נחמדים ושותים

כולם פה שותים. יש אינסוף פאבים בלונדון, מסעדות וברים. אנשים פה עוברים מפאב לפאב ושותים. האנגלים נחשבים לשמרנים ורגועים וזה לא תמיד מסתדר עם מה שהעיניים רואות – הם לא מפסיקים לשתות.

7עוצר פאבים

אם אתם באים מספרד או פורטוגל אתם יודעים שבשעה אחת עשרה בלילה רק מתחילים להתארגן לקראת יציאה החוצה לפאב או למסעדה. בלונדון בשעה אחת עשרה בלילה הכול נסגר. המקומיים פשוט מתחילים לשתות מוקדם ונדרשים על פי חוק לסיים שעה אחת לפני חצות. אולי זה הסוד של הכלכלה הבריטית בהשוואה לכלכלות של ספרד ופורטוגל?

8הכי קל לבוא לכאן

התשתית התיירותית בלונדון מאורגנת בצורה יוצאת מן הכלל. הכול מוסדר וערוך לקראת הביקור שלכם (כמו גם של מיליוני תיירים אחרים בכל שנה). יש מערכת תחבורה ציבורית מעולה, בידור, אמנות, תרבות וכל מה שדרוש לחופשה שלכם. אפשר לסמוך על מארק שהיה בכל נקודה בעולם, שאם הוא מחמיא לתשתית התיירותית בלונדון, הוא יודע על מה הוא מדבר.

9זאת לא עיירה קטנה

לונדון מרשימה לא רק בגדולתה ההיסטורית, התרבותית והכלכלית אלא גם בגודלה הפיזי. לכל שכונה בלונדון יש את האוכלוסייה, התרבות והאופי שלה. אם ראיתם את מרכז לונדון זה לא אומר שהייתם בעיר. אתם מוכרחים בכל טיול שתעשו ללונדון לצאת החוצה מהמרכז ולהתרחק כדי להבין במה מדובר.

10אדוני השוטר

בלונדון תוכלו לראות שוטרים שאין עליהם כל נשק חם. בארץ אין דבר כזה וכך גם בהרבה מדינות אחרות, אבל בלונדון זה המצב. מצד שני, מזכיר מארק, כשכבר תראו שוטר עם נשק חם, יש סיכוי שזאת תהיה מכונת ירייה רצינית. נושא החימוש של השוטרים בלונדון הוא תעלומה לתייר והפתעה נוספת בטיול שלכם.