עסק ישראלי: 'אנחנו עוזרים לאנשים להתגבר על הפחד ולהשקיע במקום רחוק'

עסק ישראלי עם דני בית-אור, מרצה ומנטור להשקעות נדל"ן בארה"ב מזה 14 שנה.

שלום, דני, מתי ואיך הגעתם לסן פרנסיסקו?

בשנת 2004. ארזנו, אשתי ואני, ארבע מזוודות ואופניים ועברנו לכאן. עשינו את זה לבד וללא רילוקשיין מסודר.

ממש לבד?

כן, פשוט פעלנו לפי השיטה הידועה שנקראת יהיה בסדר.

למה בחרתם בסן פרנסיסקו?

רצינו קליפורניה וסן פרנסיסקו – החלום של החוף המערבי. כשהייתי בתיכון המשפחה שלי היתה בשליחות באיזור וושינגטון די. סי. ולא יצא לי לבקר בקליפורניה. התאהבתי באמריקה, הג'וק נכנס לראש וסוף כל סוף הגיעה גם ההזדמנות.

איפה בעיר אתה גרים?

בעבר גרנו מספר שנים צפונית לעיר באיזור שנקרא מרין קאונטי. אחר כך עברנו לקופרטינו בסיליקון ואלי. לפני מספר שנים החלטנו לעבור, אשתי אני והילד, לדרום קליפורניה, דרומית ללוס אנג'לס משיקולים עסקיים. הנה, כך נראית השכונה שלנו.

ארווין, קליפורניה

איך קוראים לעסק שלך?

.Simply Do It

מה הרעיון שמאחורי?

ליווי ותמיכה לאנשים פרטיים בביצוע השקעות בנדל"ן באיזורים שונים ברחבי ארה"ב. יש פערי מחירים והחזרים על השקעה מאוד גדולים בין מקומות כמו סן פרנסיסקו, ניו יורק, בוסטון, סיאטל ואחרים לבין מקומות כמו דאלאס, טמפה, יוסטון, נשוויל ואחרים. רוב אלו ששוקלים להשקיע יודעים על הפערים האלה אבל אז מתחיל מסע מחשבתי על איך לבצע השקעה מסוג זה בשלט רחוק. זה השלב שמרבית המשקיעים נעצרים או מוותרים. הפחד, אי הידיעה, העובדה שחסרה התשתית הנכונה לביצוע השקעה – כל אלה עוצרים בעדם. על כל זה ועוד אנחנו מגשרים.

הנה למשל נכס להשכרה שנקנה על ידי לקוח באזור דאלאס, טקסס ב- $150,000 ומושכר ב- $1450 לחודש.

במה שונה העסק שלך מעסקים דומים בתחום?

ההבדל בעיקר נמצא ב- DNA התרבותי ובעצם הליווי הצמוד לאורך תהליך ההשקעה. קודם כל גם אני משקיע וותיק ומנוסה וחי את העולם והאתגרים ביומיום. עברתי תקופות של שווקים בגאות ושוק בקריסה גדולה כמו למשל המשבר של 2008. תקופת משבר מציפה את כל הבעיות של ההשקעה והאופרציה בין אם אתה רוצה או לא. משבר הוא גם הזדמנות להשתפרות ולשינויים. בשונה מהחברות המתחרות הגישה שלנו יותר מעמיקה מבחינת ניתוח עסקאות ומבחינת ליווי המשקיעים שלנו לאורך כל תהליך ההשקעה. חוץ מזה אנחנו גם משקיעים בלקוח שלנו מה שהופך אותו למשקיע בוגר יותר, ונבון יותר. בוא תרוויח מהטעויות שלנו כדי שתצליח יותר טוב.

מהו החלום שלך, כשמדובר בעסק?

פעם אחר פעם שאני פוגש לקוחות חדשים והם מופתעים לגלות שיש שירות כמו שלנו. לפעמים רק הרעיון של להשקיע במרחק רב ממקום המגורים שלהם זה נראה להם חדשני. לפעמים ההשקעה הרחוקה לא נראית חדשנית אבל היישום שלה נראה להם מאתגר ומפחיד. הייתי רוצה להגיע לכמה שיותר אנשים שיבינו שזה אפשרי ולסייע להם להצליח. הייתי גם רוצה להגיע למקום של שגר ושכח, כלומר לאפשר ללקוחות שלנו לבצע השקעה שתדרוש מהם אפס מאמץ. כבר היום אנחנו קרובים לשם אבל זה עדיין כרוך בהתעסקות מסוימת מצד הלקוח.

והחלום האישי?

לעלות מדרגה כמרצה, כמנטור. אני מאד אוהב להרצות וללמד על התחום. אני נהנה מבמה קטנה ומבמה גדולה כאחד אבל הייתי שמח להגיע ליותר קהלים ולהעניק גם להם השראה.

מה אתה הכי אוהב בסן פרנסיסיקו?

זו עיר מיוחדת. יש לה צ'ארם וניחוח לא אמריקאי טיפוסי. עיר מגוונת שפתוחה לקבל את כל סוגי האוכלוסייה. מקום שכיף להסתובב בו ברחוב או סתם לשבת בבית קפה.

מה אתה הכי פחות אוהב?

זה ברור, לא? הסגריריות, העננות – לי זה לא עושה טוב לאורך זמן.

מה הדבר הכי מוזר שקרה לך בסן פרנסיסקו?

מוזר? כלום. התרגשות? הרבה. בעבר היינו עוברים את גשר הזהב לפעמים מספר פעמים בשבוע ולאורך שנים – זה אף פעם לא הפך להיות מובן מאליו ותמיד הייתה התרגשות של, ואוו, אנחנו פה.

איזה טיפ אתה יכול לתת לישראלי שמגיע לסן פרנסיסקו?

לנסות גם מסעדות שלא קיבלתם בהמלצה. לבקר במישין. לראות ציורי קיר.

תוכל להמליץ על על עסק אחר בעיר, שהוא לא שלך?

אם רוצים אוכל ישראלי אז מסעדת אולד ג'רוזלם, במישין. אוכל מצויין. בבעלות שני פלסטינאים מבוגרים שמאוד חשוב להם שבעיקר הישראלים ירגישו בנוח. וכמובן אוכל מעולה!

למה אתה מתגעגע בישראל?

מעבר למשפחה וחברים זה האוכל המיוחד והשילובים המעניינים.

איזו הטבה בלעדית תוכל להציע לקוראי זמן מקומי?

מי שמעוניין להשקיע יכול ליצור קשר ובוא נדבר. זו לא תהיה שיחת מכירות אלא רק לראות אם יש התאמה והבנה בין הרצון של המשקיע לאופן שבו אנחנו יכולים לסייע, או שלא. המון פעמים שיחה עוזרת ללבן סוגיות שאנחנו כבר פתרנו לאורך שנות הפעילות שלנו ומישהו חדש לתחום לא חשב על פתרון.

איך יוצרים קשר או מגיעים לעסק שלך?

דרך האתר
במייל: dani@simplydoit.net
טלפון מקומי: 650-440-5544
טלפון ישראלי: 033747836
או באמצעות פייסבוק

יש לכם עסק קטן בסן פרנסיסקו? מלאו את השאלון ואולי תהיו הבאים להופיע במדור זה.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת