עסק ישראלי: 'אנחנו עוזרים לנגנים חובבנים למצוא הרכב מוזיקלי מתאים'

עסק ישראלי עם אבישר לב, 39, שהקים בברלין את Bands – סדנאות לנגינה בלהקה למוזיקאים חובבנים, בליווי מקצועי.

שלום, אבישר, מתי ואיך הגעת לברלין?

הגעתי לברלין בסוף 2012, אחרי חמש שנים בתל אביב בהן עבדתי כעו"ד המתמחה בזכויות אדם, החלטתי שאני רוצה לשנות כיוון.

למה בחרת בברלין?

יש פה אווירה של חופש וחיות עירונית שמאפשרת חיים ומגורים. מצד אחד, חיים עירוניים שוקקים שהעיר הזו מציעה מול האפשרות לחיים שקטים בסביבה ירוקה ומאפשרת.

איך קוראים לעסק שלך?

Bands – Rock band workshop for amateur musicians והנה הלוגו

מה הרעיון שמאחורי העסק?

התסכול שמלווה את הניסיונות בלמצוא חברים לנגן איתם. הרמה של כל אחד שונה, הלוגיסטיקה סביב המקום והזמן שיתאים לכולם והרבה פעמים החזרות מתנהלות בחוסר תכלית וללא יד מכוונת. אלו דברים שמפריעים לאנשים שמנגנים כתחביב להתחייב לנגינה מסודרת, במיוחד כשהמטרה היא כיף נטו. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. כל נרשם מגיע למפגש התאמה בו, לאחר שיחת היכרות עם הצוות, אנחנו מתרשמים מהניסיון המוזיקלי שלו, במטרה לשבץ אותו בהרכב המתאים לו.

ומה קורה אז?

מחזור פעילות של הרכב הוא שישה שבועות ולכל הרכב יש מדריך מקצועי שמנהל את החזרות ואחראי על ההתפתחות המוזיקלית של חברי ההרכב – ביחד ולחוד. החזרות מתקיימות במועד שבועי קבוע ובאולפן מקצועי. העבודה היא על עיבודים מעניינים לגרסאות כיסוי של שירים שאותם מכין המנחה. המטרה היא כיף נטו.

מודעה

מודעה

מאיפה נובע הרצון לעזור למוזיקאים אחרים?

בתור נגן חובב שוויתר בעבר על הנגינה כי אמר לעצמו "אתה לא מוזיקאי" אבל תמיד חזר אליה בסוף מתוך ההבנה של החשיבות שלה בחיים שלו, אני מאוד רוצה לעזור לאנשים להחזיר את הנגינה לשגרת היומיום שלהם.

https://www.youtube.com/watch?v=V18LqfEQgsU/?utm_source=berlin_hayom&utm_medium=press_YT_first_video&utm_campaign=israeli_com

במה שונה העסק מעסקים דומים בתחום?

כשהגעתי לברלין ניסיתי כמה פעמים למצוא אנשים כמוני לנגן איתם. פעם גיליתי שאנחנו לא באותה רמה. פעם אחרת החזרות התקיימו לעתים רחוקות כל כך עד שכל חזרה הרגישה כמו החזרה הראשונה. וכמובן שתמיד יש את הבעיה של הסגנון המוזיקלי שכל אחד מנסה למשוך אליו. Bands מנטרלת את כל הגורמים האלו. אבל לדעתי השירות הכי משמעותי שאנחנו מעניקים, הוא ההנחיה הצמודה שההרכבים מקבלים. המדריכים שלנו הם מוזיקאים פעילים, עם ניסיון עשיר בהופעות ובעיבודים. הם מובילים ומכוונים את הנגנים ויודעים לתת את הדגשים הנכונים לכל נגן בנפרד ולהרכב ביחד.

מהו החלום שלך, כשמדובר בעסק?

אני מגיע לחגיגות המחזור המאה של Bands בבר ההופעות שנמצא בקומת הקרקע של בניין Bands. מעל מרתפי חדרי החזרות ומתחת לקומת המשרדים. רגע לפני אני נעצר בכניסה, מביט מהצד ורואה את כל החברויות והקשרים שנוצרו בין המשתתפים, חלקם רק התחילו ואחרים איתנו עוד מהמחזור הראשון. אני שומע את את הסאונד צ'ק שמתבצע על הבמה ומרגיש את האנרגיות של ההתרגשות באוויר. המקום מפוצץ במשתתפים נרגשים, בני משפחה וחברים.

והחלום האישי?

הייתי רוצה לחבר בין התשוקה שלי לעיסוק המקצועי. כמו שעשיתי בשנותיי כעו"ד ובעבודה בתחום זכויות האדם, כך גם עם המוזיקה. כשעברתי לכאן, חשבתי איך אני יכול להגשים את השאיפות המוזיקליות שלי. באופן טבעי, רציתי לנסות ולהתמקצע בנגינה על גיטרה. מסיבות בריאותיות לא יכולתי לעשות את זה, אבל Bands מספק לי את ההנאה הזו. במיוחד שאני לוקח בעצמי חלק פעיל בהרכב.

מוזיקאים ישראלים בברלין
המנחה עומרי אברמוב בפעולה

תוכל להמליץ לנו על על עסק אחר בעיר, שהוא לא שלך?

בתור טבעוני במשך תשע שנים, המטבח הטבעוני מאוד חשוב לי. אני ממליץ בחום על Lia's kitchen. אחלה המבורגרים ומקום מגניב.

איזו הטבה בלעדית תוכל להציע לקוראי ברלין היום?

כל מי שיירשם דרך ברלין היום יקבל הנחה של 5% בתשלום.

איך יוצרים קשר או מגיעים לעסק שלך?

פשוט מאוד נכנסים לאתר, משאירים פרטים ואחד מאיתנו יפנה אליכם. למעקב ועדכונים אפשר לעשות לייק לדף הפייסבוק וזה מספר הטלפון האישי שלי 015901055966

משהו אחרון לקינוח…

הנה טעימה מחזרה שבה אנחנו עושים ביצוע רגאיי ל – Florence & The Machine – You've Got the Love

מודעה

מודעה

https://www.youtube.com/watch?v=r9PjuCF_xLM/?utm_source=berlin_hayom&utm_medium=press_YT&utm_campaign=israeli_com

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת