10 דברים שיפתיעו אתכם במדריד

מענני עשן הסיגריות, דרך המקומיים שיושבים על הבר (לא רק הצעירים) ועד ללוח הזמנים המוזר, הנה כמה דברים שיפתיעו אתכם במדריד לפחות על פי מארק וולטרס שמטייל בעולם ומספר על כך בערוץ ה-יו טיוב שלו

הכול כאן קורה מאוחר

ארוחת הצהריים מתחילה רק בסביבות השעה 13:00 וארוחת הערב לפעמים נפתחת רק בשעה 21:00. תצטרכו לשנות את הרגלי האכילה שלכם לפי השעון המקומי. אם אתם מתכננים לצאת למסיבה קחו בחשבון שהמקומיים יוצאים לחגוג בשעות מאוד מאוחרות בלילה.

אנשים לא מפסיקים לאכול

התחושה שלכם במדריד תהיה שאנשים כאן כל הזמן אוכלים. יש להם ארוחת בוקר בשבע או שמונה, ארוחת בוקר שנייה באיזור עשר-אחת עשרה ואז ארוחת צהריים, מריינדה (בין צהריים לערב) וארוחת ערב מאוחרת. למרות הכול הספרדים נראים נהדר, מסתבר.

מעשנים כאן המון

במדריד תראו ותריחו את עשן הסיגריות. אנשים בספרד כולה מעשנים הרבה אבל במדריד זה בולט יותר. בזמן שבארצות הברית ובמדינות שונות באירופה יש חוקים רבים נגד עישון, פה במדריד המחוקק בעצמו כנראה נמצא בהפסקת קפה ועישון. אם אתם שונאים את ריח עשן הסיגריות בתוך החפצים שלכם או בשיער, מדריד לא תתחשב בכם במיוחד וכדאי להיות מוכנים גם לזה.

פאייה וסנגרייה לא משהו

במרכז העיר יש הרבה אטרקציות תיירותיות אבל הפאייה והסנגרייה ממש מחורבנות כאן. אל תחפשו אותן באיזורים התיירותיים אלא מחוץ להם. הכוונה היא בעיקר לכל מה שנמצא סביב Puerta del Sol. מארק וולטרס ממליץ גם להתרחק ממקומות שבהם רואים עשרה סוגים של פאייה. בשאר המקומות ככל הנראה תיהנו מפאייה וסנגרייה מעולות.

דילים על אוכל ומשקאות במדריד

בהרבה ברים יציעו לכם שוט או בירה באירו בודד. אם תתיישבו לאכול צהריים ותבחרו Menu of the Day יציעו לכם לחם, משקה, מתאבן (כולם כאן מעולים בספרד), מנה עיקרית ואז קינוח או קפה. כל זה תמורת עשרה או שלושה עשר אירו. האוכל נהדר ויש מבחר. גם בשווקים הפתוחים תוכלו ליהנות מהנחות גדולות לעומת איזורי התיירות.

סוגי כרטיסים לאטרקציות במדריד שאתם מוכרחים להכיר

מודעה

מודעה

התעריף הכפול

ישנם שני תעריפים במדריד כשהולכים לבר. אחד תמורת ישיבה על הבר ואחד למי שיושב ליד שולחן. תיירים שלא מכירים את השיטה מתלוננים על התופעה אבל ככה זה עובד פה. גם אנשים מבוגרים יותר יתיישבו ליד הבר לשיחה ולארוחה. זאת דרך טובה לפגוש את המקומיים, כמובן.

השוטרים

אם נתקעתם בדרך או שאתם זקוקים לסיוע, נסו את השוטרים המקומיים. על פי מארק וולטרס מדובר בשוטרים שלא רק עוזרים אלא גם חתיכים אחד אחד.

העיר באוגוסט

שני דברים יהממו אתכם בחודש אוגוסט במדריד. האחד הוא החום, בעיקר אם אתם תיירים אמריקאים כמו מארק וולטרס (אוקיי, קצת פחות אם אתם ישראלים שרגילים לזה מהארץ) והשני זה העובדה שכל תושבי מדריד נעלמים מהעיר במהלך החודש השמיני בשנה. אם חשבתם להתמזג באוכלוסיה המקומית נכונה לכם אכזבה שכן רבים מאנשי מדריד עוזבים באוגוסט לחופשה (כנראה למקום קריר יותר) והעיר הופכת למקום חם שיש בו בעיקר תיירים כמוכם.

הקור בחורף

מדריד היא מאותם מקומות שמעלים אסוציאציה של קיץ, חופשה ובגדים קצרים אבל האמת היא שבחורף נהיה פה קר ובעיקר אחרי שעת השקיעה. בעיקר אם אתם מתכננים לצאת מהעיר לאטרקציות ולאתרים מסביב קחו בחשבון שחלק מהם נמצאים בנקודה גבוהה יותר ממדריד ולכן יהיה בהם עוד יותר קר. דצמבר, ינואר ופברואר הם החודשים שכדאי ללבוש בהם כמה שכבות אקסטרה.

כייסים בתחנת המטרו

תחנות המטרו הן יעד מועדף על כייסים ולכן כדאי להיזהר בהן. אם כייסו אתכם, אומר מארק וולטרס, אל תיבהלו, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לחזור על עקבותיכם ולחפש את הארנק שלכם על הריצפה או באחד מפחי האשפה. בדרך כלל הכייסים יקחו את הכסף ויזרקו את כל השאר. הם פחות מעוניינים בכרטיסים ויותר במזומן.


סוגי כרטיסים לאטרקציות במדריד שאתם מוכרחים להכיר

הנה הוידאו המקורי

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת