11 תמונות שפשוט לצלם בקפריסין אבל לא בישראל

דומות וקרובות אבל גם שונות מאוד זו מזו. קפריסין וישראל. הנה כמה תמונות שקל מאוד לצלם על האי השלישי בגודלו במזרח התיכון וקצת יותר קשה להשיג בישראל

מתג הפעלה לכל שקע חשמלי

שמתם את הטלפון להטענה? נהדר. אבל אם לא הדלקתם את המתג של השקע שאליו חיברתם את המטען, שום דבר לא יקרה.

שקע חשמלי, קפריסין
שקע חשמלי, קפריסין

אנטנות לשידור אנלוגי

בישראל כבר לא רואים אותן על הגגות, אבל בקפריסין הן עדיין פורחות.

אנטנות בקפריסין
אנטנות בקפריסין

פחים באותו הצבע

בישראל נושא המחזור חזק יותר מאשר באי הקפריסאי. לא תמיד תוכלו למצוא בערי קפריסין פחים למחזור פלסטיק, נייר או אריזות ולפעמים פשוט תיאלצו לזרוק הכול לפח הירוק בקצה הרחוב

פחי אשפה בלרנקה
פחי אשפה בלרנקה

כבישים ריקים

כדי לצלם תמונה דומה בישראל תצטרכו לקום מוקדם מאוד בבוקר. בקפריסין גם הצירים הראשיים בין הערים (בתמונה, הכביש המחבר בין לימסול לפאפוס) יכולים להיראות דלילים מאוד עד ריקים מתנועה ואפילו בשעות השיא.

נהיגה בקפריסין
נהיגה בקפריסין

פורש, למבורגיני, מרצדס ושות'

כדי לצלם מכוניות יוקרה בישראל תצטרכו לכתת את רגליכם. בקפריסין אין רחוב שלא חונות בו מכוניות ב.מ.וו, מרצדס (לא מוניות, אלא פרטיות) אאודי וגם פנינות נחשבות יותר כמו למבורגיני, פורש ואחרות. המחיר שלהן מתחיל מחצי מזה שבו הם נמכרות בישראל ובכלל תושבי האי, המקומיים ובעיקר הזרים, אוהבים לנסוע בסטייל.

מכוניות יוקרה בקפריסין
מכוניות יוקרה בקפריסין

וילה עם Back Yard

הקפריסאים אוהבים את הבתים שלהם צמודי קרקע וכשמדובר בבתים באיזורים כפריים בהרבה מקרים גם השטח מסביב לבית נותן תחושה של פרטיות ומרחב. אולי זה לא מגיע עם דשא, כמו באמריקה, אבל הנוף עדיין מרשים ומרגיע.

וילה בקפריסין
וילה בקפריסין

מגרשים ריקים באמצע העיר

בפאפוס, לימסול או בלרנקה כמו גם בישובים אחרים בקפריסין תוכלו די בקלות לאתר מגרשים ריקים שעדיין לא בנו עליהם כלום. בארץ כבר היו רבים עליהם קבלנים שרוצים להפיק רווח מעיסקאות נדל"ן אבל בקפריסין הם פשוט נשארים מה שהם – מגרשים. לפחות בינתיים.

מגרשים בקפריסין
מגרשים בקפריסין

נוף כפרי יווני

למרות שאומרים שקפריסין וישראל דומות עדיין רב המרחק ביניהן, בין היתר מבחינה תרבותית. הארכיטקטורה היא חלק מהתרבות (וגם כזאת שמשפיעה עליה) ובקפריסין תוכלו בקלות להיקלע לתוך סצינה יוונית כמו זאת.

נוף יווני
נוף יווני

רוגטקות

לא הצלחנו לברר מה הסיפור שמאחורי הרוגטקות הקפריסאיות. אולי סיפור דוד וגולית? בכל אופן חנויות המזכרות מלאות בהן.

מתנות מקפריסין
רוגטקות קפריסאיות

סוכות לשמירת חפצים על החוף

עוד דבר שלא קיים בישראל אבל תוכלו למצוא על החוף בלרנקה, למשל.

יום בלרנקה
זריחה מעל הים. לרנקה

שערי אבן לגינות

עד לפני כמה שנים יכולתם לצלם את התמונה הזאת (או דומה לה) בגן מאיר בתל אביב. הגן התהדר בשער אבן בדיוק כמו זה. מן הסתם מדובר בסגנון בריטי שהיה נפוץ בישראל כמו גם בקפריסין בזמן שהבריטים שלטו פה. בקפריסין לא ממהרים לסלק אופנות ישנות, אולי ברוח השמרנות הבריטית.

יום בלרנקה
השער התאום של גן מאיר בתל אביב, לפחות זה שהיה בעבר

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת