"סובב חלם" ברמת גן. מאות תושבים בעיר ובגבעתיים גילו פתאום שאין אוטובוסים

זה אמור היה להיות אירוע ספורט נוסף שנועד להראות שפני העיר רמת גן אל העתיד. מעבר מתחבורה פרטית לאופניים היא מגמה מועדפת בערים מתקדמות רבות בעולם. אלא בעוד ששם נעשה הדבר תוך מחשבה והשקעה רבה, נדמה שכאן ברמת גן מישהו קצת מיהר בדרך אל התהילה.

העובדה שאין כמעט נתיבים יעודיים אמיתיים ברמת גן ובגבעתיים לרוכבי אופניים, בוודאי שלא ברחובות המרכזיים, לא הפריעה לאף אחד בדרך להחלטה להוציא לדרך סיבוב נוסף של רוכבי אופניים שיעבור ברחובות ראשיים בעיר. העירייה אפילו עידכנה ב-SMS את התושבים וגם באמצעי התקשורת פה ושם נכתב משהו אלא שהמראה היום במרכז העיר רמת גן היה של כאוס וכישלון ארגוני.

מאות אנשים חיכו בתחנות האוטובוס שבתוך המתחם הסגור לתנועה ציבורית כשאין להם שום מידע על האירוע. לוחות הזמנים של האוטובוסים המשיכו להראות את הנסיעות המתוכננות אלא שבכל פעם שהשעון הראה על אוטובוס שמגיע או עומד להגיע לא קרה דבר והספרות שוב קפצו לספירה מחודשת.

עולם שלישי, ליד תל אביב

גם אפליקציית Moovit הפופולרית לא ידעה דבר וחצי דבר על האירוע. מישהו בעירייה הסתפק בטכנולוגיית ה-SMS הוותיקה כדי ליידע תושבים מקומיים על המירוץ אבל הבלאגן ממש בלב העיר הראה שעל חשיבה מיושנת משלמים.

טובה כהן, תושבת רמת גן כבר ארבעים שנה אמרו לנו: "זה עולם שלישי. ככה בדיוק נראה עולם שלישי. יכלו לשים מודעות על התחנות שהן מבוטלות, יכלו להודיע. כלום. אתה מתקשר לעירייה ובקושי עונים לך."

תושבים בגבעתיים. גם להם אף אחד לא הודיע

היעדר השילוט במתחם שנסגר, למשל באיזור כיכר רמב"ם ברמת גן ואיזור כיכר נוח בגבעתיים אכן בלט בהיעדרו. לוח המודעות האלקטרוני הגדול ליד כופר היישוב המשיך להציג פרסומות של העירייה בזמן שהעיר התנהלה בחוסר סדר משווע.

לאף אחד לא איכפת

גם ניידות המשטרה או העירייה לא טרחו להודיע למאות האנשים שעמדו בתחנות האוטובוס וחיכו לתחבורה ציבורית לשווא על השינויים במסלול.

"יש כאן תחושה שלאף אחד לא איכפת מאף אחד," אמר לנו אבי, סטודנט באוניברסיטת תל אביב שחיכה הבוקר לקו 45 שלא הגיע. אבי, במקור מחיפה מתגורר ברמת גן מזה ארבעה חודשים. "אנשים שומעים שיש מירוץ ואז ממשיכים הלאה, לא מספרים לך. הזהירו אותי שבמרכז כל אחד חושב רק על עצמו, אבל לא תיארתי לעצמי שזה ככה."

גם בגבעתיים נרשמו שיבושים בתנועה הציבורית ועשרות נוסעים נתקעו בתחנות לאורך רחוב כצנלסון. בעיריית גבעתיים לא השכילו לראות איך סגירת הצירים ברמת גן משפיעה על הכניסה לעיר. בפועל מדובר במרכז עירוני אחד. מובן שעיריית רמת גן שלא הצליחה ליידע רבים מהתושבים שלה, לא עידכנה גם את תושבי גבעתיים הגרים סמוך לאיזור סגירת הכבישים.

סיבוב שלישי

מירוץ סובב רמת גן מתקיים השנה בפעם השלישית בשיתוף מחלקת הספורט של עיריית רמת גן וחברת תאוצה שיוזמת ומנהלת פרוייקטים בספורט. האירוע מוגדר כ-"אירוע הרכיבה השנתי ברחובות העיר" ובאתר הפרסומי קוראת העירייה: "בואו לגלות את העיר רמת גן ברכיבה מהנה ברחובות העיר הראשיים."

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת