11 חברות שיעזרו לכם להוציא דרכון רומני (ואיזו מהן הכי מתאימה לכם)

כבר יותר מעשר שנים שהדרכון הרומני משמש גם כדרכון אירופאי. על היתרונות של דרכון אירופאי קטונו מלהסביר לכם, אבל עכשיו נותרה השאלה – בהנחה שיש לכם שורשים ברומניה – עם איזה משרד כדאי לעשות את הדרך הלא פשוטה בכלל עד לרגע קבלת דרכון רומני. הנה כמה אפשרויות

1. פספורטוגו

שלחו פנייה או התקשרו: 072-3311398

חברת פספורטוגו היא אופציה מוכרת מאוד בתחום הנפקת האזרחות הפורטוגלית והספרדית אבל עוד לפני שהתחילה הבהלה לדרכון הספרדי היה שם הדרכון הרומני והאפשרות שהוא מעניק ליוצאי רומניה לקבל דרכון אירופאי. התהליך וגם לוח הזמנים שונים בהשוואה לדרכון הפורטוגלי ואין צורך להוכיח קשר לקהילה היהודית הרומנית.

רומניה אגב היא בין המדינות שיוצאיה יכולים לחפש שייכות גם לקהילת מגורשי ספרד שכן רבים מאלה הגיעו אליה במהלך השנים ובבוקרשט למשל התקיימו שתי קהילות מפוארות, ספרדית ואשכנזית.

לדברי פספורטוגו הם החברה הגדולה בארץ בתחום הנפקת אזרחות אירופאית לפי החוק שנחקק בספרד בשנת 2014 ובפורטוגל בשנת 2015 במטרה להשיב זכויות אזרחות שנשללו בעקבות גירוש היהודים במאה ה-15, ובהתאם לחוק האזרחות הרומני (שהצטרפה לאיחוד בשנת 2007).

שורה תחתונה: שם מוכר בתחום ונפח פעילות שמעיד על מקצוענות וקריאה נכונה של השוק

שלחו פנייה או התקשרו: 072-3311398

2. Law Guide

האופציה הבאה היא לא בדיוק משרד עריכת דין וגם לא חברה מסוימת שמתמחה דווקא בתחום הדרכונים אלא אתר שלם שמאנדקס עורכי דין פרטיים וכן משרדי עריכת דין בישראל.

אתר Law Guide הוא מותג מוכר שמגדיר עצמו כמדריך לעורכי דין ומידע משפטי בישראל. האתר עובד משנת 2006 ומציע פתרונות למכלול בעיות משפטיות על ידי חיבור בין המבקרים באתר לעורכי דין מקצועיים במגוון תחומים.

לאתר קשר לאלפי עורכי דין בכל הארץ ובין היתר גם בתחום הדרכונים והאזרחות הזרה. יש להם גם פורומים, אינדקס עורכי דין גדול, מומחים בתחום התוכן וכותבי מדריכים משפטיים.

אם אתם לא מכירים את המשרדים השונים המטפלים בתחום הדרכון הרומני, פנייה ישירה דרך אתר Law Guide היא אופציה טובה מאוד. תוכלו לסמוך על מי שמכיר היטב את השוק ועובד באופן יומיומי עם עורכי דין רלוונטיים לנושא. פניה אליהם תגרום לבקשה שלכם להגיע לשניים או שלושה עורכי דין פרטיים ששולטים בחומר ויוכלו לעזור לכם להתקדם בדרך להשגת הדרכון האירופאי.

שורה תחתונה: אתר שעובד עם קשת רחבה של עו"ד וסיכוי טוב למציאות פתרון משפטי יעיל

3. עורך דין גבריאל כתרי

אחד הכוחות הותיקים ביותר בתחום הוצאת אזרחות רומנית או דרכון רומני הוא ללא ספק משרדו של עורך הדין גבריאל כתרי. כתרי הוא יליד קלוז' ברומניה ועלה לישראל בתחילת שנות השישים. התואר שלו במשפטים הוא מהאוניברסיטה העברית בירושלים והוא עבד בין היתר בפרקליטות מחוז הצפון. החל משנות התשעים הוא מוסמך לשמש כנוטריון בעברית, אנגלית, רומנית והונגרית.

מלבד הדין הרומני בעניין אזרחות רומנית ודרכון רומני כתרי מתעסק גם בעסקות מקרקעין, משפט בינלאומי וירושות בארץ וברומניה.

באתר הבית של המשרד מופיע עדכון נרחב לנושא השגת דרכון רומני ואירופי. בין היתר נכתב שם: "רומניה נחשבת כיום לחברה באיחוד האירופי. בעלי אזרחות רומנית או בעלי זכאות לאזרחות כזו יכולים להוציא דרכון רומני, שעמו יוכלו להתנייד, להתנהל, ללמוד ולעבוד במדינות האיחוד. ב-1 בינואר 2007 נכנסה רומניה כחברה באיחוד האירופי, ומיום זה, הדרכון הרומני הוא דרכון אירופי."

ברומניה, עובד עורך הדין כתרי בשיתוף פעולה עם כמה עשרות עורכי דין עוזרים ושליחים, שמשרדיהם בבוקרשט ובאזורים שונים ברחבי רומניה. על פי כתרי שיתופי פעולה אלה נותנים מענה לכל הנדרש להשגת האזרחות והדרכון הרומני והטיפול בהשקעות ברחבי רומניה.

בישראל יש לכתרי שני משרדים, בהרצליה ובחיפה.

שורה תחתונה: למי שלא מתפשר על ניסיון ומעדיף משרד שפועל הרבה זמן בתחום

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

4. תותי אשבל

בשכונת מונטיפיורי בתל אביב (ליד מגדל עזריאלי) נמצא משרד נוסף שעוסק בתחום האזרחות והדרכון הרומניים והוקם ומנוהל על ידי עורכת דין מירב תותי-אשבל ועורך דין גיא תותי. המשרד של אשבל עוסק בתחום המשפט הבינלאומי, הוצאת דרכונים אירופאים לישראלים וגם תחום האזרחי, חברות ומסחר.

יש למשרד צוות שיושב ברומניה והם עובדים עם עורכי דין ואנשי מקצוע שבקיאים בנבכי החוק של המדינה. במשרד מבטיחים שהם אחראים על התהליך מתחילתו ועד סופו כולל תרגומים, אפוסטילים וכל הליך הקשור לשיטות המשפט האירופאית עד להשגת דרכון רומני עבורכם.

למעשה אם יש לכם קרוב משפחה שנולד בפולין, ייתכן שבמשרד של אשבל ימליצו לכם לנסות להשיג דרכון פולני דווקא (יש להם שיתוף פעולה גם בפולין) כשהמטרה היא להשיג בסופו של דבר את הדרכון האירופאי, בדרך הקלה יותר. מה שנקרא, כל שירותי הדרכון האירופי תחת קורת גג אחת.

באתר שלהם נכתב: "אנו ערים למצבים ולתסכול הרב של לקוחות המגיעים אלינו לאחר ניסיון להשיג את הדרכון המיוחל בעצמם וזאת ללא הצלחה, משרד עורכי דין תותי אשבל בשיתוף פעולה מלא עם משרדינו באירופה יעשה את המיטב על מנת להגיע למטרה הנכספת."

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד עם הרבה מוטיבציה והוא מכוון מטרה

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

דרכון רומני

5. משרד חוה ברסלר

במשרד של חוה ברסלר שממוקם ליד כיכר רבין בתל אביב מזכירים כי על פי החוק, כל מי שנולד ברומניה (או בשטחי מולדובה ואוקראינה שהיו שייכים בעבר לרומניה) וגם צאצאיו שנולדו מחוץ לרומניה, זכאי לקבל אזרחות ודרכון רומני-אירופאי, גם אם איבד את אזרחותו הרומנית בעבר, או אם ויתר עליה.

זהו משרד ותיק שפועל מאמצע שנות השמונים ומציג מומחיות מיוחדת בהחזרת אזרחות רומנית והשגת דרכון אירופאי ליוצאי רומניה, מולדובה, אוקראינה וצאצאיהם.

במשרד אומרים כי הם מייצגים את לקוחותיהם בשגרירות הרומנית בעת הגשת המסמכים ובעת הליך הנפקת דרכון רומני. בנוסף כוללים שירותי המשרד גם השגת מסמכים שדרושים מהשלטונות הרומניים, תרגום מסמכים, תעודות ואישורים נוטריונים ואישורי בית משפט, משרד החוץ ומשרד הדתות.

המטרה של המשרד, כך אומרים שם, היא להכין את התיקים באופן הטוב ביותר כדי שהלקוחות יקבלו את האזרחות הרומנית אותה הם מבקשים, במהירות האפשרית ובעלות המינימלית.

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד תל אביב עם הרבה ניסיון וידע בהשגת הדרכון הרומני

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)


6. עמותת אזרחים ושורשים

אופציה מעט שונה מאלה שהוזכרו עד כה היא עמותת אזרחים ושורשים שהיו"ר שלה היא צביה שירן. על פי העמותה כל הפעולות שלהם מתבצעות ברומניה בשיתוף ופיקוח העמותה. דרך פעולה זו מוזילה בין היתר תשלום עמלות מיותרות בדרך. מאוד אהבנו למצוא באתר העמותה פירוט של בעלי התפקידים כולל תמונות. איכשהו יותר נוח ליצור קשר ולהתחיל תהליך עם אנשים שרואים את הפרצופים שלהם…

לפי עמותת אזרחים ושורשים, שכר הטרחה בגין הטיפול בתיק דרכון רומני נמוך יותר מכל הצעה אחרת שתוכלו לקבל והם גם חוסכים עלויות והוצאות שכרוכות בבדיקת הזכאות, תרגומים ואישורים נוטריוניים. שיטת העבודה נעשית ישירות מול רשויות ברומניה ומזרזת, כך אומרים שם, את התהליך במספר חודשים.

באתר של העמותה נכתב: "הטיפול בקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני כרוך בשחזור מסמכים מארכיונים ופניה לרשויות ולעתים לבתי משפט ברומניה ולכן הכרחית מעורבות של יועצים מקומיים הבקיאים בשפה ובהתנהלות עם הגורמים והמוסדות במקום. אתה, הלקוח, תוכל לתקשר לכל אורך התהליך ישירות עם יועצים משפטיים אלה בשפה העברית, רומנית, אנגלית."

שורה תחתונה: למי שמאמין בעמותות

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

7. משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים & SRFK

על המשרד הזה כבר כתבנו בהקשר הדרכון הפולני. תוכלו לקרוא שם אודות המשרד ופעילויותיו.

למשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי יש שלוחה ברומניה בה מועסקים עורכי דין רומנים בעלי ניסיון בהוצאת דרכון רומני עבור ישראלים בעלי שורשים רומנים. המשרד ברומניה הוא זה המטפל בפניות של ישראלים ומבקש את הנפקת הדרכון. הם מוסיפים כי לטובת העניין יפעלו בשמו של הלקוח על אדמת רומניה, אל מול כל הרשויות הנדרשות.

עוד מבטיחים בדורון טיקוצקי כי ידעו לעזור גם במקרים בהם בני משפחת הפונה ויתרו על אזרחותם הרומנית בטרם עלו ארצה או במקרים בהם בני משפחה כבר לא בין החיים, וגם אם אין בידי הלקוח מסמכים.

שורה תחתונה: למי שמעדיף משרד עורכי דין גדול עם נציגות ברומניה

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

8. חברת עורכי דין דגני

המשרד של דגני ללא ספק מצליח להרשים כבר מהמפגש הראשון. קודם כל המיקום שלהם, ברחוב אדם הכהן בתל אביב ממש ליד השגרירות הרומנית מראה על הפוקוס של המשרד. הם עצמם מכנים את העסק שלהם "משרד בוטיק" המתמחה בנישה ספציפית של תחום הוצאת האזרחות הרומנית.

חוץ מניסיון מקצועי וידע רב בתחום שבו הם מתעסקים כבר יותר מ-15 שנה הם מציגים גם שיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין ברומניה וזה לטענתם המפתח להצלחת ההליך והשגת דרכון רומני בזמן מהיר.

באתר שלהם נכתב: "משרדים אשר בוחרים לעסוק בתחום, טובים ככל שיהיו, יתקשו לשלוט בצורה מעמיקה כמונו בתחום על כל מורכבויותיו ללא אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הפועלים מול הרשויות ברומניה."

בדגני מציינים גם כי דווקא בגלל ההיצע הגדול של עורכי דין בתחום כדאי לתת משנה חשיבות למוניטין המקצועי והאישי של עורך הדין שאתם שוכרים את שירותיו. לטענתם, אצלם במשרד תקבלו את הטיפול המקצועי הטוב ביותר שאפשר לקבל עם אנשי מקצוע הפועלים ישירות ברומניה מול הרשויות ומעודכנים בסעיפי החוק ועדכוניו.

חוץ מדרכון רומני יוכלו במשרד לעזור לכם גם בנושא השבת רכוש ברומניה.

שורה תחתונה: למי שרוצה להכיר את השגרירות הרומנית מקרוב

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

9. משרד פינקו ברקן

באתר של פינקו רבן תוכלו לראות תמונות קטנות של ישראלים שקיבלו דרכון. נדמה שבמשרד מקפידים לצלם כל תיק שהצליח ומודעים היטב למעמד הישראלי החדש של "אזרחים בעלי דרכון נוסף". רענן שקד מידיעות אחרונות פירסם לפני מספר שנים כתבה על הטרנד הישראלי להוציא אזרחות שנייה וציטט בכתבה את עורך הדין פינקו שאמר:

"אני מתעסק ברומניה מאז 2007 והצמיחה הכי חדה בפניות היא בשנתיים האחרונות. אחרי 'צוק איתן' קיבלנו שיא מטורף של פניות. כולם רצו דרכונים, הגיעו אימהות שאמרו לא מעניין אותי, העיקר להוציא עוד אזרחות. אנשים עשו דרכונים לתינוקות. אני בטח שלא מעודד הגירה, אבל רובם לא באמת יהגרו. אלה אנשים שאומרים, שיהיה, לכל מקרה."

באתר המשרד תוכלו למצוא מדריך למי שמעוניין להוציא דרכון רומני וכן מידע רלוונטי מגוון בתחום. גם נושא ההשקעות ברומניה והשבת הרכוש מקבלים ביטוי.

המשרד ממוקם ברחוב אבא הילל 7 ברמת גן, מרחק קצר מהקונסוליה הרומנית. לפינקו ברקן גם משרד שנמצא בבוקרשט, רומניה.

שורה תחתונה: למי שמעדיף משרד פעיל שמתמחה ומתרכז בנושא הדרכון הרומני בלבד

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

כמה עולה לחיות ברומניה
Dennis Jarvis cc by 2.0

10. משרד עו"ד גלסברג

במשרד של גלסברג לא מתרכזים רק בנושא הדרכונים הרומנים, השבת הרכוש או השגת תעודות לידה אלא מציעים קשת רחבה יותר של מוצרים משפטיים. ברם, הנושא הרומני עדיין מקבל את המרכזיות שלו ובמשרד לא מציעים פעילות בנושאי דרכון פולני או פורטוגלי למשל, בדומה למשרדים אחרים העוסקים בהנפקת דרכונים זרים ומציעים מסלולים מקבילים.

הטיפ של גלסברג למי שמבקש להוציא דרכון רומני הוא לכלול את כל הילדים הקטינים של המבקש במסגרת בקשת האזרחות. ילדים שלא נכללו בבקשה ונולדו לפני מועד הגשתה, מזכירים במשרד, לא יוכלו לקבל אזרחות עד גיל 18. בנוסף, עלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לקטינים נמוכות יותר מעלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לבגירים.

עוד מדגישים שם כי מומלץ לפעול להגשת הבקשה מוקדם ככל האפשר, כל עוד ניתן עוד להיעזר בבני הדור אשר חיו ברומניה ועזבו אותה.

עוד למדנו כי בגלסברג מציעים פתרונות טכניים ומעשיים לבעיות של שינוי שמות או איות שמות באופן לא זהה ברומניה ובישראל כמו גם בעיות פרוצדורליות נוספות. לפי דבריהם הם לא חוששים לקבל גם מקרים קשים שנדחו על ידי משרדים אחרים ועל ידי שלטונות רומניה.

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד שלא נכנע בקלות

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

11. משרד De Kalo עורכי דין ונוטריונים

סמי דה-קלו הינו נוטריון משנת 1991 ובוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. הוא עורך דין משנת 1975 ומאז מנהל משרד עצמאי שנושא את שם המשפחה שלו יחד עם בן המשפחה עופר דה-קלו – בעל תואר ראשון משפטים LL.B ותואר שני במנהל עסקים MBA מאוניברסיטת אוקספורד ברוקס, אנגליה.

לכאורה זהו משרד שלא היה אמור להיכלל ברשימה זאת שכן עיקר פועלו בתחום הנדל"ן, מיסוי המקרקעין ותכנון הבנייה אולם המוניטין של המשרד בנושא התרגומים הנוטריונים והעבודה מול שגרירויות ובמספר שפות הולידו גם את נושא האזרחויות הזרות ובמשרד ישמחו לדבר אתכם על האפשרות שלכם להוציא דרכון פורטוגלי, ספרדי או רומני.

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד עם מוניטין מעבר לתחום הדרכונים הזרים

מלאו פרטים ונעביר את פנייתכם לחברה זאת או למספר חברות במקביל (שירות ללא תשלום)

12. עו"ד ינאי (ינקולוביץ) חיים

עו"ד חיים ינאי ינקלוביץ הינו חבר בהנהלת התאחדות עולי רומניה בישראל, מתפקד כיועץ המשפטי שלה וכן, חבר בהנהלת לשכת מסחר ישראל-רומניה. הוא מתמחה בתחום המשפט המסחרי אזרחי ברומניה והמשרד שלו מציע קשת מוצרים משפטיים רחבה הכוללת יצוג של ישראלים במשפטים ברומניה, השבת רכוש, פנסיה, עסקאות נדל"ן, ירושות וכמובן גם השבת אזרחות רומנית.

על פי המשרד, אחת מבין הצלחותיו הרבות של עו"ד ינאי היא תיקון חוק 10/2001, כחלק מפעילותו הציבורית כחבר הנהלת התאחדות עולי רומני בישראל, באותה עת שימש כיועץ המשפטי של ההנהלה. כמו כן, עו"ד ינאי הביא לחקיקת חוק 247/05 , אשר בין היתר ביטל את המועדים הדרקוניים להגשת מסמכים להוכחת תביעות בהתאם לחוק 10/2001.

המשרד נמצא ברחוב בן גוריון, בהרצליה.

שורה תחתונה: למי שמחפש עו"ד עם עומק ומידע מבפנים על כל מה שקשור בחוק הרומני


מלאו פרטיכם ונעביר את פנייתכם למשרד מסוים או למספר משרדים במקביל (שירות ללא תשלום)

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת