טוויטר לא הסכימו למחוק ציוצי שנאה אז שחק שפירא ריסס אותם על המדרכה מתחת למשרד שלהם

האמן הישראלי-גרמני שחק שפירא שעבר עם אמו כשהיה בן 14 מהישוב אורנית לגרמניה וכיום פורח כאן בברלין עם פעילויות אמנותיות המכוונות בעיקר כנגד שנאת זרים, שוב בכותרות. אחרי האתר שבנה ושבו הציג אנשים שהצטלמו להנאתם באנדרטת השואה, ללא כבוד למקום או תוך כדי הצגת האתר באור מגוחך מגיעה המחאה החדשה שלו והפעם כולה נגד חברת טוויטר.

שפירא התרעם כנגד הודעות שנאה שכוונו ליהודים, שחורים, מוסלמים או הומוסקסואלים וביקש מטוויטר גרמניה למחוק 300 מהן. רק תשע תגובות קיבל שפירא במהלך שישה חודשים של פניות לחברה ובכולן בעצם התכחשה החברה לאחריותה וטענה שניתן לחסום את המשתמשים שפרסמו הודעות שנאה. בין ההודעות שעליהן התריע שפירא: "יהודים חזירים", "כושים הם המגיפה של החברה שלנו", "תלו את היצורים הנחותים האלה מתחת למנורת הרחוב הקרובה", "איסלאם ואינטליגנציה לא הולכים יד ביד", "להרוג את כל ההומואים" וכן הלאה.

רק בפייסבוק התייחסו

פנייה דומה נעשתה אל חברת פייסבוק אלא ששם גילה שפירא אוזן קשבת ושמונים אחוזים מהתגובות שעליהן דיווח נמחקו תוך יום עד שלושה ימים. בצר לו מההתעלמות של טוויטר החליט לצאת לציוץ חייו והכין שאבלונות שעליהן מיטב הקללות והאיומים שביקש מהחברה להסיר אך ללא הועיל. הרעיון היה, אם טוויטר מכריחים אותי לצפות בהודעות השנאה האלה, אכריח אותם בחזרה לקרוא אותן. עם השאבלונות יצא לכיוון המבורג, שם נמצאים משרדיה של החברה בגרמניה ובחסות החשיכה ושעות הבוקר המוקדמות ריסס יחד עם שותפים למבצע את הקללות על המדרכה והכביש הסמוכים לדלת הכניסה לבניין.

הפעולה זכתה להצלחה. בין היתר צייץ שר המשפטים הגרמני הייקו מאס בתגובה ישירה למעשה של שפירא כי הרשתות החברתיות לא עושות מספיק כדי לנגף את התופעה ולהסיר תגובות שנאה. בגרמניה מאיים חוק שעשוי להטיל קנסות כבדים במיוחד על חברות שמאפשרות ביטוי פומבי לדעות שמטרתן להסית ולהשניא.

הציוץ של שר המשפטים. רק אחוז אחד מציוצי השנאה נמחק

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם