איך לטייל בפיאצה נאבונה, במדרגות הספרדיות ובפנתיאון ברומא בלי לראות (כמעט) אף תייר

0

התרגיל הבא מוכר בוודאי למי שאוהב לצלם תמונות ייחודיות לאינסטגרם. קמים מוקדם בבוקר ויוצאים החוצה רגע לפני שהמוני התיירים ממלאים את העיר. לוקרציה אודונה שמריצה בהצלחה רבה ולוג ללימוד השפה האיטלקית השכימה קום ויחד עם חברה יצאה לחמישה יעדים מוכרים ברומא רק כדי לתפוס אותם בעדשת המצלמה באופן מאוד לא שגרתי: ריקים מאדם.

ההשכמה של לוקרציה קרוב לשעה חמש לפנות בוקר איפשרה לה להגיע ליעד הראשון, פיאצה די ספאניה בשעה 05:51, כרבע שעה לפני הזריחה. לפחות בדרך לפיאצה המוכרת הסתבר ללוקרציה שיש לא מעט רעש ובלאגן ברומא כבר בשעה זאת. הטמפרטורה בשעת הבוקר הקיצית מגיעה ל-24 מעלות אך מה שמדאיג את הבלוגרית הוא שבהמשך היום צפויות ברומא לא פחות מ-38 מעלות. מוכרחים להתייחס לתחזית.

ריק אבל גם מלוכלך

בוידאו תוכלו לצפות בדקה 2:22 ביעד הראשון אליהן הגיעו השתיים. כנראה שבשום ביקור שלכם ברומא לא תזכו לראות את המדרגות הספרדיות בצורתן זאת, ריקות מאדם. מלבד אנשים ספורים בסביבה, לוקרציה וחברתה יכולות לצלם את התמונה הראשונה והשווה ללא כל הפרעה. כל הכיכר שלהן.

אחרי כמה מילים של ביקורת על הלכלוך סביב ("יותר מדי בקבוקי פלסטיק על הריצפה") מתבקשות השתיים על ידי תיירת אמריקאית לזוז מהמדרגות כדי שגם היא תוכל לצלם אותן במראה הנדיר הזה.

בשעה 06:21 ממשיכות הצעירות החביבות דרך ויה פולי לכיוון פונטנה די טרווי (מזרקת טרווי). לוקרציה מאחלת שגם הפעם לא יהיה אף אדם במזרקה התיירותית כל כך ומוסיפה כי מגיע לה שמשאלתה תתגשם כי היא קמה הרי כל כך מוקדם בבוקר. הפעם המשאלה של לוקרציה לא יכולה להתגשם. יש כבר תיירים שממתכנסים סביב המזרקה.

התחנה השלישית במסען של השתיים היא הפיאצה דלה רוטונדה הידועה פשוט בתור הכיכר שבה עומד הפנתיאון. שוב מתלוננת לוקרציה על האשפה שאפשר לראות סביב. האנשים מעדיפים לזרוק שאריות על הריצפה במקום בתוך אחד מהפחים הרבים, היא אומרת.

הפנתיאון לרשותן

הפעם השתיים לא מתאכזבות שכן התוכנית שלהן מתקדמת בדיוק כמו שרצו. המקום שומם מאדם והן יכולות להצטלם על הרחבה שלפני הפנתיאון בלי שאף אחד ייכנס להן לתוך הפריים (דקה 6:36 בוידאו). כמובן שחלון הזמן שבו אפשר לבצע את הטריק הזה הולך ומצטמצם. השעה כבר כמעט שבע בבוקר.

התחנה הרביעית היא פיאצה נאבונה. למעשה השתיים לא הכלילו אותה בסיור הבוקר שלהן אבל כמובן שתוך כדי תנועה נזכרו שאי אפשר שלא לבקר במקום האהוב הזה. בפיאצה הם רואים אדם שעושה כושר, אחד שמצלם ואחד שמטייל להנאתו. היכולת לספור את כל הנוכחים היא בהחלט דבר שלא תוכלו לנסות בכל אחת משעות היום האחרות.

בשעת 7:17 מתחילה לוקרציה להרגיש איך הטמפרטורה כבר עולה. הרעב שמציק לשתי הבנות שולח אותן לארוחת הבוקר איטלקית קלאסית, קפוצ'ינו וקורנטו (קרואסון).


מתחיל להתחמם

מיד בתום הארוחה הקצרה מגיעות השתיים ליעד הבא, לה טראצה דל ויטוריאנו. שתי מעליות שנפתחו בשנת 2007 מאפשרות להגיע למקום הגבוה שממנו תוכלו לקבל פנורמה יפהפייה של העיר רומא. הקולוסיאום, הגטו היהודי, נהר הטיבר ועוד מקומות רבים נוספים נראים היטב מלמעלה. למרות שהשתיים מכירות קיצור דרך לאטרקציה המשקיפה אל העיר, מסתבר שבשעה מוקדמת זאת של הבוקר השער עדיין סגור.

בדקה ה-11 של הוידאו עוצרת לרגע לוקרציה בצל של אחד הפסלים כדי לנוח. ברומא לא ירד הרבה גשם השנה והבצורת מורגשת היטב. החום עולה וזה הזמן לסיים את הסיור. המכונית של לוקרציה וחברתה חונה ליד פיאצה קאבור.

בחזרה בבית ללוקרציה יש זמן להציץ בתמונות שצילמה לאינסטגרם. כמו למשל זאת, של פיאצה נאבונה ריקה מאדם. מי היה מאמין?

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם