החל הניסוי הביומטרי של ברלין: מערכות זיהוי פנים נכנסו לפעולה בתחנת זודקרויצ

הניסוי השנוי במחלוקת יוצא לדרך. מהשבוע ולמשך חצי שנה 300 מתנדבים שפניהם צולמו (צילום פנים וצילום צדודית) משמשים כ-"שחקנים" שאמורים לבדוק יעילות של שלוש מערכות לזיהוי פנים הפועלות בתחנת הרכבת Südkreuz בברלין.

המדובר במערכות טכנולוגיות חדישות. האחת היא ביו סרביילנס נקסט של חברת הרטה סקיוריטי, השנייה EXAV-FRS ​​2.0 של חברת AnyVisiosn והשלישית Morpho Video Investigator של חברת L-1. שלוש המערכות יתחרו זו בזו במבחן השטח ויתנו תמונה ברורה יותר באשר ליכולת העכשווית של טכנולוגיית זיהוי הפנים.

כ-160,000 איש עוברים מדי יום בתחנת זודקרויצ ולקראת הניסוי סומנו שטחים בתוכה בצבעי כחול, על הריצפה ועל דלתות הכניסה. מי שיעבור בתוך האיזורים הכחולים ייחשף ליכולות המערכות השונות. מי שמעדיף להימלט לעת עתה מעינו של האח הגדול יוכל להימנע מדריכה על האיזורים הצבועים בכחול.  לפי מומחים שמעורבים בפרוייקט המערכות יכולות לזהות אדם מסוים גם אם הוא או היא מרכיבים משקפי שמש או לובשים צעיף.

הגנה מטרור, פגיעה בפרטיות

עד כה פעלו בתחנת זודקרויצ מצלמות מעקב רבות, כמעט שמונים במספר. בניסוי הנוכחי הוסבו שלוש מהן לטובת זיהוי ביומטרי של עוברים ושבים, כאמור, בשלב זה, רק עוברים ושבים שהסכימו להשתתף בניסוי.

לצד הציפיות שיש מהמערכת לסייע לא רק כאן בברלין אלא בגרמניה כולה למאבק בטרור גוברים הקולות שמזהירים מפני הסכנות שבשימוש נרחב במערכות ביומטריות. יש מי שמתפלא איך דווקא גרמניה מובילה ניסוי בעל השלכות לא ברורות על עתיד חופש הפרט.

המתנגדים למערכות ביומטריות במקומות ציבוריים טוענים עוד כי סביר שהטכנולוגיה החדשה תגיע בהמשך למקומות נוספים בעולם, חלקם תחת שלטון לא דמוקרטי. קל לדמיין מה אפשר לעשות למתנגדי משטר או אנשי אופוזיציה כשאתה בשלטון ויש לך מערכת ביומטרית שפרושה ברחובות העיר ובתחנות הרכבת.

בינתיים בברלין יש מי שמוחה כנגד הניסוי. הנה כמה דוגמאות שנאספו בשעות האחרונות.

מודעה

מודעה

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם