אורן ממליץ: אם אתם צריכים לבחור מלון בברלין, לכו על מזרח העיר

0

מעט מאוד פעמים שמעתי על מטיילים בברלין שמתלוננים על המלונות שלהם. רוב המלונות בעיר זולים וטובים אבל בעיר ענקית כמו זאת למיקום של המלון יש חשיבות מאוד גדולה. רוב הישראלים לוקחים חדרים במערב. זה אולי היה נכון לעשות בשנות השמונים אבל היום אני ממליץ לקחת מלון דווקא במזרח. יש כמה יתרונות למלון כאן באיזור אלכסנדרפלאץ.

קודם כל, מאוד קל להגיע משדה התעופה לצד הזה של העיר. רוב האתרים ההיסטוריים מרוכזים כאן במזרח ובנוסף אלכסנדרפלאץ הוא צומת התחבורה המרכזי ביותר. יש כאן קווי S, ו-U, אוטובוסים וטראמים. סביר תשתמשו הרבה בתחבורה הציבורית ולכן זהו יתרון.

המלון הראשון המומלץ הוא פארק אין. אי אפשר לפספס אותו. הוא נמצא במרכז אלכסנדרפלאץ ומשקיף על כל העיר. אישית אני פחות אוהב אותו, אולי בגלל שהוא קרוב לפרימרק. קצת מאחור יש איזור עם שלושה מלונות, אינדיגו ברלין, הולידיי אין ואיביס סטיילז שנחשבים מאוד טובים. אני חושב שאיביס סטיילז הוא הזול מביניהם. המחירים מתחילים בסביבות ה-70 אירו ללילה.

שימו לב למיקום, לא רק לשם המלון

לא רחוק נמצאים מלונות H2 ו-H2. H4 הוא הגירסה היותר זולה ו-H4 הגירסה היוקרתית. אלכסנדרפלאץ הוא איזור מאוד נוח למי שבא לראות ולטייל אבל צריך לזכור שזאת לא כיכר יפה במיוחד. חוץ מתחבורה ציבורית וחנויות המקום די מכוער.

במרחק של כחצי קילומטר (תחנה או שתיים בטראם) מחכים לכם האקשר מארקט שהוא איזור מאוד נחמד, רוזנטלר פלאץ והאיזור של רוזה לוקסבמורג. אפשר בהחלט גם לחפש מלונות באיזורים האלה. ליד האקשר מארקט נמצא מלון דירות בשם אדינה. אם אתם לא רוצים רק לאכול בחוץ ומעדיפים אופציית בישול ביתית, אולי תעדיפו לבחור בו. חוץ מזה אמליץ גם על סירקוס הוטל ומלון אמאנו, שניהם מאוד טובים ואהובים על מטיילים. לסירקוס יש גם הוסטל עם אותו שם.

אם אתם מזמינים מלון בברלין שימו לב שלרוב המלונות יש יותר מ"סניף" אחד. בדרך כלל אחד במערב ואחד במזרח כך שחשוב לשים לב לא רק לשם המלון אלא גם למיקום.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם