שלוש דקות וחצי על התחבורה הציבורית בברלין

0

התחבורה הציבורית בברלין מעולה ובגלל שזאת כזאת עיר ענקית תשתמשו בה לא מעט. הדבר הראשון שצריך להבין זה שכל הכרטיסים טובים לכל מערך התחבורה הציבורית, ל-אס באן, ל-או באן, לטראמים (חשמליות), לאוטובוסים ולרגיונאלי (האיזורי) – הרכבות האדומות כמו בארץ.

ה-אס באן זה קיצור של רכבת מהירה וה-או באן קיצור של רכבת תחתית אבל הרבה פעמים התחתית עולה מעל האדמה והמהירה יורדת מתחת, כך שמבחינתכם זה לא באמת משנה אם קוראים לזה  S או U. בברלין לא מספיק לקנות כרטיס צריך גם לתקף אותו במכונה האדומה. המכונה כותבת את השעה, היום והשבוע בשנה. כל כרטיס נדרש לתיקוף יחיד לפני הנסיעה הראשונה.

60 אירו קנס למי שנוסע בלי לשלם

בברלין יש מי שבוחר לנסוע בשחור כמו שתשימו לב אבל הקנס הוא 60 אירו אם נתפסתם על ידי הבודקים הסמויים (שגם יורידו אתכם מהקרון). יש אנשים שמתבלבלים בכיוון של הרכבת. ב-אס באן יהיה כתוב בגדול שם התחנה הסופית על השלט ובקטן שמות תחנות הביניים הבולטות. ב-או באן מצוינת התחנה הסופית בלבד אבל יש לוח על הרציף שבו אפשר לראות את התחנות הבאות וכמה זמן יקח לרכבת להגיע לתחנה הבאה.

יש הרבה מאוד סוגים של כרטיסים אבל מה שחשוב לדעת זה שברלין היא איזורים A ו-B ואילו איזור C הוא מחוץ לעיר. ישראלים צריכים את C אם הם יוצאים לפוטסדאם עיר הגנים והארמונות או לשדה התעופה בשונפלד. מבחינת מחירים, כרטיס לנסיעה בודדת באיזור A ו-B עולה 2.80 והוא טוב לשעתיים. אסור לנסוע ולחזור באותו הכרטיס.

כרטיס יומי AB עולה שבעה אירו והוא המומלץ ביותר. הוא טוב מהרגע שמתקפים עד שלוש בלילה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם