ספרד מובילה את הטבלה האירופאית של מספר צעדים ליום

המחקר הבא מגיע מאוניברסיטת סטנפורד באמריקה והוא מצליח לעניין את כל העולם. חוקרים באוניברסיטה רצו לבדוק מהי רמת הפעילות של אנשים במדינות שונות ולצורך כך ניתחו מידע שהגיע מ-700,000 איש שהשתמשו באפליקציה מיוחדת.

האפליקציה מצליחה בעזרת חומרה שמותקנת בכל סמארטפון למדוד את מספר הצעדים שצועד בעל המכשיר. בחישוב של כל האנשים שהשתמשו באפליקציה הצטברה תקופת שוות ערך ל-68 מיליון ימים. ומה התוצאה? למרות שרק כמאה מדינות נסקרו (מתוך כמאתיים) נראה שהתמונה ברורה למדי. ממוצע הצעדים היומי בעולם עומד על 4961.

ללא ספק האיזור בעולם שמצטיין בחריצותו הוא המזרח. גם סין וגם יפן השיגו תוצאה מעולה של מעל 6,000 צעדים ביום בממוצע לאדם החי במדינות אלה. הונג קונג קבעה את השיא העולמי עם ממוצע של 6,880. המדינה עם התוצאה הנמוכה ביותר בה התושבים כנראה לא ממש אוהבים לקום מהכיסא היא אינדונזיה. על כל שני צעדים שנרשמים בממוצע בהונג קונג, באינדונזיה צועדים רק צעד אחד.

גם בריטניה מפתיעה

מדינות אירופה וגם ארצות הברית מגיעות במקום טוב באמצע. באירופה על פי הסקר האמריקאי מצטיינות ספרד ובריטניה. ספרד – בניגוד מפתיע לתדמית הסיאסטה העצלה מצליחה להתקרב למזרח החרוץ עם 5936 צעדים ליום בממוצע לאדם. בריטניה מפתיעה לא פחות עם 5,444 והרבה לפני התוצאה האמריקאית העומדת על 4,774 צעדים.

ואיפה לא מרבים לזוז? ברזיל (4,289) ומדינות דרום אמריקה (למעט ארגנטינה וצ'ילה המצטיינת דווקא), כל צפון אפריקה, ערב הסעודית והודו. כמובן שהמשותף לרבות מהמדינות שבהן לא צועדים הרבה הוא החום הכבד שעשוי לשרור בהן, אך גם בתור רצועת החום של איזור קו המשווה יש הבדלים ניכרים בין מדינות שונות.

בין המפתיעות לרעה ניו זילנד עם תוצאה נחותה מזאת של אוסטרליה וממוצע צעדים הדומה לזה הקיים בארצות החמות.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם