איזי ג'ט לא מחכה לתוצאות הברקזיט. מקימה באוסטריה את איזי ג'ט אירופה

אחת החברות הראשונות שהשכילו להבין את פוטנציאל הנזק של ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי בחודש יוני שעבר היתה חברת איזי ג'ט. חברת התעופה הבריטית חששה מתוצאות ההתנתקות הבריטית מהאיחוד האירופי ובעיקר מההשלכות האפשריות על ענף התעופה.

המקבילה האירופית למדיניות השמיים הפתוחים של ישראל נקראת Single European Sky System. היא מאפשרת לחברות תעופה של מדינות השייכות לאיחוד האירופי לקבוע תעריפים ובעיקר להחליט על מסלולים מבלי להזדקק לתהליכים ארוכים של אישורים. אם איזי ג'ט רוצה לטוס לבודפשט, בוקרשט או ונציה, היא יכולה לעשות זאת.

השיחות על הברקזיט עשויות להביא למצב שבו המחוקק האירופאי מחליט לסיים את הפריבילגיה הזאת עבור הבריטים. איזי ג'ט תנסה לעשות כל שביכולתה כדי ללחוץ על ממשלת בריטניה להגן על ענף התעופה הבריטי שנהנה מאוד ממדיניות השמיים הפתוחים האירופאיים, אבל כאמור זה לא רק בידיהם של הבריטים.

למקרה שבו תגיע הבשורה המרה על סגירת השמיים האירופאים עבור הבריטים – לפחות במשמעות של זכויות יתר ופעילות עצמאית – מנהלי איזי ג'ט מתכוננים מראש. בחברה עובדים במרץ על קידום היוזמה האוסטרית לפיו תוקם Easy Jet Europe בוינה ותאפשר המשך פעילות לא משנה מה תהיינה תוצאות המו"מ בנוגע לברקזיט.

החברה החדשה תהיה עצמאית ולא תגרע מקומות עבודה בבריטניה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם