ברצלונה הגיעה להסכם עם Airbnb. מודעות של דירות לא מורשות יוסרו מהאתר

0

אחרי חודשים ארוכים של מחלוקת בין חברת Airbnb מסן פרנסיסקו ועיריית ברצלונה נודע כי שני הצדדים הגיעו בימים אלה להסכם לפיו ברצלונה תעביר באופן שוטף ל-Airbnb רשימה של דירות שמופיעות באתר ואין להן אישור לשמש כדירות נופש לטווח קצר.

שיאה של המחלוקת בין העיר והחברה האמריקאית המצליחה היה בשנה שעברה כאשר Airbnb נקנסה בסכום של 600,000 אירו בגין פרסום של מאות דירות באתר וזאת למרות שלא היו רשומות כחוק כדירות נופש. החל משנת 2012 מחייבת ברצלונה רישום כזה והכעס בעיר היה גדול כלפי ההפרה הבוטה מצד Airbnb ובעלי הדירות.

ראשת העיר הנוכחית של ברצלונה אדה קולאו היתה ידועה בעבר כפעילה חברתית והתנגדה לפינוי של משפחות מבתיהן בנסיבות שונות. מאז קיבלה את המפתחות לראשות העירייה נקטה מספר צעדים להגביל את כמות התיירים הנכנסת ובין היתר מנעה בתחילת השנה תוכנית להקים בתי מלון חדשים במרכז ברצלונה.

גם בפריז ובברלין

חברת Airbnb אינה היחידה ש-"חטפה" מעיריית ברצלונה. גם המתחרה, חברת HomeAway נקנסה בסכום דומה של 600,000 אירו בעבור פרסום של דירות נופש לא מורשות, ככל הנראה אותן דירות שהופיעו גם באתר המקורי של Airbnb.

תופעת הדרת המשפחות ממרכזי ערים ואיזורי תיירות בגין המרת דירות מגורים לדירות נופש מטרידה לא רק את פרנסי ברצלונה. גם בפריז ובברלין נרשמת התנגדות מטעם הרשויות להתרחבות הפעילות של Airbnb כשהחשש הוא שבעלי דירות תמיד יעדיפו להעמיד את הנכסים שלהם להשכרת לטווח קצר הנחשבת רווחית יותר מאשר השכרה רגילה לטווח ארוך.

בחברה האמריקאית מנגד טוענים כי פעילות Airbnb לא רק שאינה פוגעת במרקם העירוני שכן רק חלק קטן מהדירות מושכרות לתקופה של יותר מחודש בשנה. ברוב המקרים מדובר בדרך של משפחות מקומיות להרוויח מעט כסף וזאת תוך מתן אפשרות לתיירים להתגורר בעיר במחירים נמוכים יותר ממה שמציעים בתי מלון.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם