"תברחו, תתחבאו, תדווחו" – כך מייעצת בריטניה לתושביה הנופשים בספרד להתמודד עם התקפת טרור

0

מהדורת ספרד של האתר דה לוקאל מדווחת כי הרשות הבריטית ללוחמה בטרור שיחררה ביום שני את הוידאו הנראה כאן (למטה) ובו ארבע דקות של תדריך לבריטים הנופשים באתרים שונים בעולם כיצד להתנהג במקרה של התקפת טירור.

העילה לוידאו היא התקפת הטרור בתוניסיה בשנת 2015 שבה נורו 38 בני אדם כמו גם תקיפות אחרות של אזרחים מערביים במקומות שונים בעולם.

על פי סקוט וילסון מי שאחראי מטעם רשויות הביטחון על הפרוייקט "חשוב שנופשים יהיו מודעים לעובדה שהם עשויים להוות מטרה בכל מקום בעולם. כמו שראינו בתוניסיה בשנת 2015, כל אזרח של המערב עשוי להיות מטרה. זאת המציאות העגומה. הסיכויים שזה אכן יקרה עדיין נמוכים מאוד."

אין מידע קונקרטי לגבי ספרד

האזהרה הבריטית מגיעה על פי דה לוקאל לנופשים הבריטים בספרד למרות שאין התראה ספציפית לגבי איזורי הנופש במדינה זאת או מידע על כוונה של ארגון טרור כלשהו לבצע פיגוע שם.

בוידאו מתבקשים אזרחי הממלכה המאוחדת לברוח במקרה של התקפת טרור ולהשאיר מאחור את החפצים. כמו כן נדרש מהם לשכנע את כל מי שאיתם להצטרף אליהם לנתיב הבריחה. למקרה שאין נתיב בריחה בטוח יש להתחבא מאחורי מחסום כלשהו, להעביר את הטלפון למצב שקט עד שהסכנה חולפת ואז להתקשר ולדווח למשטרה. (בספרד המספר הוא 112)

הוידאו לא מסביר לאן ניתן לברוח אם התקפת הטרור היא בזמן טיסה למשל או נסיעה ברכבת ומניח תסריט של פגיעה בציבור בשטח פתוח. לעיניים ישראליות עשוי התדריך להיראות מעט תמוה בעיקר משום שהוא מתאר את מה שממילא רוב האנשים היו עושים בנסיבות כאלה ולא מציע שום פתרון יצירתי או מקורי למצב של התקפת טרור.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם