הבטחת הבחירות של מרקל לבעלי משפחות: תוספת 25 אירו בחודש לכל ילד

0

בגרמניה קוראים לזה קינדר-גלד, תמיכה חודשית של המדינה למשפחות בעלות ילד אחד או יותר. הסכום עומד על 192 אירו בחודש לילד הראשון, 198 אירו לילד השני ו-223 לילד השלישי. המגמה היא עלייה בתמיכה לאורך השנים האחרונות כשבשבע השנים האחרונות מדובר על ממוצע של אירו אחד יותר כל שנה.

כעת רוצה מרקל ביחד עם זיהופר ממפלגת האחות CSU להקפיץ בבת אחת את התמיכה ולהעלות אותה ב-25 אירו בבת אחד, לכל ילד. עבור משפחות עם שלושה ילדים מדובר בתוספת משמעותית מדי חודש.

גרמניה נהנית משיעור ילודה הגבוה ביותר מאז האיחוד ב-1990, כ-1.5 ילדים בממוצע למשפחה. בהשוואה למדינות אירופה אחרות עדיין מפגרת גרמניה מאחור. צרפת מובילה עם שני ילדים למשפחה, בריטניה עם 1.8 ופורטוגל בתחתית עם 1.3 ילדים למשפחה. בישראל הממוצע למשפחות חילוניות הוא 2.3 ילדים.

ילדים בגרמניה Mehr Statistiken finden Sie bei Statista

הקלה גם במס

התחזיות בנושא הילודה בגרמניה היו קודרות בעבר ודיברו על הידלדלות של האוכלוסייה בלא פחות מעשרה מיליון בני אדם עד שנת 2060. משבר הפליטים שהחל בשנת 2015 דווקא הביא איתו בשורה חיובית בתחום והבטחה כי תהליך הצמצום שהעם הגרמני עובר עקב שיעור ילודה נמוך יצטמצם אך עתה מעריכים כי גם צמצום זה הינו זמני והתמונה עשויה לחזור על עצמה בתוך שנים מעטות.

בשנת 2025, למרות גל ההגירה צפוי כוח העבודה של גרמניה לרדת מתחת "לקו האדום" שמעבר לו נמצאות מדינות עם כלכלות במצב קשה כמו ספרד, פורטוגל, יוון, איטליה, הונגריה ואחרות. גרמניה צפויה להיות המדינה העשירה ביותר בטבלה זאת אך כאמור צמצום כוח העבודה יגביר את הנטל על שוק העבודה יותר ויותר. 

מרקל הנשואה בשנית לפרוספור לכימיה לא הביאה ילדים לעולם ולמרות זאת או בגלל זאת הנחישות שלה לשנות את התמונה בגרמניה נראית ברורה מתמיד. למי שאינו מעוניין בתמיכה חודשית מסוג קינדר-גלד תאפשר מרקל, כך על פי המצע החדש, לקבל הקלת המס. לפי התוכנית יעלה הפטור להכנסה מ-7356 אירו ל-8820 אירו.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם