מזרח פריז: כשהגברים משתלטים על השכונה והנשים מתבקשות לא להסתובב ברחוב

credit: sos la chapelle

הפגנה של ימין שמתנגד להגירה או בעיה אמיתית של ביטחון אישי, מה גרם להפגנה ביום שישי האחרון באיזור תחנת המטרו La Chapelle בצפון מזרח העיר (בין הרובע ה-10 ל-18)?

בשכונה שבה מהגרים אפריקאים וערבים רבים יש מי שטוען שגורמי ימין מנסים להתסיס את האווירה על ידי שימוש ציני בנושאים כגון ביטחונן האישי של נשים. לאחרונה, אמנם באופן לא רשמי, מדובר על האיזור כעל No-go zone לנשים. נשים מתבקשות על ידי חבורות של גברים שהשתלטו על הרחוב להימנע מישיבה בבתי קפה, מסעדות ואפילו משיטוט ברחובות.

רחובות ריקים מנשים

ארגון בשם SOS La Chapelle שמורכב מבעלי עסקים במקום ותושבים הוא זה שאחראי למחאה הציבורית שמבקשת להעיר את תשומת הלב לעובדה שנשים לא יכולות להתהלך באופן חופשי לבדן באיזור התחנה וברחובות הסמוכים לה.

אין כניסה לנשים, מזרח פריז
אין כניסה לנשים, מזרח פריז

מנגד דווקא ההתגייסות המהירה של פוליטיקאית תושבת המקום שמתחרה בבחירות המקומיות בחודש הבא מטעם מפלגת ימין רפובליקאית מגלה שיש יותר מצד אחד לסיפור. גם אם אכן ישנה בעייה של ביטחון אישי באיזור התחנה, אין ספק שהקצנה של הבעיה היא אינטרס של אלה שרוצים לקדם את השקפת העולם הפוליטית שלהם.

יש בעיה, אבל אין איסור

נכון לעכשיו הצליחו אנשי SOS La Chapelle לארגן עצומה שעליה חתמו כמה אלפים. בעיריית פריז מודים שיש בעיה של ביטחון אישי באיזור התחנה אבל באותה עת מכחישים שהאיזור הינו איזור אסור לנשים.

מאז שנת 2014 מכהנת בראשות עיריית פריז אן הידלגו, האישה הראשונה שנושאת תפקיד זה. על פי ציטוטים בעיתונות המקומית הידלגו הבטיחה להחזיר את הביטחון לאיזור המדובר שידוע כי הינו מרכז של עיסקאות סמים, אלימות וקרבות רחוב.

קרבות פנים אל פנים ברובע לה שאפל-פז'ול

מודעה

מודעה

בינתיים מסתפקת פריז הרשמית בהצבת שוטרים נוספים באיזור בתור צעד זמני עד שתימצא תוכנית שתביא לפתרון טוב יותר לטווח הארוך.

נושא רגיש

זאת לא פעם ראשונה שמתארגנת צעדה של נשים שמבקשות להחזיר לעצמן את תחושת הביטחון על ידי הליכה באיזורי ה-אין כניסה לנשים.

סכנות בפריז
Photo credit: SOS La Chapelle

למרות שאין איזור שהוכרז כך באופן רשמי הנה למשל כתבה של הרשת השנייה בצרפת מדצמבר לפני שנה שחושפת רחובות ללא נשים. "נושא רגיש," כמו שאומר הקריין, "שפעמים רבות מושתק"

https://www.youtube.com/watch?v=fjOvbJNJ46U

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם