המפה שתגלה לכם היכן נמצאים החופים הכי נקיים וידידותיים באיטליה

חוף Blue Flag או חוף דגל כחול הוא מושג שתופס תאוצה בשנים האחרונות. ארגון למען הסביבה שיצר את דירוג החופים הכחולים מעדכן מדי שנה אילו חופים נכנסו לרשימה ואילו עזבו אותה ובאיטליה שבה יש לא פחות מ-7,600 קילומטר של חוף מופיעים ברשימה היוקרתית 342 חופים שיכולים להניף את הדגל הכחול (גם אם לא בשטח ממש).

השנה התוספו עוד כ-50 חופים חדשים לרשימה מה שבהחלט מצביע על מגמה מעודדת בהתייחסות של האיטלקים לנושא הניקיון, הבטיחות והנגישות. 32 קריטריונים עומדים בפני כל חוף קודם שהוא מקבל תואר דגל כחול וביניהם ניקיון המים, מתקנים לטובת הרוחצים, נגישות, תנאים סביבתיים ועוד.

מי שבולטת בהיעדר החופים המומלצים שלה היא לאציו שבה שוכנת הבירה רומא. בשביל חוויית ים נקייה ונוחה תצטרכו להמשיך צפונה לטוסקנה או הרבה צפונה עד ליגוריה שמובילה את הטבלה האיטלקית עם 27 חופים שזכו לתואר. עוד מחוז מצטיין הוא מארקה במזרח.

הנה המפה ואחריה כמה תמונות מהממות למדי מכמה מחופי הדגל הכחול שבחרנו בשבילכם

סנטה מרגריטה, ליגוריה

כמו שאמרנו, ליגוריה בצפון הרחוק של איטליה היא מלכת החופים הנקיים. הנה חוף סנטה מרגריטה שבו חול רך ונעים

Taking full advantage of this beach because you can actually sit on it without being stabbed by a rock ??

A post shared by Natasha Imbrogno (@n_imbrogno) on

מרינה די פיזה

נתחיל לנוע לכיוון דרום המגף לאורך החופים המערביים.. הנה החוף המצטיין הכי קרוב שתמצאו למגדל פיזה. התמונה כנראה בהשראת המגדל הנוטה.

Oggi non ci sono per nessuno!!!#Tintarella#mare#relaxtotale#sole#ppaceassoluta#?#?#?#

A post shared by okki_verdi84★ (@ynad.c84) on

מודעה

מודעה

צ'צ'ינה

לא צ'צ'ניה אלא צ"צינה אשר בטוסקנה היפה. טוב, מה יש לומר, עוד חוף של דגל כחול. בטוסקנה השנה 19 חופים זכו לתואר הדגל הכחול.

|Il mare è l’abisso colmo fino al limite|?

A post shared by Giada Guideri (@guideri_giada) on

מרצ'יאנה מרינה

הנה תמונה ממסעדה שנמצאת על אי בשם פורטה פראיו. גם אם אתם מטיילים שמכירים היטב את איטליה יש סיכוי טוב שעל האי הזה עוד לא עליתם.

אנציו

החוף הראשון שנושא דגל כחול ותוכלו להגיע אליו מרומא הוא אנציו (דרומית מערבית לבירה).

Относитесь к жизни, как к игре, где иногда выигрываешь, а иногда проигрываешь. . Некоторых губит чрезмерно серьезное отношение к жизни. Как говорил незабвенный барон Мюнхгаузен: “Вы слишком серьезны, господа!”- а переизбыток серьезности ведет к постоянному напряжению и в конечном итоге к срыву. Удача же, наоборот, выбирает тех, кто смотрит на свои дела менее фатально и понимает, что выигрывать в лотерею всегда невозможно. Зато за проигрышем может последовать выигрыш. Так что сохраняйте азарт! А также любая проблема перестает быть важной, если ее «высмеять» – работает на 100%. Это нелегко сделать, но можно. И как только посмеешься над проблемой, она сдувается, как воздушный шарик.

A post shared by Нутрициолог, тренер (@una.tuna) on

פוזיטנו

ממשיכים דרומה במסע הקסום שלנו לאורך חופי איטליה שאינם נגמרים. סמוך לנאפולי לא קיימים חופי דגל כחול במפתיע או שלא. דרומה משם באיזור החוף האמלפיטני – אחד האיזורים היפים באייטליה – מצאנו את החוף בפוזיטנו, למעשה כמה חופים בפוזיטנו שנכנסו לרשימה. הפעם לא יכולנו להסתפק בתמונה אחת בלבד, קבלו זאת בהבנה…

מודעה

מודעה

רוצ'לה יוניקה

בדילוג על הרבה חופים בדרום איטליה אנחנו מגיעים לשפיץ של המגף. עוד חוף כחול נהדר.

סנטה תרזה די ריבה

קפיצה קטנה לסיציליה בה למעלה מעשרה חופים כחולים

A post shared by Peppe (@peppe_0309) on

פוסטו וקיו

"המקום הזקן" נראה דווקא כמו מקום לצעירים, ממש בקצה העקב של המגף. זהו החוף הכי דרומי באיטיליה שזכה לכבוד.

#postovecchio

A post shared by Giorgia Negro (@g__i__o__r__g__i__a__) on

אנקונה

חופיה המזרחיים של איטליה כמו גם הערים שבמזרח מושכים פחות תשומת לב מצד התיירים. זה לא אומר שאין שם חופים נהדרים. להיפך, הצפיפות של החופים הנקיים במזרח דווקא עולה.

מדוזה

נסיים במקום שנהנה לא רק מתואר של דגל כחול אלא גם משם מושלם לחוף רחצה. החוף נמצא בצפון איטליה לאורך החופים המזרחיים.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם