זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

לא תאמינו כמה דוחות חנייה מנפיקה ברלין בכל יום (וכמה כסף זה שווה לה…)

בזמן שבברלין לאורך רחוב ה-17 ביוני כבר נוסעות מכוניות אוטונומיות הדרך אל תנועה עירונית שכולה אוטונומית וללא נהגים אנושיים עוד ארוכה, לפחות כעשור. בינתיים, מסתבר יש גם צד כלכלי לעובדה שבני אדם נוהגים מכוניות ואין עדיין רכבים שמודרכים על ידי מחשב.

בתשובה לשאילתא של חבר מפלגת FDP בסנאט של ברלין השבוע מתברר כי העיר מרוויחה סכומי עתק בגין אותן "טעויות אנושיות" קרי חנייה במקום אסור או ללא כרטיס חנייה. מהנתונים שפירסמה רשות הפנים של ברלין עולה כי מדי יום ניתנים כ-9,500 דו"חות שאותם משלמים הברלינאים ב-75 אחוזים מהמקרים מבלי שיהיה צורך לשלוח להם אזהרה נוספת.

שלושה מכל ארבעה משלמים מיד

בארבעת החודשים הראשונים של 2017 נרשמו 1,159,101 דו"חות מהם שולמו מיד 907,631 ללא צורך באזהרה נוספת. הרווח של העירייה מדו"חות אלה הצטבר ל-14,350,000 אירו. בחישוב שנתי צפוי הרווח להגיע ל-43 מיליון אירו.

לא ידוע מהו הרווח נטו לאחר ניכוי שכרם של הפקחים והעובדים בתחום אכיפת החנייה.

בשנה שעברה נרשמו 3.5 מיליון דו"חות ושולמו מיד 2.7 מיליון, יחס המגלה כי אחד מכל ארבעה ברלינאים מעדיף לא לשלם מיד. הרווח הממוצע של ברלין מכל פיסת נייר שמוצמדת לשמשת מכונית או אופנוע החונים במקום אסור עומד על כ-15 אירו. לא רע בשביל דקה או שתיים של עבודה.

השאר תגובה