המשכורת הממוצעת בצרפת: 26,500 אירו לשנה

0

נתוני ה-OECD חושפים כי צרפת היא עדיין מקום שטוב לעבוד בו אם אתם אוהבים לקבל תלוש משכורת גבוה. על פי הנתונים העדכניים המשכורת הממוצעת (נטו) לנפש בצרפת עומדת על 26,251 אירו או כ-29,000 דולר אמריקני. בהשוואה למשכורת בארצות הברית למשל מדובר בהפרש רציני שכן באמריקה המשכורת הממוצעת לנפש מגיעה ל-41,000 דולר, אבל לפחות על המפה העולמית וגם האירופאית זהו דירוג גבוה יחסית ששם את צרפת במקום טוב בצמרת.

המשכורת (נטו) בצרפת דומה לזאת שמקבלים בקנדה וגם אם בגרמניה, שוויצריה, אוסטרליה, נורבגיה וכמובן לוקסמבורג (מקום שני בעולם אחרי ארצות הברית) תקבלו יותר, עדיין ברוב המדינות יציעו לכם פחות, אפילו הרבה פחות.

מרוויחים יותר מאשר באיטליה או בריטניה, אבל שווים פחות

בישראל המשכורת הממוצעת (נטו) לנפש מגיעה לכ-22,115 דולר, מקום אחד מעל ספרד וקצת פחות מאיטליה. עוד מדינות שבהן תרוויחו פחות מצרפת הן: אירלנד, ניו זילנד, פינלנד, איסלנד, דנמרק, יפן והולנד.

כמובן שלטבלה יש גם תחתית עמוקה יותר אליה מגיעות מדינות כמו פורטוגל, פולין, סלובקיה, יוון, צ'כיה, הונגריה, קוריאה ובהמשך עוד רשימה ארוכה מאוד של מדינות עם משכורות נמוכות בהרבה.

כשבודקים ב-OECD את העוצמה הכלכלית של בתי האב בכל אחת מהמדינות מצבה של צרפת מורע יחסית לבריטניה, איטליה וניו זילנד למשל שעוקפות אותה בקלות בעיקר בזכות ערך הנכסים שנחשב גבוה יותר. הביקוש לדירה בבריטניה או וילה בטוסקנה גבוה, כך מסתבר מהביקוש לאותם נכסים על אדמת צרפת.

בקטגוריית העושר של בתי האב מעניין מאוד. ישראל וצרפת צמודות עם כ-50,000 דולר אמריקאי בממוצע לנפש בחישוב העוצמה הכלכלית שכולל גם את מחירם של הנכסים שבהם מחזיקים התושבים ולא רק את המשכורת שאותה הם מקבלים. גרמניה, אוסטרליה ואירלנד מגיעות בדירוג רק אחרי ישראל וצרפת.

פחות עובדים

רק 64 אחוז מהצרפתים משתתפים בשוק העבודה לעומת כ-68 אחוזים בישראל. באיסלנד ושוויצריה לשם השוואה כמעט שמונים אחוזים מהאוכלוסייה עובדת. באיטליה אגב רק כ-58 אחוזים מהאוכלוסייה עובדים ובטורקיה פחות מ-50 אחוזים. לא מדובר על נתוני אבטלה אלא על מגזרים שפשוט לא יוצאים לעבוד כמו עקרי ועקרות בית וכו'.

מבחינת פערים בין נשים וגברים בשוק העבודה (לא בגובה השכר אלא בהשתתפות בכוח העבודה) צרפת נחשבת למצטיינת. לא כמו פינלנד שמתאים לה להיות מדורגת ראשונה אבל בהחלט במקום טוב בצמרת.

באיזה מקצועות מרוויחים הכי הרבה בצרפת?

המקצועות המובילים בצרפת מבחינת משכורות הם רפואה (6,000 אירו בממוצע לחודש), משפט (5,200 אירו), גז נפט ואנרגיה (4,800), ביטוח (4,700), ביוטכנולוגיה (4,600), שיווק ומכירות (4,500) וסכום דומה גם למקצועות ה-IT. תכנון עסקי (4,100), אופנה ונדל"ן גם אם אין קשר ביניהם יביאו לכם כל אחד כ-4000 אירו בחודש בממוצע, קצת פחות מזה תקבלו למקצועות ההנדסה, בקרת איכות ולמקצועות הבנייה. מורים מקבלים בממוצע כ-3,400 אירו לחודש וארכיטקטים כ-3,100.

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
קבלו כתבות מובילות ישירות למייל
ניתן להפסיק את המנוי בכל זמן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם

מקומות אחרונים ליפן בעונת הדובדבן

מאורגן ליפן בפריחת הדובדבן
הצטרפו לטיול מאורגן עם איילה גיאוגרפית וגלו את הקסם הנהדר של ארץ השמש העולה 
ספרו לי עוד
טיסות אייר פראנס או קתאי פסיפיק
close-link
Click Me

מקומות אחרונים ליפן בעונת הדובדבן

מאורגן ליפן בפריחת הדובדבן
הצטרפו לטיול מאורגן עם איילה גיאוגרפית וגלו את הקסם הנהדר של ארץ השמש העולה
ספרו לי עוד
טיסות עם אייר פראנס או קתאי פסיפיק
close-link