החברה המפעילה את שירותי המצילים בגואה: אסור להיכנס למים עד ספטמבר

105 קילומטרים של חוף יש לגואה ובהם כ-700 עובדים האמונים על שירותי ההצלה לאורך רצועה זאת, פחות או יותר מציל לכל 150 מטרים. דרישטי לייפ סייבינג, החברה הפרטית שנבחרה על ידי ממשלת גואה לאייש את קו החוף יוצאת השבוע באזהרה לפיה אין לשחות בים וגם לא להיכנס בזמן שהמים גועשים.

האזהרה שנכונה לפרק הזמן בין יוני לספטמבר מגובה בדגלים אדומים שפוזרו לאורך החופים. הדגלים האדומים פירושם איזור שאינו מיועד לשחייה. בניגוד לדגל האדום המוכר מחופי ישראל כאן ההמלצה נחשבת לחמורה יותר ויש להתרחק כעשרה מטרים מקו המים. בנוסף אומרים בחברה שמפעילה את שירותי ההצלה יש להקשיב כל הזמן להוראות המצילים.

לטענת החברה קו החוף של גואה נחשב למורכב והוא דורש מיפוי מחדש בכל בוקר. במקרה של מזג אויר נוח וים רגוע תישקל פתיחה של מספר מצומצם של חופים ואז יוחלפו הדגלים האדומים באותם חופים בדגלים בצבע אדום-צהוב. גם במקרה כזה תותר הליכה בתוך המים אבל לא שחייה שכן בתקופה זאת יש כל הזמן תת-זרמים.

אזהרה נוספת הוציאה החברה בנוגע לילדים. על המבוגרים להשגיח על ילדים ולא לתת להם להיכנס למים ללא השגחה גם אם מדובר במים רדודים.

כזכור בהודו דגל ירוק פירושו שהחוף בטוח לשחייה, דגל צהוב פירושו זהירות ודגל אדום אין לשחות. דגל אדום צהוב פירושו מציל במשמרת.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם