זוהי המדינה האירופית שהישראלים הכי מתעניינים בדרכון שלה

דרכון פולני? רומני? לא ממש. לפי נתוני Google Ad Words – כלי שמציע סיוע למפרסמים במנוע החיפוש המוביל בעולם – הדרכון שהישראלים הכי מחפשים בגוגל בהקשר של אזרחות אירופאית הוא הדרכון הפורטוגלי דווקא. מאז אפריל 2015 מכירה פורטוגל במגורשי ספרד בעלי שמות משפחה כמו פינטו, סוארס וקאסטרו ככאלה שזכאים לדרכון מקומי ובחודשים האחרונים ישנה התעניינות בקרב ישראלים שמוצאם מטורקיה, יוון, מרוקו, אלג'יר, מצרים ולוב כמו גם אצל קהילות ספרדיות שהגיעו לרומניה והונגריה. כ-1000 איש מחפשים בגוגל מדי חודש את המילים דרכון פורטוגלי.

ספרד היתה הראשונה לנסות ולהחזיר לקרבה יהודים שגורשו במאה החמש עשרה וגם כאן ניכרת התעניינות, כ-500 איש מחפשים מדי חודש אחר המילים דרכון ספרדי. ביחד עם הדרכון הפורטוגלי מהווים מגורשי ספרד את הפוטנציאל הגדול ביותר כיום עבור חברות ומשרדי עריכת דין שמציעים שירות של השגת הדרכון במטרה להוציא בעזרתו בהמשך אזרחות אירופאית.

Passaporteportuguês2006.jpg

הפולנים ירדו למקום השלישי

ומה עם הפולנים? אין מה להתלונן. גם אצל הפולנים יש התעניינות בסדר גודל ספרדי של כ-500 חיפושים בחודש. עוד כ-500 חיפושים בחודש נרשמים גם במילות המפתח דרכון רומני. יש לציין שבמקרה של פולין ורומניה החלה הפעילות בנושא הדרכונים והאופציה לאזרחות אירופאית כבר לפני לא מעט שנים וזאת לעומת הפעילות בנושא הדרכון הספרדי והפורטוגלי שהיא חדשה יחסית ולכן מייצרת נכון לעכשיו יותר התעניינות.

במקום החמישי במצעד הדרכונים שישראלים מנסים להשיג בפועל נמצא הדרכון הגרמני עם קצת פחות מ-300 חיפושים בחודש ואחריו, בהפרש משמעותי הדרכון הצרפתי וההונגרי. כל יתר החיפושים של ישראלים בנוגע לדרכון שעשוי להוביל לאזרחות אירופאית, ביניהם דרכון יווני, ליטאי, בלגי, שוויצרי, איטלקי ונוספים לא מצליחים להגיע ליותר מעשרות בודדות של חיפושים לכל אחד מהם.

והאזרחות שהישראלים מחפשים הכי הרבה? אמריקאית. כ-1300 חיפושים למילות המפתח גרין קארד מדי חודש.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם