פסטיבל באך ייפתח בסוף השבוע בלייפציג עם תוכנית עשירה במיוחד

ביום שישי הקרוב בכנסיית תומאס בלייפציג ייפתח אחר הצהריים פסטיבל באך בקונצרט חגיגי. 120 אירועים צפויים במהלך תשעה ימים של פסטיבל עד לנעילה ביום ראשון ה-18 בחודש. עיקר האירועים הם כמובן ביצועים ליצירות של באך, חלקם באולמות סגורים, חלקם בכנסיות ויש גם הופעות באויר הפתוח. את התוכניה המלאה בגרמנית תוכלו להוריד כאן. התוכנית כולה באנגלית מופיעה כאן.

הדרך הקלה יותר להתמצא בפסטיבל היא פשוט להוריד את האפליקציה שבה מלבד התוכנית גם אפשרות לרכוש כרטיסים וכן מידע שמתעדכן במהלך הפסטיבל עצמו. כאן תוכלו להוריד את האפליקציה.

מלבד המוזיקה של באך יוכלו מבקרי הפסטיבל המרשים לקחת סיורים (גם באנגלית) במוזיאון באך בלייפציג ובעיקר להתרגש ביחד עם מעריצים רבים של המלחין ולחוות שבוע של מוזיקה קלאסית שחיה בגובה הרחוב.

יוהאן סבסטיאן נולד בתוריניגיה ונפטר בלייפציג. הוא נחשב לאחד המלחינים הגדולים בהיסטוריה וגם לאחד מנגני העוגב הוירטואוזים של כל הזמנים. עד גיל 10 התייתם משני הוריו וגדל בחסות אחיו הגדול ממנו ב-14 שנה. הוא התחתן פעם נוספת לאחר שאשתו הראשונה נפטרה בפתאומיות. סך הכול הוליד 20 ילדים (שבעה מהאישה הראשונה ו-13 מהשנייה) מהם זכו להגיע לבגרות רק עשרה.

כך נראתה הופעה בשנה שעברה בכיכר השוק של לייפציג

והנה פרסום מטעם הפסטיבל שמנסה להעביר מהאווירה המיוחדת בעיר בזמן הפסטיבל השנתי

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם