לראשונה: צינור בירה יתדלק את החוגגים בפסטיבל ההבי מטאל הגדול באירופה

פסטיבל WOA גרמניה

ברוכים הבאים לעיירה ואקן בצפון גרמניה. פחות מאלפיים תושבים יש בישוב שנמצא צפונית מערבית להמבורג (כ-360 ק"מ מברלין) אבל פעם בשנה מכפילה את עצמה האוכלוסייה במקום לפחות פי 40. הסיבה: פסטיבל הבי מטאל והארד רוד שהחל בשנות התשעים כאירוע מקומי של להקות גרמניות ומאז צמח לאירוע בינלאומי ולכזה הנחשב למוביל באירופה מבין פסטיבלי ה-Heavy Metal.

איזו להקה לא הופיעה בפסטיבל שנקרא Open Air Wacken? היו פה כל הגדולים והשנה יופיעו בין היתר, מגדת', מרלין מנסון, אוונטסיה, סטטוס קוו, אליס קופר ועוד עשרות להקות. האירוע יחל בשלושה באוגוסט ויימשך עד לחמישה באוגוסט כשכרטיסים נמכרים בכמה תצורות, כרטיס כניסה בלבד (220 אירו), כרטיס עם אוהל בסמוך למתחם (400-600 אירו, תלוי בסוג האוהל) וכרטיס משולב עם חדר במלון של שניים או שלושה כוכבים במרחק סביר מהמתחם (כ-350 אירו).

שלושה ליטר בירה בשנייה

מה שיוצא דופן השנה ובהחלט מצליח לעורר את עניין התקשורת בגרמניה ובעולם הוא צינור בירה חדש שנועד להוות חלופה ירוקה למשאיות שעד כה נכנסו ויצאו כדי לפרוק או לקחת חביות בירה. כידוע, מעריצי ההבי מטאל ידועים בחיבתם גם לבירה ועל פי סקר הם לוגמים בין שלושה לחמישה ליטרים – כל אחד – במהלך פסטיבל מסוג זה. שמונים אלף המבקרים צפויים לפי החישוב להעלים 400,000 ליטר בירה.

התעלה היחודית שנבנית בשטח הפסטיבל תעביר בתוכה לא רק צינור בירה שיאפשר הזרמה של שלושה ליטר בירה בשנייה אלא גם את צינור המים, הביוב ותעלת התקשורת. באחד מכלי התקשורת בגרמניה ציינו בציניות שצריך לקוות שהצינורות לא יתערבבו ביניהם בשום שלב.

מדינת שלזוויג הולשטיין היא הקטנה מבין 16 המדינות המרכיבות את גרמניה וגרים בה פחות משלושה מיליון תושבים. באתר הרשמי של המדינה מודגש כי פליטים מתקבלים בברכה ואינפורמציה שעוזרת לפליטים בצעדיהם הראשונים מתפרסמת בשפות ערבית, פרסית, רוסית, כורדית ואמהרית.

לאתר הפסטיבל

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם