השופטת הראשונה בבונדסליגה

0

קוראים לה ביביאנה שטיינהאוז, היא בת 38, קצינה במשטרה והחל מהשבוע היא נוספה יחד עם עוד שלושה שופטים לרשימת שופטי הבונדסליגה. כמובן שאף אחד לא כותב על שלושת השופטים האחרים אלא על ביביאנה שהרי היא האישה הראשונה שתכריע משחקי צמרת בליגה החשובה של גרמניה.

לאלה מכם שמצויים בעולם הכדורגל הגרמני ייתכן שהפנים שלה מוכרים שכן בשנת 2014 בזמן ששימשה כשופטת רביעית במשחק של באיירן מינכן ניגש אליה המאמן הספרדי של הקבוצה דאז, פפ גווארדיולה ושלח את זרועו מעל צווארה ומאוחר יותר על מותניה תוך שהוא מנסה לשכנע אותה שטעתה בהחלטה שיפוטית.

התקשורת הגרמנית העבירה ביקורת על המאמן הספרדי וההתנהגות שלו אז, ביביאינה עצמה סילקה את ידו ממנה.

פפ גווארדיולה. פנייה ישירה לשופטת

p5o2qioxnaygsdldkx9x.png

זאת לא היתה ההיתקלות היחידה של ביביאנה בשוביניזם גברי. שטיינהאוז שבשש השנים האחרונות שופטת משחקים בליגה השנייה של גרמניה שמעה פנים מול פנים את הביקורת של שחקן שהרחיקה בכרטיס אדום לפני כשנתיים. הוא אמר לה: "נשים לא צריכות לשפוט משחקי כדורגל של גברים." מלבד הרחקה לחמישה משחקים בעקבות העלבת השופטת גם קבוצתו של השחקן שלחה אותו לשפוט משחק של כדורגל נשים, כדי שיפנים את המסר.

גם בבריטניה רוצים שופטת

שטיינהאוז היא כבר שם ידוע בכדורגל הנשים. בעוד עשרה ימים תשפוט משחק אליפות בקרדיף בין ליון לפריז סנט. ז'רמן. מלבד העובדה שיש לה ניסיון רב בשיפוט בליגה השנייה של גרמניה (גברים) ובמשחקי נשים בדרג הגבוה ביותר בתקשורת לא שוכחים להזכיר שהיא גם בת זוגו של הווארד ווב, שופט כדורגל בריטי ששפט בליגה האנגלית הבכירה וגם במשחקי מונדיאל.

ווב עצמו מצוטט בכלי תקשורת בריטית כמי שמרוצה מאוד מהבחירה של בת זוגו לתפקיד ומקווה שגם בבריטניה תעלה בקרוב שופטת כדי לשפוט משחקים בליגה הראשונה.

שטיינהאוז אגב לא מתכחשת לאתגר ולקשים שצפויים לה. היא כבר יודעת שבתור שופטת יסתכלו עליה כולם בשבע עיניים, חלק יצפו למעידה הראשונה כדי לסכם בינם לבין עצמם שמקומן של נשים שופטות בכדורגל לנשים בלבד. היא כמובן לא תיתן לכל זה למנוע ממנה להמשיך ולהתקדם. אם הכול ילך לפי התכניות, אולי יום אחד נזכה לראות אותה שופטת בגמר גביע או במשחק אליפות בבונדסליגה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם