מעשי בריונות נגד נער יהודי בבית הספר פרידנאואר בברלין

0

נער בריטי בן 14 שלומד בברלין נאלץ להחליף בית ספר לאחר שנחשף להתעללות פיזית ומילולית שהופנו נגדו על ידי חברים מוסלמים לכיתה. הורי הנער סיפרו ל-Jewish Chronicle שהחליטו להוציאו מבית הספר פרידנאואר בשונברג (כיתות 7-10)  ולשלוח אותו לבית ספר המלמד בשפה האנגלית בעיר.

ההורים בחרו תחילה בבית הספר פרידנאואר בברלין לאחר ששמעו כי מדובר בבית ספר המבוסס על מודל של רב תרבותיות. בבית הספר לומדים תלמידים טורקים וערבים רבים.

לפי גירסת הורי הילד הכול היה כשורה עד שנודע לתלמידים האחרים בכיתה כי בנם יהודי. באותו רגע השתנה היחס ובין היתר הוטחו בפני הנער האשמות כי כל היהודים רוצחים. בהמשך הידרדרו פני הדברים עד כדי אלימות. מלבד חניקות ותקיפות פיזיות גם כיוונו לעברו דגם של אקדח כדי לגרום לחבריו לכיתה לצחוק. המעשים נמשכו לאורך תקופה ארוכה של ארבעה חודשים שבסופה החליטה אמו של הילד להעבירו לבית ספר אחר.

בג'ואיש כרוניקל מצוטט אהרון אקשטדט, מנהל תיכון מנדלסון היהודי בעיר שבקשות כאלה מגיעות בין שש לעשר פעמים כל שנה, בדרך כלל על רקע אנטישמי מצד חברים טורקים או ערבים לכיתה. במקרה של הנער הבריטי מסתבר כי הוריו פנו למנהל בית הספר אווה רונקל (Uwe Runkel) וביקשו ממנו להוסיף לתוכנית הלימודים גם שיעורים נגד אנטישמיות. למרות שהמנהל התנצל על עוגמת הנפש שנגרמה לבנם חשו ההורים כי במוסד פעלו לאט מדי. 

שלשום (שני) יוזף שוסטר נשיא המועצה היהודית בגרמניה הגיב על המקרה לעיתון הטאגסשפיגל ואמר: "אם הדיווח נכון, זה מזעזע ביותר. זוהי אנטישמיות מהסוג המכוער ביותר." עוד אמר: "על הקהילות המוסלמיות להילחם באופן אקטיבי באנטישמיות בתוך שורותיהם. אסור לקבל את העובדה ששנאת יהודים וישראל מופצת במסגדים."

שוסטר ביקש מהרשויות בברלין לחקור את המקרה. 

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם