לא כל הגרמנים רוצים את הסאונה שלהם בעירום (ונשים אפילו פחות)

סקר של  YouGov Omnibus ששאל למעלה מאלף גרמנים בין השבעה לעשרה בפברואר (לפני כחודש) אודות רחצה בסאונות בגרמניה מגלה כמה ממצאים מעניינים לגבי מה חושבים הגרמנים על המנהג האהוב כל כך בבונדסרפובליק. במדינה שבה נערכת אליפות עולם במקצוע ה-Aufguss (התזת מים באמצעות מגבות על יושבי הסאונה) אין ספק שמדובר בסקר הכרחי כדי לדעת מה מצב האומה. 

העובדה המפתיעה הראשונה שעולה מן הסקר היא שרק שני שליש מהגרמנים היו בסאונה לפחות פעם בחיים. שליש מעולם לא ביקרו בחדר האדים. בין הסיבות להימנעות של גרמנים ממתחם הסאונה: חוסר נוחות בגלל החום הרב (42 אחוזים) בושה או חוסר ביטחון מול מתרחצים אחרים (19 אחוזים) ופשוט בגלל שלא חשבו על זה עד כה (24 אחוזים). רבים גם השיבו כי עם כל הכבוד להערצה הגרמנית לחדרי הסאונה המהבילים מדובר בעיסוק משעמם בסך הכול.

ומה מביא את אלה שבכל זאת מגיעים לסאונה לחזור שוב ושוב? רוב הנשאלים (63 אחוזים) השיבו כי הם באים להירגע. כמעט מחצית מגיעים כדי לדאוג לבריאותם ורבע אמרו כי הם מגיעים בשביל הכיף ולא יותר. כל גרמני חמישי מגיע לסאונה בגלל החום. שיעור דומה של גרמנים מגיעים מסיבות חברתיות.

גברים יותר מנשים

בגרמניה כידוע סאונות רבות מוגדרות כ-textilfrei, כלומר מקומות שאין להיכנס אליהם עם בגדים. בנושא "החם" הזה מסתבר שהגרמנים נוטים קלות לכיוון הנודיסטי. למעלה ממחצית רואים בסאונות שמכריזות על עצמן כמקומות לרחצה בעירום בלבד כעניין לגיטימי. רבע מהגרמנים היו מעדיפים לא לראות סאונות שמבקשות להסיר את הבגדים. אם מנכים את אלה שאינם הולכים לסאונות כלל (אבל בכל זאת השיבו על השאלה) עולה אחוז התומכים בסאונות העירום הגרמנית לכמעט 67 אחוזים. 

ומה המצב בפילוח בין המינים? כצפוי הגברים רוצים יותר עירום בסאונות בגרמניה מאשר הנשים. שניים מכל שלושה גברים גרמנים לא רוצים להיכנס לסאונה עם מתרחצים לבושים בעוד אצל הנשים רק חצי מעדיפות סאונות ללא בגדים.

עוד נמצא בסקר כי למרות השם שיצא למזרח הגרמנים כמעריצי FKK (תרבות גוף חופשי, נטוריזם) אין הבדל בין מזרח גרמנים לשעבר למערב גרמנים בנושא העירום ושני הצדדים מעדיפים אותו בשיעור דומה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם