"אפילו הסבים שלכם נשרפו עבור דרזדן – נגד מיתוס הקורבנות הגרמני"

מאת ערן לוי

השלט שהונף ביציע האולטראס של פ.צ סט. פאולי במהלך המשחק מול דינמו דרזדן (0:2) העלה לסדר היום את יום השנה ה-72 להפצצות בעלות הברית על דרזדן שחל היום (13.2) ולמותם של עשרות אלפי אנשים בהתקפות על העיר.

אבל המחאות לא היו נגד יום השנה כי אם כמחאה נגד קבוצות ימין שמייפות את הסיבות להתקפה על העיר על מנת לצמצם את מידת האשמה של גרמניה במלחמה ובהתקפה. וסביר להניח שקוראי השלט מחוגי הימין הקיצוני הבינו על מה מדובר, מאחר והמלה "גרמני" לא נכתבה בהיגוי הנכון (Deutsch) כי אם בהיגוי הנפוץ בקרב אנשי ימין (Doitsch).

מנכ"ל דרזדן מיכאל בורן לא ראה את התחכום שבשלט: "אין ספק שזה עבר את גבול הטעם הטוב". גם אוהדי דרזדן הביעו את מחאתם ברשתות החברתיות נגד השלט.

בתום המשחק שחררה הנהלת פ.צ סט. פאולי הודעה בנושא: "גם אם אנחנו בסט. פאולי מרחיקים עצמנו מתיאוריית הקורבן המיתית, שתועמלה בעבר בעיקר על ידי לאומנים ופופוליסטים מחוגי הימי, ותומכים בביקורת קריטית על ההיסטוריה הגרמנית, נחצה הגבול עם השלט שלועג לקורבנות ההתקפה האווירית על דרזדן. פ.צ סט. פאולי מתנצלת בפני דינמו דרזדן, אוהדי הקבוצה וחברי משפחות קורבנות ההתקפה על התנהגות אוהדיה".

לדף הפייסבוק של ערן, בונדסמניה

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם