מועדון “וילדה רנאטה”: קטן יותר, מלוכלך יותר, אינטימי יותר

וילדה רנאטה
תמונה: tracy the astonishing, cc

הפעם, את הכותרת לא אנחנו הענקנו. העיתון די צייט שכתב על מועדון הרנאטה או בשמו המלא, Salon zur Wilden Renate הכתיר אותו בהשוואה למועדון הברגהיין כמקום קטן יותר, מלוכלך יותר ואינטימי יותר. המועדון שנמצא בפרידריכסהיין הוקם בגלגולו הראשון כבר בשנת 2007 אבל רק ב-2012 קיבל את שמו הנוכחי. זהו מועדון האוס טכנו שנחשב ל-“אחד מעשרת המועדונים החשובים בברלין”. (על פי המגזין רזידנט אדוויזור)

כמו אחיו הגדולים הברגהיין והקיט קאט גם כאן המסיבות מתקיימות בין שישי לשבת ובין שבת לראשון. לא רק די ג’ייז מפורסמים מגיעים לרנאטה אלא גם סלבריטיז. הדוגמנית-שחקנית-זמרת-מגישת טלוויזיה אווה פדברג (37) צוטטה כמי שאומרת שזהו המועדון החביב עליה בעיר. גם מיואשי ברגהיין שלא הצליחו לעבור את שומר הסף מצאו נחמה ב-רנאטה. לא שכל אחד נכנס, כמובן.

הרכב החוגגים ברנאטה מורכב מהרבה תיירים או “קהל בינלאומי” אבל גם מברלינאים אמיתיים. עד לפני שנתיים פעל בתחתית המבנה (בית מגורים, לשעבר) מין מבוך ענקי ומפחיד שכלל מגלשות, חדרים נסתרים, סולמות, חללים קלסטרופוביים, אפקטים קוליים שונים ועוד הפתעות שיצרו יחד מסלול אימה בלתי נשכח. למרות ההשקעה בעיצוב של המבוך הוא נסגר כאמור, אבל גם כיום המקום מציע שלל של חדרים בגודל דומה (קטן יחסית) שכל אחד מעוצב בצורה אחרת. אפשר להגיע למסיבה ולהתחיל אותה בחדר שנראה כמו סלון של פעם, לעבור לחדר אחר שמעוצב בסגנון עתידני ולהמשיך לעוד חדר שלא דומה לקודמיו. אם תרצו, כרטיס אחד לאינספור מסיבות.

אווה פדברג, מבקרת קבוע

 

What suits us all best? #menschlichkeit #betterplace @betterplace_org

A photo posted by eva padberg (@thepberg) on


סלון צור וילדה רנאטה
כתובת: Alt-Stralau 70

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם